Рейтинг губернаторів: Кличку привалила удача

У минулому році голова КМДА Віталій Кличко в першому кварталі посів восьме місце, а до кінця року піднявся на друге

Рейтинг губернаторів: Кличку привалила у…

Тепер він став лідером (131 бал) і має всі шанси залишитися їм і в річному рейтингу, повідомляє Depo.Київ з посиланням на ДС.

Це найочевидніше наслідок намітилося економічного підйому. Завжди першими відчувають пожвавлення економіки саме жителі столиці. Так було і в кінці 1990-х, коли Київ виглядав квітучим оазисом в порівнянні з іншими містами, повільно виходити з тривалої рецесії.

У січні-березні 2016 г. Київ єдиний з усіх регіонів отримав приріст реальної зарплати (на 1,4% в порівнянні з тими ж місяцями минулого року), допустивши при цьому, як не дивно, найменше зростання цін.

Особливо вражає відрив столиці за розміром зарплат: 7 879 грн. в середньому за січень-квітень, тоді як в інших регіонах - в 1,67-2,42 рази нижче.

Випереджаючими темпами (навіть за столичними мірками) ростуть зарплати київських працівників сфери інформації та телекомунікацій, які досягли в квітні 13 744 грн. і практично наздогнав рівень зарплат в сфері фінансової та страхової діяльності (13 894 грн.). Також Київ має найменшу частку працівників, переведених з економічних причин на неповний робочий тиждень (1,9%), входить до четвірки найкращих за співвідношенням жіночих зарплат з чоловічими.

У першому кварталі столиця отримала 15,64 млрд грн. капітальних інвестицій, $ 786,4 млн припливу прямих іноземних інвестицій у вигляді акціонерного капіталу (прибуло $ 806,9 млн, вибуло $ 20,5 млн), виконаних будівельних робіт на 2,43 млрд грн. На кожного киянина довелося відповідно 5 379 грн. капітальних інвестицій, $ 270 припливу прямих іноземних інвестицій, будівельних робіт на 837 грн. За всіма цими показниками столиця в кілька разів випередила найуспішніші області.

Крім того, Київ має найнижчу смертність населення (коефіцієнт 10,9 на тисячу жителів у перерахунку на рік, тоді як в областях - 13,6 і вище), входить в четвірку регіонів з найвищою народжуваністю (коефіцієнт 12,3) і завдяки цього єдиний з усіх регіонів показав природний приріст населення, а не спад (коефіцієнт +1,4). Також столиця друга серед регіонів з найнижчою смертністю.

Слідом за столицею вибирається з кризи Київська область. Це теж цілком закономірно і вельми вдало для нового губернатора Максима Мельничука (96,5 бала), призначеного на цю посаду 3 лютого 2016 р

Київщина зміцнила лідерство за темпами житлового будівництва як в абсолютних, так і у відносних цифрах: загальна площа прийнятого в експлуатацію житла в першому кварталі склала 362 тис. Кв. м, або 209 кв. м на тисячу жителів (у кілька разів більше, ніж в будь-якому іншому регіоні). Це на 16,9% більше, ніж в першому кварталі 2015 р Новобудови допомогли Київської області стати другою після столиці за обсягом освоєних капітальних інвестицій - 4,96 млрд грн. У перерахунку на душу населення це 2 864 грн. / Чол. (В кілька разів більше, ніж в будь-якій іншій області). За притоку прямих іноземних інвестицій на душу населення Київщина посіла третє місце, за обсягом будівельних робіт на душу населення - п'ята, а по динаміці будівництва - друге: приріст на 40,5% в порівнянні з першим кварталом 2015 р

Також область третя по динаміці сфери послуг і четверта - по динаміці промисловості і роздрібної торгівлі. У січні-березні приріст промислової продукції проти тих же місяців минулого року склав 6,8%, а за підсумками січня-квітня - вже 10,6% (третє місце). Зважаючи на все це вже не виглядає дивним, що Київщина випередила всі інші області (поступаючись тільки Києву) за розміром середньомісячної зарплати (4 731 грн. В січні-квітні) і по динаміці реальних зарплат (приріст за підсумками січня-квітня на 0,9% щодо тих же місяців минулого року). Нарешті, Київщина єдина з усіх мирних регіонів стала показувати приріст чисельності штатних працівників (по юридичним особам та їхніх відокремлених підрозділах із кількістю найманих працівників 10 і більше осіб) - на 0,2% в першому кварталі і на 0,4% в січні-квітні (щодо тих же місяців минулого року).

Але якщо залишити передмістя столиці і подивитися на життя села, то картина перестає бути райдужною. У минулому році Київська область увійшла до трійки відстаючих по динаміці сільського господарства, показавши найбільше падіння і в рослинництві, і в тваринництві. У нинішньому році область знову допустила скорочення сільгосппродукції - на 5,2% в січні-березні і на стільки ж в січні-квітні (четверте місце знизу). Виробництво м'яса впало на 11,9%, яєць - на 5,3%. Поголів'я великої рогатої худоби на 1 травня скоротилася (щодо тієї ж дати минулого року) на 1,5% (корів - на 4,1%), свиней - на 8,3%, птиці - на 3,7%.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme