Щорс на коні може "переїхати" в столичний Музей тоталітарної пропаганди СРСР

Київська міська рада має намір звернутися до Міністерства культури щодо перенесення пам'ятника Щорсу

Щорс на коні може "переїхати" в столични…

Відповідне проект рішення підтримала постійна комісія з питань культури, туризму та інформаційної політики на засіданні 15 березня, повідомляє Depo.Київ з посиланням на прес-службу Київради.

Цей документ передбачає звернення до Мінкульту з проханням винести пропозицію щодо переміщення пам'ятника Миколі Щорсу на розгляд Кабінету Міністрів.

"Наразі постамент є пам'яткою монументального мистецтва та відноситься до Переліку об'єктів культурної спадщини національного значення, які занесені до Державного реєстру нерухомих пам'яток України. І, відповідно, переміщення пам'ятника не можливе без погодження із вищими органами влади", - йдеться в повідомленні.

За словами секретаря Київради Володимира Прокопіва, пам'ятник буде доцільно розмістити в Музеї монументальної пропаганди СРСР, який створюють на ВДНГ.

Нагадаємо, "Добровольчий рух ОУН" мав намір демонтувати пам'ятник Миколі Щорсу в Києві 30 червня 2016 року. Однак тоді правоохоронці взяли монумент під охорону. Згодом акцію з демонтажу пам'ятника Щорсу скасували, оскільки влада має прибрати його самостійно.

Київська адміністрація заявила, що пам'ятник Щорсу у столиці обов'язково демонтують, але після того, як Мінкульт змінить його статус.

Мінкультури мав намір подати в Кабмін подання на зміну статусу пам'ятника Миколі Щорсу після всебічного громадського обговорення. А у КМДА сподівалися, що демонтаж пам'ятника Щорсу закінчать до Дня незалежності – 24 серпня 2016 року.

Наприкінці жовтня 2016 року завершили розробку проекту демонтажу пам'ятника Щорсу. Однак пам'ятник досі не перенесли.

Довідка. Пам'ятник Миколі Щорсу був відкритий у 1954 році на честь 300-річчя воз'єднання Росії та України. Микола Щорс був червоним командиром і входив до більшовицьких військових об'єднань. Мав квиток члена Компартії. Згідно біографії Щорса, у 1918 році він був одним з ватажків Українських радянських військ, які воювали проти Директорії Української Народної Республіки очолюваної Володимиром Винниченком. У 1919 році Щорс навіть був призначений комендантом Києва після того, як місто зайняли більшовики.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme