Чому хаотична забудова навколо Києва призведе до колапсу регіону

Забудовники зводять багатоповерхівки, не задумуючись про наслідки своєї безвідповідальності. Це загрожує Києву і його містам-супутникам справжнім колапсом

Чому хаотична забудова навколо Києва при…

Не тільки столиця забудовується шаленими темпами. Власники будівельних компаній ще кілька років тому зрозуміли - гроші можна мати, забудовуючи і території міст-супутників Києва. І почалося. Особливо ласим шматком для забудовників стали маленькі містечка і селища, що знаходяться на захід від столиці.

Квартири у багатоповерхівках біля Києва користуються попитом у громадян, адже коштують як мінімум на 30-40% дешевше ніж у столиці. Та й живеш ти, по суті, у Києві, тому що до міста рукою подати - виїхав за Велику кільцеву і все.

Але не все так райдужно, як здається на перший погляд. Інфраструктура в селищах і містечках біля Києва кульгає на обидві ноги та й природнє середовище страждає.
Проаналізуємо забудову багатоповерхівками територій під Києвом між Одеською і Житомирської трасами.

Софіївська Борщагівка

Тут забудовники пропонують квартири в житлових комплексах на будь-який смак і гаманець.

Наприклад, один з житлових комплексів на своєму сайті рекламує усі принади свого творіння: кафе, ресторани, тихі місця, спортзали і таке інше. Тут планують здати в експлуатацію більше тисячі квартир.

Ще один житловий комплекс хизується більш ніж 500-ма квартирами, що готуються прийняти своїх власників.

Загалом, на території Софіївської Борщагівки наразі будується більше 10 житлових комплексів, в кожному з яких буде як мінімум по 400-500 квартир, а у деяких - більше тисячі помешкань. Тобто, це - близько 5 тисяч нових сімей.

Петропавлівська Борщагівка

Тут загальна картина нагадує ситуацію з вищезазначеним селищем.
Один житловий комплекс готується здати майже дві тисячі квартир.

Наразі у селищі зводиться більше п`яти житлових комплексів і у кожному, в середньому, буде по 500 квартир.

Селище Чайки

Тут будується справжній житловий монстр з кількох десятків багатоповерхівок. Тобто тут буде кілька тисяч квартир.

Ще один житловий комплекс, в якому зводиться більше десятка багатоповерхівок, і у кожній близько 100 квартир.

Місто Вишневе

Мабуть, це лідер серед забудов довкола Києва. На території міста зводиться близько 15 житлових комплексів.

Наприклад, тільки в одному тутешньому ЖК буде близько 1200 квартир.

Завершуємо наш "хіт-парад" селищем Петрівським, в якому також зводиться близько п`яти житлових комплексів. Тут, звичайно, розмах менший, але все ж таки.

І це ми ще не брали більш віддалені від Києва містечка і села, як, наприклад, Ірпінь і Буча, де будівництво житлових комплексів теж відбувається повним ходом.

А тепер "перекладемо" усе вище написане мовою цифр. Лише у кількох містечках і селах під Києвом зводяться житлові комплекси приблизно на 20 тисяч квартир!

Так, забудовники вихваляються тим, що тут є і великі гіпермаркети, і салони краси. Втім, більшість забудовників не хочуть витрачатися на зведення учбових закладів. Тільки на території лише кількох житлових комплексів є свої дитячі садочки і початкові школи.

Припустимо, що з 20 тисяч родин, що оселяться в нових квартирах, у половини будуть діти. Куди їх віддавати на навчання?

Деякі забудовники, наприклад, у Вишневому, цинічно зазначають, що у місті є чотири школи. Але ж питання в тому, що нові школи за державний кошт майже не будуються і ці чотири учбові заклади розраховані якраз на існуюче населення Вишневого. Та сама ситуація з дитячими садками. І так забудовники себе "поводять" не лише у Вишневому. Тобто, в найближчому майбутньому міста і селища навколо Києва стануть заручниками такої ж ситуації, як і у столиці, коли у дитячих садках на одне місце претендують ледь не двоє дітей - усе навантаження існуючі школи і дитсадки явно не потягнуть.

Ще одна не менш важлива проблема - транспорт. З цих 20 тисяч потенційних новоселів у приміській смузі столиці, як мінімум у половини будуть власні автомобілі, а це - 10 тисяч автівок. Оскільки за межами Києва дуже мало роботи, то усі ці машини повезуть своїх власників на роботу у столицю.

Варто зазначити, що нові, широкі, дороги за межами Києва майже не будуються. Тобто, існуючі автошляхи планувалися давно і на певний автомобільний потік. А тут одразу додаються ще кілька тисяч машин.

Виходить, що навіть на під`їздах до столиці вже будуть величезні затори, коли усі зранку поїдуть на роботу у столицю. Крім цього, дорожній колапс чекає і на околиці Києва, адже усі ці кілька тисяч автівок повинні будуть роз`їхатися по столиці.

Втім, найбільша небезпека від тотальної забудови навколо Києва "очікує" природу.
Логічно, що усі житлові комплекси на тисячі квартир повинні звідкись брати питну воду для своїх мешканців. Отож, забудовники не довго думаючи пробурюють глибокі свердловини, щоб забезпечувати мешканців квартир питною водою.

За словами експерта Національного екологічного центру України Олександра Соколенка, у цьому і криється найбільша небезпека.

"На споживання води є державне регулювання. Якщо свердловина не надто глибока, наприклад, до 100 метрів, то це робиться безкоштовно, а якщо вона набагато глибша - треба брати у державних органів дозвіл на використання природніх ресурсів", - каже експерт.

На його думку, більшість забудовників навколо Києва взагалі бурили свердловини без дозволів.

"Тобто, невідомо, скільки там взагалі споживається води. В майбутньому це негативно позначиться на якості грунтових вод і їхньому об`ємі. Підземні води - це стратегічний запас для регіону, адже річкові води, по суті, непридатні для пиття. А сьогодні відбувається безконтрольне користування підземними водами", - резюмує Олександр Соколенко.

Ну і останнє. Майже усі забудовники вихваляються, що їхні квартири знаходяться у тихих і екологічно чистих місцях, а інколи - навіть у лісах чи біля них.
Спеціалісти кажуть, що такі забудови порушують природний заповідний фонд навколо Києва.

"Усі природні території навколо столиці практично знищуються. Вирубуються ліси під забудови. Та навіть якщо просто поділити ліс на ділянки, як це полюбляють роботи забудовники, то сам ліс вже не буде цілісною екосистемою і рано чи пізно він взагалі зникне. Там не буде тварин, і навіть комах", - запевняє Олександр Соколенко.
Виходить, забудовники просто вбивають екосистему навколо столиці, "висмоктуючи" усі природні ресурси тільки заради зведення багатоповерхівок.

Усе це нагадує ситуацію у самій столиці. Вже кілька років поспіль забудовники зводять багатоповерхівки, але не враховують збільшення навантаження на підземні комунікації, транспортну систему і загалом, інфраструктуру міста.

Більше того, Бортницька станція аерації, яка вже дихає на ладан, очищує не тільки фекалії Києва, але й прилеглих до нього міст і селище. У цей список якраз і входять Софіївська і Петропавлівська Борщагівка, Вишневе, Ірпінь. Тобто, чим більше будинків зводиться у цих населених пунктах, тим більше буде навантаження на каналізаціну мережу столиці, яка і так не справляється навіть з фекаліями столиці. 

Більше новин про життя Києва читайте на Depo.Київ.

 

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme