Хмельницькі Буряки роздерибанили під забудову землі в Конча-Заспі

Землі мали увійти до складу національного парку, натомість будуть забудовані

Хмельницькі Буряки роздерибанили під заб…

Фірми "О.Г.С", "Зелена діброва" та "РоялХауз", пов'язані з Сергієм та Олександром Буряками, Віталієм Хомутинніком і бізнес-партнером Оксаною Калетнік, мають у власності 24,26 га в Конча-Заспі, повідомляє Depo.Київ, з посиланням на bihus.info.

Ці землі мали б увійти до складу національного парку, натомість будуть забудовані.
У травні 2007 році Київрада погодила "Ості", яка записана на дружину Олександра Буряка Марину, оренду всієї земельної ділянки і змінила цільове призначення землі: зарахувавши її до земель запасу житлової та громадської забудови.

Щороку "Оста" мала б сплачувати в міський бюджет близько чотири млн грн. Однак в грудні 2010 р. Київрада дозволила Ості розпаювати землю між приватними особами, позбавивши необхідності платити оренду. За один день депутати погодили 214 землевідводів, згідно з котрими в оренді у "Ости" залишилося близько 3 га, а решта землі була безкоштовно передана у власність низці фізичних осіб наділами по 10 "соток".

Серед отримувачів землі – низка пенсіонерів та людей, пов’язаних із самою "Остою" або ж тим чи іншим бізнесом братів Буряків.

На рішення Київради по роздачі землі фізособам було заявлено прокурорський протест. Заступник прокурора Києва зазначав, що ці рішення суперечать Генеральному плану міста, згідно з котрим земля належить до зони зелених насаджень загального користування. Окрім того фізособам роздали землю, на котрій розташоване не їхнє майно – нерухомість, викуплена "Остою".

Однак Київрада у відповіді на протест зазначила, що Генплан не порушено, адже з усіх зелених списків цю територію викреслили ще в 2007, а майнові питання з "Остою" вирішені, на що від фірми є лист-згода. Таким чином прокурорський протест Київрада відхилила.

У 2014 році  власники землі перепродають свої ділянки трьом фірмам з орбіти Буряків, нардепа Віталія Хомутинніка та нардепа Оксани Калєтнік.

Договори купівлі-продажу ділянок цими трьома фірмами укладалися масово, по два-три десятки на день, окрім того, вочевидь, перепродувалися між собою. З договору перепродажу між "О.Г.С." та "Роял Хауз" також стало відомо, що земля продавалася за безцінь. Так, у липні 2014 році десять "соток" були продані за 19 589 грн., або 1,5 тис дол. за актуальним на той час курсом.

При цьому наразі ринкова ціна 10 соток в районі Козина – від 50 тис дол. до 400 тис дол. Залежно від облаштованості комунікацій та інфраструктури.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme