Чому боротьба зі стихійною торгівлею у столиці стає отрутою для киян

Заради фінансової наживи столичні чиновники не гребують навіть здоров`ям жителів столиці

Чому боротьба зі стихійною торгівлею у с…

Київ.depo.ua вже писав, що недільним ранком, 5 липня, усю територію перед "Житнім ринком" засипали величезною кількістю хлорки. Її було настільки багато, що після того, як хімічну сполуку змили водою, усі навколишні асфальтовані дороги були білими - так на асфальт діяв хлор. Крім того, запах тут стояв нестерпний.

Місцеві торговці запевняють, що таким чином керівництво "Житнього ринку" бореться з ними, адже не хоче, щоб перед базаром були якісь там торгаші з села, що продають городину за нижчими цінами, ніж на самому базарі.

Самі ж комунальники казали, що в неділю зранку на площі перед "Житнім ринком" проводили дезінфекцію.

Керівництво базару відмовилося у телефонному режимі надавати будь-які коментарі стосовно питання засипання Подолу хлоркою. Втім в дирекції ринку не спростували звинувачення торговців, визнавши, що проблеми з селянами, які торгують біля базару, є. Ми направили запит у КМДА стосовно цієї проблеми і опублікуємо його після отримання відповіді.

У свою чергу директор Департаменту з благоустрою і збереження природного середовища Дмитро Білоцерковець заявив, що нічого не чув про "атаку" хлоркою на Подолі.

При цьому, він зазначив, що у очолюваної ним структури немає повноважень щось заміряти і перевіряти. Простіше кажучи, Департамент, в який входить управління екології, не може визначити чи є небезпечним для міста розпилювання хлорки у багатолюдному місці.

Крім того, голова Київської міської організації Всеукраїнського товариства охорони природи Микола Щепець каже, що екологічної катастрофи від цієї хлорної операції для Подолу немає.

"Такі речі, як хлор, дуже швидко випаровуються. Але люди, які знаходилися в епіцентрі дії хлору і дихали цим могли заробити певні проблеми зі здоров'ям. Наприклад, у алергіків одразу ж будуть пекти очі", - відзначив Щепець.

На думку Миколи Щепця, який раніше теж працював у структурах міської влади, комунальники бездумно виконували чийсь наказ, списуючи усе на проведення дезінфекції.

"Хоча використовувати серед вулиці хлорне вапно - нонсенс. Хлоркою можна помити унітаз у закритому приміщенні, а на вулиці хлорка не має бажаної дії. Скоріше за усе саме таким методом і борються з торговцями, адже дезінфекцію треба проводити у дні, в які найменше відбувається торгівля, а це може бути тільки понеділок", - резюмував Щепець.

Слід зазначити, що у неділю зранку на ринок йшло дуже багато киян і усі вимушені були на шляху до прилавків вдихати пари хлору.

А от колишній голова КМДА і нинішній депутат Київради Володимир Бондаренко каже, що як би така ситуація трапилася тоді, коли він керував містом, усі винні у таких "хлорних діях" вже б не працювали на своїх місцях.

"Хто б там що не казав, а такий хід комунальників тягне на добрячий удар по екології столиці. Як кажуть: хлорка для усіх є хлоркою і для природи це теж небезпечно", - каже депутат.

Володимир Бондаренко теж схильний думати, що саме комунальники за допомогою хлорки хочуть боротися з торгівцями.

"Боротися з незаконною торгівлею потрібно, але ж не такими методами, - впевнений Бондаренко. - Владі Києва потрібно зайнятися організацією торгових місць для селян, які хочуть продавати у столиці якісні домашні, а головне, дешеві продукти. Наприклад, пенсіонери з Борщагівки взагалі їздять за продуктами у Житомирську область, адже там усе набагато дешевше, а у Києві ціни захмарні".

Такі от новітні методи боротьби столичної влади зі стихійними торгашами. Втім, через усе це не повинні страждати рядові кияни, які приходять на базар за харчами і паралельно отримують безкоштовну "послугу" з вдихання парів хлору, отруюючи свій організм.

Більше новин про життя Києва читайте на Київ.depo.ua.

 

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme