Історія руйнування легендарного Сінного ринку у Києві

На місці знищеного базару збудують величезний спальний мікрорайон

Історія руйнування легендарного Сінного…

Про це повідомляє Depo.Київ з посиланням на документи, які на своїй сторінці у "Фейсбуці" виклала активістка Юлія Нікітіна.

Зокрема, ще у жовтні 2004 року Київрада своїм рішенням віддала приватній фірмі "ФЕРРО" та ТОВ "Сінний ринок" в оренду земельну ділянку під Сінним ринком на 10 років.

Історія руйнування легендарного Сінного ринку у Києві  - фото 1

Ділянка загальною площею майже 2 гектари призначалася для будівництва, експлуатації та обслуговування торговельно-офісно-житлового центру з підземним паркінгом. Існуючі будівлі на відведенній землі дозволялося знести.

Рішення Київради тоді особисто підписував мер Києва Олександр Омельченко.

Але вже за кілька місяців, наприкінці лютого 2005 року, Київрада внесла зміни до рішення про передачу земельної ділянки під Сінними ринком.

Так, слова про "для знесення існуючих будівель" було замінено на "із забезпеченням подальшого функціонування ринку по продажу продовольчих та непродовольчих товарів у капітальній споруді із збереженням робочих місць".

Дане рішення Київради про внесення змін також підписував Омельченко.

Історія руйнування легендарного Сінного ринку у Києві  - фото 2

Тобто, тепер вже не можна було зносити саму будівлю легендарного базару. 

Цікаво, що у період між цими двома рішеннями Київради один з орендарів землі під ринком ТОВ "Сінний ринок" звернувся до Київського науково-дослідного інституту судових експертиз з проханням перевірити стан будівлі за адресою: вулиця Воровського, 17. Саме за цією адресою розташовувалася будівля Сінного ринку.

Історія руйнування легендарного Сінного ринку у Києві  - фото 3

Після перевірки було зроблено висновок, що будівля ринку знаходиться в аварійному стані.

Історія руйнування легендарного Сінного ринку у Києві  - фото 4

Крім цього, спеціалісти Київського науково-дослідного інституту судових експертиз навіть порадили, що найдоцільніше будівлю Сінного ринку просто знести.

Можливо саме тому Київрада під час внесення змін до свого попереднього рішення, по суті, заборонила зносити будівлю. Але не зрозуміло навіщо своїм першим рішенням знесення ринку дозволялося. 

Ще цікавіше, що в тому ж лютому 2005 року столичні чиновники заявляли, що ніхто не буде зносити Сінний ринок, мовляв, його просто закриють на реконструкцію. 

Навесні 2005 року було знесено дах базару, а також частину його стін. Після цього так звана реконструкція на довгі роки заморозилася. 

І лише у 2015 році будівлю Сінного ринку повністю знищили. Так закінчилася історія одного з найстаріших базарів столиці, адже Сінний відрили ще наприкінці 50-их років минулого століття. Близько 45 років кияни із задоволенням ходили скуповуватися на цьому базарі, який став культовим для міста.  

Наразі на місці колишнього ринку починають зводити віисотки. Забудовником є "Київміськбуд", який має звести тут близько десятка висоток.  Ось приблизний макет майбутнього житлово-офісного комплексу. 

Історія руйнування легендарного Сінного ринку у Києві  - фото 5

 

 

 

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme