Хто претендує на посаду головного архітектора Києва (ДОСЬЄ)

Коло претендентів на посаду головного зодчого столиці звузилося до шести осіб серед яких є досить скандальні особистості

Хто претендує на посаду головного архіте…

Depo.Київ вирішив розібратися, хто претендує на посаду головного архітектора.

Сергій Броневицький

Має чотири вищі освіти, дві з яких стосуються архітектури та будівництва.

Наприкінці 1990-х–на початку 2000-х Броневицький був заступником керуючого трестом "Київміськбуд-1". У 2003 році призначений на посаду начальника Комунальної організації "Центр містобудування та архітектури". Тут він пропрацював аж до 2009 року.

У 2009-2010 роках Броневицький пішов на підвищення і працював на посадах заступника та першого заступника головного архітектора Києва.

Пік кар'єри Броневицького припав на січень 2009-го, коли його призначили виконуючим обов'язки головного архітектора Києва. Саме у той час повноправним мером столиці був Леонід Черновецький, і без його згоди не відбувалося жодного призначення у місті.

Крім цього, за часів "космічного" мера йшов масштабний "розпил" столичної землі та процвітали скандальні будівництва, які навряд чи відбувалися без погодження з Главком містобудування та архітектурри.

Сергій Броневицький був в.о. головного архітектора до літа 2010 року, тобто за будівництво у Києві він відповідав майже півтора роки. Після того, як наприкінці літа головним архітектором призначили скандального Сергія Целовальника, Броневицький повернувся на свою попередню посаду – начальника КО "Центр містобудування та архітектури".

Останні шість років Броневицький керує комунальною організацією "Інститут генерального плану міста Києва". Саме ця структура за часів Черновецького почала розробляти "новий" Генеральний план Києва до 2025 року замість вже існуючого до 2020-го. Багато активістів та деякі депутати Київради припускають, що новий Генплан - проста спроба узаконити земельні оборудки і скандальні забудови часів Черновецького.

Цікаво, що Броневицький також брав участь у попередньому конкурсі на заміщення посади головного архітектора Києва. Тоді Броневицький показував 100-відсоткові результати під час тестових завдань, що викликало досить багато питань зі сторони активістів. Нагадаємо, мер Кличко той конкурс скасував і призначив новий. 

Ігор Писарець

Уродженцю Волинської області Ігорю Писарцю – 56 років. Він має профільну освіту архітектора, десять років – з 1992 до 2002 рр. – був головним архітектором проектів і керівником творчої майстерні "Київархпроект".

Загалом його стаж роботи за фахом складає 33 роки. 

Ігор Писарець є автором і співавтором 1000 об'єктів архітектури і містобудування з яких 400 реалізовано по всій Україні, Росії та країнах СНД.

З 2005 року – член Національної спілки архітекторів України (НСАУ). 

Вже 14 років Писарець є керівником творчої майстерні "Архітектурна майстерня та студія дизайну фізична особа-підприємець Писарець І.О.".

Паралельно з цим Писарець є головним архітектором і директором ТОВ "Архітектурний дім". На сайті компанії вказано, що вона займається розробкою проектів житлових будинків, бізнес-центрів, ресторанів та басейнів.

Крім цього, колектив архітекторів компанії пишається концепцією реконструкції НСК "Олімпійський". 

Ганна Бондар

Після звільнення скандального Сергія Целовальника з посади головного архітектора Києва восени минулого року його місце зайняла Ганна Бондар.

До цього вона займала посаду заступника Целовальника. Кілька місяців Бондар була тимчасово виконуючою обов'язки головархітектора.

Потім вона брала участь у першому конкурсі на заміщення посади головного архітектора столиці, який стартував на початку поточного року.

Втім, під час даного конкурсу поліція навіть підозрювала Ганну Бондар у поданні неправдивих документів. Після цього чиновницю звільнели з посади в.о. головного архітектора. Наразі вона є заступником директора Департаменту містробудування та архітектури.

ЗМІ називають Бондар креатурою Андрія Вавриша, який до минулої осені працював заступником Целовальника.

Мер Кличко неодноразово підозрював Вавриша у покриванні корупційних схем. У зв'язку з цим чиновник і був звільнений. Свого часу Ганна Бондар була помічницею Вавриша.

Валерій Гнєвишев

Свого часу він був головним архітектором проекту будівництва метро на Троєщину. 10 років тому Валерій Гнєвишев регулярно роздавав різноманітним ЗМІ інтерв'ю в яких розповідав про красу майбутньої лінії метро на Троєщину.

Загалом метрополітен – це, по суті, життя Гнєвишева, адже він вже довгі роки працює у Інституті "Укрметротунельпроект". Ця структура займається проектуванням метро та різноманітних тунелів.

Олександр Сасик

До кінця минулого року Сасик був головним архітектором Павлогарада, що на Дніпропетровщині. Вже за кілька місяців після свого звільнення він подав заявку на участь у конкурсі на заміщення посади головного архітектора столиці. Як відомо тоді конкурс провалився і Олександр Сасик вирішив брати участь у повторних виборах головного архітектора Києва.

Свого часу Сасик координував роботу по розробці Генерального плану Павлограда. Під час участі у минулому конкурсі Олександр Сасик, у своїй презентації вказав, що потрібно змінити Майдан Незалежності, щоб на ньому вміщувалася велика кількість людей.

Олександр Свистунов

Наразі він виконує обов'язки директора Департаменту містобудування та архітектури КМДА, що, по суті, і є посадою головного архітектора столиці. Це крісло він зайняв у червні поточного року після того, як відповідне розпорядження підписав мер Кличко.
Керувати архітектурою столиці Свистунов буде до моменту, коли у Києві оберуть нового головного архітектора.

В офіційній біографії Свистунова вказано, що з грудня 2015 року він був першим заступником Департаменту містобудування та архітектури КМДА. Незабаром Свистунову виповниться 40 років.

Цікаво, що з 1997 до 2012 років Олександр Свистунов працював у системі архітектурного бюро Сергія Бабушкіна.
Більше того, сім років поспіль Свистунов обіймав посаду головного архітектора даного бюро.

Варто додати, що за часів мера Омельченка головним архітектором столиці був саме Сергій Бабушкін. На цій посаді він пропрацював з 1996 до 2003 року.

Одним з головних "здобутків" Бабушкіна є скандальний будинок-монстр на вулиці Грушевського. Ця будівля спотворює Печерські пагорби, але сам Бабушкін пишається цим будинком, адже він є автором даного проекту. Будинок-монстр на Грушевського почали зводити ще на початку 2000-х років.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme