Атака грипу на Київ: Школи закривають на карантин, а городяни скаржаться на пекельні муки

У Києві епідеміологічний поріг захворюваності на грип вже перевищено на 30%

Атака грипу на Київ: Школи закривають на…

Про це заявив начальник Держспоживслужби у Києві Олег Рубан, повідомляє Depo.Київ.

"Дійсно, ми сьогодні говоримо про перевищення епідпорогу. Минулого тижня це 4%, а на цьому тижні це 30%. Сьогодні ми взагалі не говоримо про епідемію, ми говоримо про підвищені показники на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції", - сказав він.

За словами Рубана, максимальну циркуляцію грипу в Києві ще не зареєстровано.

"Реєструється гостра респіраторна вірусна інфекція, у тому числі і грип", - пояснив він.  

Також Рубан додав, що в Києві починаючи з минулого понеділка посилені профілактичні заходи і делеговано право адміністраціям шкіл припиняти навчання в школах при відсутності 20% учнів, пише "112 Україна".

"Ми фіксуємо інтенсивний епідеміологічний процес в грудні. Максимальна циркуляція збудника очікується у кінці грудня, січні-лютому. Про припинення навчального процесу можемо прогнозувати при максимальній циркуляції саме грипу. Показники захворюваності з кожним тижнем у нас будуть стабілізуватися, але будуть дуже високими", - сказав він.

Додамо, що крім Києва, епідпоріг перевищено вже у 5 областях України.

У свою чергу заступник голови КМДА Микола Поворозник повідомив, що кількість київських шкіл, які закрилися на карантин через захворюваність на грип та ГРВІ, зросла до 17.

"Наразі в Києві на карантин закрито вже 17 шкіл. Загалом по Києву понад 50% від усієї кількості хворих - діти", - сказав він, пише 44.ua.

Додамо, згідно з даними Всесвітньої організації охорони здоров'я до груп ризику несприятливих наслідків грипу відносяться особи старше 65 років, діти до трьох років, пацієнти з хронічними захворюваннями легенів або серцево-судинної системи.

Слід зазначити, що багато киян, які вже захворіли на грип скаржаться на дуже важкий перебіг хвороби. У людей стрімко піднімається температура тіла, нестерпно болить усе тіло, навіть ясна. А сам процес лікування триває до 10-14 днів. Діти хворіють, навіть, до 3 тижнів. 

Так, медики звернулися до киян із проханням дотримуватись правил безпеки під час зимового сезону інфекційних захворювань на ГРВІ та грип.

Вони надали рекомендації щодо попередження захворювань:

Як попередити зараження: не контактувати з особами, які мають прояви грипозної інфекції, обмежити відвідування місць масового скупчення людей, частіше провітрювати приміщення і мити руки з милом, намагатися не торкатися очей, носа, рота, особливо брудними руками. Запобігати обіймам, поцілункам, рукостисканням, прикривати рота й ніс при чханні та кашлі одноразовою серветкою, яку одразу треба викинути. Якщо у людини є прояви симптомів грипу – триматися від неї на відстані не менше ніж 2 метри.

Клінічні ознаки грипу: головний біль, біль у м’язах, біль у горлі, підвищення температури, кашель, нежить або закладеність носа, іноді нудота, блювота.
Як заражаються грипом: повітряно-крапельним шляхом від іншої людини, під час кашлю, розмови, чхання, при тілесному контакті та на відстані менше ніж 2 метри. Період інфекційності хворого на грип: один день до початку та сім днів з моменту захворювання, у разі якщо симптоми зберігаються – до їхнього зникнення.

Що робити у разі захворювання на грип: при перших ознаках захворювання слід дотримуватись постільного режиму, викликати лікаря та не виходити з дому. Неприпустима поява хворого в транспорті та громадських місцях. Він має перебувати в окремому приміщення або відгороджений ширмою, користуватися окремим посудом і предметами особистої гігієни. У кімнаті, де знаходиться хворий, необхідно проводити щоденне вологе прибирання. Не допускати його контакту з іншими здоровими членами сім’ї, окрім тих, хто за ним доглядає.

Той, хто доглядає хворого, своєю чергою повинен використовувати марлеву пов’язку або одноразову маску, яку необхідно замінювати на нову кожні 4 години. Після контакту з хворим, зняття маски, після відвідування туалету потрібно ретельно мити руки. Марлеву пов᾽язку після прання необхідно ретельно попрасувати. Провітрювати приміщення необхідно кілька разів на добу. Не слід займатися самолікуванням. Відповідне медикаментозне лікування хворому може призначати тільки лікар.

Ознаки, в разі виникнення яких необхідно негайно викликати швидку медичну допомогу: прискорене чи уповільнене дихання, синюшність навколо рота, на інших ділянках шкіри, поява носової кровотечі, крововиливи на тілі навіть незначні, висока температура тіла вище 39 градусів, що не збивається жарознижувальними препаратами, неможливість розбудити, відсутність реакції на звертання, надмірне збудження, судоми, нудота, блювота, діарея, сильний головний біль, відсутність сечовиділення.

Атака грипу на Київ: Школи закривають на карантин, а городяни скаржаться на пекельні муки - фото 1

 Нагадаємо, у Києві зареєстровано переважну циркуляцію вірусів грипу А/Гонконг/4801/2014 (Н3N2). Цей штам грипу є найбільш небезпечним, так як він є новим для України і в українців ще немає проти нього імунітету.

  

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme