Київський суд залишив Гостинний двір "завгоспу" Януковича

Сьогодні Господарський суд відмовив фонду Держмайна у поверненні архітектурної пам'ятки - Гостинного Двору - в розпорядження держави

Київський суд залишив Гостинний двір "за…

Про це на своїй сторінці у "Фейсбуці" написав нардеп Ігор Луценко, повідомляє Depo.Київ.

"Гостинний залишився в оренді у комерційних структур Андрія Кравця, завгоспа Януковича, довіреної особи колишнього президента", - написав він.

Орендарі не пускають активістів до пам'ятки й не проводять реконструкцію.

Тим часом, за його словами, вона руйнується від атмосферних опадів.

"Проблема не тільки у наявності морально неприйнятної ситуації, коли органи прокуратури нічого не роблять, щоб захистити інтереси держави. Дозволяють холуям Януковича і далі хазяйнувати на найбільш ласих об'єктах нерухомості, вкрадених за попередньої влади. А в тому, що холуї демонстративно нищать пам'ятку містобудування. Ні громада, ні Фонд держмайна не маємо доступу до будівлі. Не можемо вжити необхідних заходів для її порятунку від руйнування. Але Кравець та його підлеглі не пускають", – пише Луценко. 

Зазначається, що Фонд Держмайна подасть апеляцію на це рішення.

Нагадаємо, у листопаді 2015 року Окружний адміністративний суд м. Києва у своїй ухвалі постановив, "Визнати незаконною та нечинною постанову КМУ від 15 серпня 2011 року №1380 "Про виключення будівлі Гостинного двору у місті Києві із списку пам’ятників архітектури Української РСР, що перебувають під охороною держави"".

Гостинний двір – торговельний комплекс на Контрактовій площі у Києві, збудований у 1809 році.

Постановою Кабінету міністрів №1380 від 15 серпня 2011 року Гостинний двір було виведено з Державного реєстру пам'яток архітектури.

20 вересня 2012 року Київрада передала "Укрреставрації" в оренду на 5 років земельну ділянку під Гостинним двором для проведення реконструкції цієї будівлі під торговельно-офісний центр з гостьовою стоянкою. Це рішення обурило столичних активістів, тому вони розпочали у Гостиному дворі акцію протесу.

3 серпня 2012 року президент Віктор Янукович виключив Гостиний двір з Переліку пам'яток культурної спадщини, що не підлягають приватизації.

Тривалий час на території Гостинного двору діяла "Гостинна республіка" – культурний проект, організований захисниками пам'ятки. Однак вранці 18 лютого 2013 громадських активістів витіснили з Гостинного двору.

2 березня 2013 року кияни організували мітинг-концерт на захист Гостинного двору.
Наприкінці квітня 2014 року в. о. київського міського голови Володимир Бондаренко запевнив, що Гостиний двір буде повернуто у власність міста.

24 червня Київський апеляційний адмінсуд скасував рішення Київради про виділення землі забудовнику Гостиного двору під протиправну реконструкцію будівлі.

4 липня 2014 року Київрада розірвала договір оренди з ПАТ "Спеціальне науково-реставраційне проектне будівельно-виробниче підприємство "Укрреставрація" від 16 жовтня 2012 року.

За рішенням суду земельна ділянка під Гостинним двором була повернута місту, а будівлі в кінці 2014 року був присуджений охоронний статус – пам'ятка архітектури місцевого значення.

У робочій групі Київради щодо Гостиного двору, куди входили чиновники і захисники пам’ятки, прийшли до рішення про необхідність консервації об'єкта і подальшого відновлення будівлі, а не реконструкції.

На консервацію будівлі було потрібно 3 мільйони гривень.

Гостиний двір стоїть без даху, вікон і штукатурки ще з зими 2013 року.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme