Які правила встановити Кличку для пляжних меценатів

Владі міста потрібно бути дуже обережною, віддаючи пляжі під протекторат бізнесменів

Які правила встановити Кличку для пляжни…

Днями столицю сколихнула інформація про те, що влада готується передати пляжі в приватні руки. Багато киян однозначно вважають, що після такого кроку безкоштовних пляжів у Києві не залишиться.

Depo.Київ вирішив розібратися, чи насправді у столиці зникнуть пляжі, на які можна буде зайти без грошей.

Уся історія почалася через те, що на Оболоні начебто якийсь загадковий меценат хоче облаштувати зону відпочинку біля води. Цей проект на рівні влади супроводжує депутат Київради з промерської фракції Владислав Михайленко. Він запевняє, що незабаром меценатський пляж має з'явитися у затоці Верблюд, що на півночі Оболоні. Гроші на облаштування об'єкту начебто назбирали місцеві мешканці та асоціація рибалок. "Вони за власні кошти розробили проект пляжу і за власний кошт усе це облаштують. Але після цього новий пляж буде переданий на баланс комунального підприємства "Плесо", яке буде утримувати зону відпочинку. Новий пляж зроблять фактично з нуля, на зеленій зоні біля водойми. Там буде зона, де можна засмагати, окремо буде місце для гри у волейбол чи фрізбі. Також мають облаштувати зону для курців", - каже Михайленко.

Депутат на 100% впевнений, що пляж від меценатів буде безкоштовний. Втім, не виключено, що згодом там будуть продавати, наприклад, квас чи морозиво - і за рахунок подібних послуг будуть зароблятися гроші.

Наразі це – пілотний проект. Якщо справа піде, то влада Києва не проти за рахунок меценатів створювати нові пляжі або розвивати існуючі. Але слід розрізняти поняття "меценат" та "інвестор". Адже перший просто дає гроші на розвиток, не вимагаючи нічого для себе – йому достатньо позитивного інформаційного "вихлопу" або просто особистого задоволення від зробленої доброї справи. А от інвестор вкладає гроші з іншою метою – заради подальшої наживи, тобто заробляння ще більших грошей.

Звичайно, якщо меценат облаштує пляж на Оболоні і передасть його на баланс міста, то в цьому немає нічого поганого, адже влада усе контролюватиме і навряд чи піде на такий непопулярний крок, як збір грошей за вхід на пляж. У мерії також запевняють, що про інвесторів для пляжів наразі ніхто не говорить. За словами того ж депутата Михайленка, поки немає чіткого розуміння, як усе це організовувати і чи погодяться на це кияни. Більше того, серед містян точаться розмови про те, що деякі пляжі, можливо, й слід віддати у приватні руки. Мовляв, в таких зонах відпочинку буде завжди прибрано, кругом стоятимуть роздягальні, будуть облаштовані туалети тощо.

Але, знову ж таки, треба виходити з ціни за такі послуги. Тому що інвестор, який витратив гроші на облаштування пляжу, не буде безкоштовно обслуговувати киян. Якщо вхід на такий пляж буде коштувати 2, 3 чи 5 гривень – це одне. Але може статися так, що вхід зроблять і по 50, а то й по 100 гривень. Тоді це вже буде, по суті, пляж для обраних.

Такі пляжні інвестори мають бути під пильним наглядом влади міста. У договорі потрібно чітко прописувати, які об'єкти будуть на пляжі, і які зобов'язання бере на себе інвестор. Якщо він порушує умови, в нього одразу мають забрати зону біля водойми. Проте, враховуючи любов столичних інвесторів робити усе, як захочуть лише вони, не варто виключати того, що не встигнуть усі озирнутися, як зону відпочинку біля води обнесуть високим парканом, щоб ніхто не заважав відпочивати людям, які не шкодують грошей.

І не факт, що потім такий паркан столична влада одразу знесе - достатньо лише подивитися, як зараз торгаші незаконно захоплюють зелені зони для своїх МАФів. Навіть у мерії погоджуються, що викурити їх дуже складно, бо кришують цей бізнес "серйозні люди" і навіть силові органи. І суд не допоможе. То чому ж так само вони не зможуть захопити пляжі?

У киян завжди має бути альтернатива: якщо є платний пляж, то поряд повинен обов'язково бути безкоштовний. Хочеш більше комфорту – плати гроші. 

Але комунальникам, якщо ідея з меценатами-інвесторами таки буде запущена "в тираж", теж не слід розслаблятися. Бо ідея з платними пляжами за замовчанням не повинна впливати на стан зон відпочинку біля води, які перебувають на утриманні КП "Плесо". А цей стан назвати зразковим поки що досить складно.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme