ГПУ від імені бюджетників виступила проти підвищення орендної ставки в Києві

ГПУ від імені всіх бюджетників звернулася до Кабміну з проханням оцінити нову методику розрахунку орендної плати в Києві для бюджетних установ

Під дію нової методики, що піднімає орендну ставку з 1 гривні до 3% затвердженої Київрадою, підпадають 38 держустанов, які орендують в столиці 128 тис. кв. метрів, передає depo.ua з посиланням на КВ.

Зазначається, що перший віце-прем'єр - міністр економрозвитку Степан Кубів доручив Фонду держмайна, Мінекономрозвитку, Мінфіну, Мін'юсту, міськдержадміністрації Київської (КМДА), ГПУ, СБУ, Держсудадміністрації і Пенсійному фонду розглянути проблему по суті, і подати узгоджені пропозиції для прийняття рішення Кабінетом міністрів.

Генпрокуратура повідомила уряд, що отримала лист голови постійної комісії Київради з питань власності Леоніда Антоненка з проектом рішення Київради "Про повернення приміщень комунальної власності територіальної громади м Києва зі сфери управління державних установ та організацій ". Проектом пропонується скасувати 38 рішень Київради щодо приміщень загальною площею 124 тис. 892,01 кв. м.

Проект цього рішення пов'язаний з тим, що бюджетний орендар комунального майна, який раніше платив 1 гривню в рік, тепер повинен платити за ставкою 3% від нормативної оцінки нерухомості. Відповідну методику розрахунку Київрада прийняла в 2015 році.

Зараз органам прокуратури в Києві надано в користування 17 приміщень загальною площею 15 тис. 138 кв. м. ГПУ повідомила Кабміну, що, за даними інформаційно-аналітичного "Столична портал Нерухомість", середня вартість 1 кв. м київського офісного приміщення в Києві становить 38 тис. гривень.

При цьому, Генпрокуратура усвідомлює, що займає історичні будівлі в центрі міста, які можуть бути оцінені ще дорожче, оскільки підтримувалися в хорошому стані - за гроші держбюджету.

ГПУ наполягає на тому, що держбюджет може зазнати великих втрати, бо в складному становищі опинилися й інші міністерства і відомства. При цьому, сказано в зверненні, нормативна оцінка будівель, займаних держструктурами, ніким не здійснювалася. Тому в бюджетний запит на 2017 рік Генпрокуратура відповідні витрати включити вже не зможе.

Також у зверненні сказано: ч. 2 ст. 19 закону "Про оренду державного та комунального майна" передбачає, що методика розрахунку орендної плати для об'єктів держвласності визначається Кабміном. Для об'єктів комунальної власності орендна ставка ґрунтується на таких же методологічних засадах.

Постановою Кабміну № 786 від 4.10.1995 затверджено методику, відповідно до якої розмір плати за оренду нерухомого майна, що орендується бюджетними організаціями, які утримуються за рахунок держбюджету, становить 1 гривню. На підставі цього, від імені всіх бюджетників, Генпрокуратура поставила Кабміну питання: Чи можливо реалізувати положення методики, затвердженої рішенням Київради № 415/1280 від 21.04.2015?

Нагадаємо, з 21 квітня 2015 року, відповідно до рішення Київради № 415/1280, річна ставка оренди для державних бюджетних організацій в столиці збільшена з 1 гривні до 3% від оціночної вартості об'єкта. При формуванні держбюджету 2016 цей фактор ніхто не брав до уваги.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme