Чому кияни без гарячої води мають заздрити мешканцям Тбілісі та Кишинева

Є багато міст в інших країнах, мешканці яких взагалі не знають, що таке відключення гарячого водопостачання для гідравлічних випробувань

Чому кияни без гарячої води мають заздри…

Інколи складається враження, що навіть діти у Києві знають, як "розшифровується" словосполучення "гідравлічні випробування". Бо це означає, що дорослим доведеться діставати тазики і гріти воду на плиті, адже гаряче водопостачання припиняється.

Щороку кияни з острахом очікують на це нестихійне лихо. І щастить тим мешканцям столиці, у квартирах яких вода зникає влітку, адже багато містян починають гріти воду на конфорках вже у квітні.

Цього року "Київенерго" разом з чиновникам столичної мерії взагалі вирішили "заморозити" деяких киян. Опалення у квартирах вже давно вимкнули, і це безумовний плюс, але разом з тим днями же почалися гідравлічні випробування в деяких будинках. Разом з похолоданням на вулиці це робить побутові умови, скажемо так, не дуже комфортними.

У мерії вже заявили, мовляв, початок гідравлічних випробувань перенесуть на тиждень, коли у столиці потеплішає. Втім, все одно рано чи пізно усім киянам доведеться кілька тижнів, якщо не місяців, сидіти без гарячої води, поки теплоенергетики перевірять усі тепломережі і залатають всі виявлені внаслідок цих перевірок дірки. Адже гідравлічні випробовування відбуваються шляхом подачі у мережу рідини під високим тиском. Якщо труба витримала тиск, вона придатна для роботи взимку. Якщо тріснула, її ремонтують. І випробовують далі.

Depo.Київ вирішив поцікавитися, чи є такі ж гідравлічні випробування в містах інших країн.

Мінськ

Мешканці столиці Білорусі перебувають практично у такій самій ситуації, як і кияни. Гарячу воду для гідравлічних випробувань їм починають вимикати із середини квітня, і процес цей триває аж до середини вересня. Відключення гарячої води відбуваються поступово і охоплюють зазвичай по кілька десятків будинків. Мінчанам обіцяють, що без гарячої води вони можуть залишитися не більше, ніж на два тижні. Втім, бувають ситуації, коли цей процес дещо затягується. Власне, киянам теж завжди розповідають, що гідравлічні випробування залишать їх без води на два тижні, але інколи деякі будинки сгріють тазіки по кілька місяців, до початку опалювального сезону.

Тбілісі

Мабуть, киянам буде важко в це повірити, але в столиці Грузії взагалі немає централізованого гарячого водопостачання. Ще у 1990-ті будинки почали "відрубати" від цієї послуги. Мешканці Тбілісі згадують, що були часи, коли воду гріли за допомогою кип'ятильників або на спеціальній пічці. Згодом проблема була вирішена: майже усі мешканці столиці Грузії встановили собі газові колонки або бойлери. До речі, централізоване опалення у Тбілісі теж фактично відсутнє. Свої помешкання місцеві обігрівають зазвичай за допомогою автономного опалення. Усе це дає змогу не залежати ні від монополістів, ні від чиновників.

В деяких кварталах Тбілісі у квартирах є по три крани для води, а не по два. Справа в тому, що під певними частинами міста розміщені природні теплі джерела, вода з яких "віддає" сіркою, тож в квартири заведені крани, з яких і тече така вода. Кажуть, що вона лікує від радикуліту та ревматизму.

Краків

У культурній столиці Польщі гаряче водопостачання також є не всюди: декого підключатимуть до нього лише найближчими роками. Рятуються, як і в Тбілісі – газовими колонками і бойлерами. З подібною ж причиною пов'язаний і так званий краківський смог, який накриває місто у холодну пору року. Справа в тому, що в старих будинках центральної, історичної частини Кракова часто відсутнє централізоване опалення. І хоча місцева влада доклала чимало зусиль і грошей, аби перевести їх на газ, дехто досі обігріває помешкання за допомогою дров та іншого дерев'яного непотрібу. Бо так дешевше.

Кишинів

Мешканці Кишинева завжди з острахом очікували літа, адже в цей період на цілий місяць в квартирах зникала гаряча вода. Усе це відбувалося через перевірку тепломереж і підготовки їх до зими. За цей місяць комунальники мали усе відремонтувати. При цьому без води сиділи мешканці майже усіх будинків столиці Молдови – мабуть, щоб нікому не було образливо, що в когось є гаряча вода, а в когось її немає. Напевно, комунальникам так було легше за раз усе перевірити.

Відключення гарячого водопостачання відбувалося зазвичай у липні. Та минулого року теплоенергетики вирішили відмовитися від радянської звички з гідравлічними випробуванням. Мешканцям Кишинева пообіцяли, що гаряча вода буде в їхніх оселях 12 місяців на рік, а комунальники вигадають якусь хитру схему, як перевіряти мережі без відключення гарячої води. Минулого літа йшлося про те, що лише 125 будинків у Кишиневі кілька тижнів будуть без гарячого водопостачання, і то лише тому, що їх технічно не можна залишити підключеними до "гарячої мережі" на час гідравлічних випробувань. Усі інші оселі страждання з тазиками мають оминути.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme