Кого пустять в "город" архітектури Києва

Цього тижня кияни дізнаються, хто буде диктувати архітектурну моду у столиці

Кого пустять в "город" архітектури Києва…

У активістів, які відслідковують події стосовно конкурсу на посаду головного архітектора Києва, виникає досить багато питань як до організаторів, так і до претендентів на посаду. Наприклад, деякі експерти не розуміють, як кілька конкурсантів змогли набрати 100 балів зі 100 можливих під час тестувань. Такими "башковитими" конкурсантами виявилися Сергій Броневицький та Юрій Скляренко. Усі інші кандидати в середньому набирали по 60-75 балів.

Минулого тижня члени конкурсної комісії, в яку здебільшого входять чиновники мерії Києва, обрали п'ятьох кандидатів, котрі поведуть фінальну боротьбу за посаду головного архітектора столиці. Depo.Київ вирішив розповісти про претендентів на дану посаду.

Отже, найбільше симпатій серед у 12 конкурсантів набрали Юрій Скляренко, Андрій Миргородський, Сергій Казарянц, Сергій Броневицький та Ігор Писарець.

Юрій Скляренко

Як вже зазначалося, Скляренко набрав неймовірні 100 балів зі 100 під час комп'ютерного тестування.

Пану Скляренку – 46 років. Народився він у Києві і у 1994 році закінчив Київський державний технічний університет будівництва та архітектури. Має науковий ступінь кандидата архітектури. На початку 2000-х Скляренко був архітектором Печерського району. Крім цього, свого часу обіймав посаду начальника управління містобудівної документації Главку архітектури та містобудування КМДА.

За часів мерства Черновецького Скляренко працював заступником начальника департаменту Генплану міста Києва КО "Центр містобудування та архітектури". Саме ця організація і опікувалася розробкою Генерального плану столиці.

Восени 2011 року Скляренка призначили головним архітектором Севастополя. Працював він на цій посаді до травня 2014-го. Тобто Скляренко встиг побути підлеглим окупаційної влади Криму і, зокрема, Севастополя, адже український півострів був захоплений режимом Путіна ще у березні.   

Цікаво, що Скляренко в одному з інтерв'ю кримським ЗМІ розповідав, як на посаду головного архітектора Севастополя його рекомендував Сергій Целовальник, який на той час вже був головним архітектором столиці. Свого часу Целовальник також був головним архітектором кримського міста. Минулого року мер Кличко звинуватив відомство Целовальника у корупції, а пізніше навіть звільнив цього спеціаліста.

Часи Целовальника у Києві запам'яталися нищенням пам`яток архітектури та появою потворних будинків-монстрів. Але повернемося до його протеже: у 2012 році кримські ЗМІ навіть писали, що Скляренко визнав безсилля перед скандальними забудовниками морського узбережжя Севастополя. Власне, те ж саме спостерігалося в Києві з боку його патрона.

Сергій Казарянц

Народився у 1959 році на Львівщині. У 1989 році закінчив Київський інженерно-будівельний інститут за спеціальністю "архітектура".

У 1987-1990 роках був головним архітектором міста Олександровськ-Сахалінський у Сахалінській області. Потім два роки був головним архітектором міста Холмськ, який також розташований у Сахалінській області. А вже на початку 2000-х три роки працював провідним та головним спеціалістом управління комплексного благоустрою у Головному управлінні архітектури КМДА.

За часів мерства Черновецького Казарянц також обіймав керівні посади в комунальній організації "Центр архітектури та містобудування". Нещодавно на сайті archunion.format-maket.com.ua були викладені пропозиції Казарянца щодо реконструкції та будівництва різноманітних будівель у Києві. Наприклад, у далекому 2005 році архітектор Казарянц пропонував провести реконструкцію фасаду житлового будинку по вулиці Володимирській, 51, що навпроти Національної опери України. На думку Казарянца, цей будинок мав виглядати ось так: 

Хто на головного архітектора Києва - фото 1

З 2009 року і по сьогоднішній день Казарянц є директором ТОВ "Компанія "Раден". Дана компанія приклала руку до планування конгресно-виставкового центру під так званим вертолітним майданчиком Януковича. Під час правління екс-президента майданчик звели на Парковій дорозі, що на схилах Дніпра.

Андрій Миргородський

Андрію Миргородському 54 роки. Він має профільну освіту архітектора, у 2009-му став заслуженим архітектором України. Під час комп'ютерних тестів Миргородський набрав лише 65 балів зі 100 можливих. Причому, рівень його знань в архітектурних питаннях виявився на рівні 38 балів з 55, а в тестових питаннях стосовно запобігання корупції Миргородський відповів правильно на 8 питань з 15.

Свого часу Миргородський був партнером нинішнього першого заступника голови Київської облдержадміністрації Лева Парцхаладзе. У компанії Парцхаладзе Миргородський обіймав посаду віце-президента. Партнери зводили багаточисельні торговельні центрі по усьому Києву.

Крім того, кандидат на посаду головного архітектора столиці був депутатом Київради від "Блоку Кличка". Наприкінці "нульових" ЗМІ навіть писали, що Андрій Миргородський разом з Парцхаладзе були одними зі спонсорів політичної сили Кличка. Але у 2011 році Миргородський вступив у фракцію "Сильна Україна" у Київраді. Нагадаємо, що лідером партії "Сильна Україна" був Сергій Тігіпко, який співпрацював з Януковичем.

Крім цього, за часів Януковича Миргородський був одним з авторів проекту скандальної реконструкції Гостинного двору у столиці. Після втечі "Хазяїна" до російської Барвіхи роботи на скандальному об'єкті, від якого лишилися самі стіни, зупинилися.

До того ж Миргородський є автором проекту також не безхмарної реконструкції Поштової площі, після відкриття якої виявилося, що про інвалідів та їхні потреби в мерії досі не знають. Наприклад, так звані пандуси абсолютно не пристосовані для людей на візках, і на них можна просто вбитися. 

Ігор Писарець

Уродженцю Волинської області Ігорю Писарцю – 56 років. Він має профільну освіту архітектора, десять років – з 1992 до 2002 рр. – був головним архітектором проектів і керівником творчої майстерні "Київархпроект".

Вже 14 років Писарець є керівником творчої майстерні "Архітектурна майстерня та студія дизайну фізична особа-підприємець Писарець І.О.". Паралельно з цим Писарець є головним архітектором і директором ТОВ "Архітектурний дім". В Інтернеті не вдалося знайти значущих проектів, які б зробила ця контора. А сайт компанії не працює, хоча в анонсі до сайту написано, що "Архітектурний дім" займається розробкою проектів житлових будинків, бізнес-центрів, ресторанів та басейнів.

Сергій Броневицький

Це наймолодший кандидат на посаду головного архітектора. Броневицькому лише 44 роки, але йому вже є чим похизуватися. Має чотири вищі освіти, дві з яких стосуються архітектури та будівництва.

Наприкінці 1990-х – на початку 2000-х Броневицький був заступником керуючого трестом "Київміськбуд-1". У 2003 році призначений на посаду начальника Комунальної організації "Центр містобудування та архітектури". На цій посаді він пропрацював аж до 2009 року.

У 2009-2010 роках Броневицький пішов на підвищення і працював на посадах заступника та першого заступника головного архітектора Києва.

Пік кар'єри Броневицького припав на січень 2009-го, коли його призначили виконуючим обов'язки головного архітектора Києва. Саме у той час повноправним мером столиці був Леонід Черновецький, і без його згоди не відбувалося жодного призначення у місті. Крім цього, за часів космічного мера йшов масштабний "розпил" столичної землі та процвітали скандальні будівництва, які навряд чи відбувалися без погодження з Главком містобудування та архітектурри. 

Сергій Броневицький був в.о. головного архітектора до літа 2010 року, тобто за будівництво у Києві відповідав майже півтора роки. Після того, як наприкінці літа головним архітектором призначили скандального Сергія Целовальника, Броневицький повернувся на свою попередню посаду – начальника КО "Центр містобудування та архітектури".

Останні шість років Броневицький керує комунальною організацією "Інститут генерального плану міста Києва". Саме ця структура за часів Черновецького почала розробляти "новий" Генеральний план Києва до 2025 року замість вже існуючого до 2020-го. Багато активістів та деякі депутати Київради припускають, що новий Генплан - проста спроба узаконити земельні оборудки і скандальні забудови часів Черновецького.   

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme