ТОП-5 "непосадок" чиновників Кличка

Керівництво столиці регулярно заявляє про викриття корупції серед чиновників мерії, але реальних покарань зазвичай не слідує

ТОП-5 "непосадок" чиновників Кличка…

Якщо чиновники часів Януковича у більшості випадків намагалися приховати факти корупції у мерії, то чинна влада секретів не тримає. Чи не щоквартально мер столиці звітує, що за допомогою аудиту викрито гучні факти корупції. Зазвичай мова йде про десятки мільйонів гривень. Чиновників-хапуг одразу ж звільняють, а матеріали перевірок передають у правоохоронні органи.

Втім, що відбувається з цими справами, схоже, не знають навіть на Хрещатику, 36.

Depo.Київ поцікавився у представників комісії Київради із запобігання корупції чи відомі їм реальні факти "посадки" чиновників КМДА через фінансові махінації. Наприклад, голова цієї комісії Олег Бондарчук заявив, що не чув про такі випадки. Повторив це саме і член даної комісії Юрій Сиротюк. Більше того, вони кажуть, що не завжди можна почути звіти правоохоронців стосовно тих чи інших справ чиновників КМДА.

Проте частенько буває так, що гучні справи про корупцію залишаються у стінах мерії, а компетентним органам зливають лише "пішаків" серед ієрархії чиновників.

Depo.Київ зробив підбірку найгучніших справ, пов'язаних з корупцією, які так і впали мертвим вантажем.

5 місце – справа екс-директора "Київавтодору"

Навесні минулого року мер Кличко призначив нового головного дорожника столиці  - Олександра Густелєва. Його попередник, Володимир Жуков, погорів на корупції.

Цікаво, що злочинну схему викрили депутати Київради з фракції Кличка. Виявилося, що, керуючи "Київавтодором", Жуков робив так, щоб його підприємство закупляло пальне і сіль через посередників, через що міський бюджет втратив кілька мільйонів гривень. Крім цього, Жуков замовляв латання доріг та нанесення розмітки у приватних фірм. Хоча у підпорядкуванні КМДА є підприємства, які це можуть робити.

Депутати виявили, що приватні фірми, що отримували підряди, тісно пов'язані з самим Жуковим. Матеріали розслідування навіть передавали у Держфінінспекцію, але Жуков вийшов сухим з води. А звільнився він з "Київавтодору" за власним бажанням, мовляв, на пенсію пішов.

4 місце – корупція у паркуванні

Навесні поточного року Кличко з гордістю заявив, що викрита корупційна схема чиновників "Київтранспарксервіс", які щомісяця привласнювали собі по півтора мільйона гривень. Справу як завжди передали у правоохоронні органи.

За півтора місяця до цього викриття Кличко призначив нового директора "Київтранспарксервісу" Артема Шамрая. Втім, питань до чиновника у зв'язку з корупційними схемами у влади міста не виникло – він спокійно працює досі. Більше того, попередній керівник підприємства Володимир Першин теж просто пішов у відставку. Хоча ЗМІ писали, що під час своєї каденції він практично довів "Київтранспарксервіс" до банкрутства, але це підприємство може приносити у бюджет міста десятки мільйонів гривень прибутку. За таку "якісну" роботу мер Кличко навіть не чіпав чиновника. 

3 місце – Андрій Вавриш, екс-заступник головного архітектора Києва

Ще наприкінці 2014 року Вавриш був замішаний у корупційному скандалі. Тоді торгаші з МАФів поскаржилися Кличку, що даний чиновник працює на посаді заступника головного архітектора не зовсім чисто. Очільник столиці навіть відсторонив Вавриша від займаної посади і призначив перевірку.

Та після цього чиновник спокійно продовжив працювати далі. За півроку скандал спалахнув знову, коли під час засідання Антикорупційної ради Кличку розповіли про зловживання на ринку реклами, який курує саме заступник головного архітектора Андрій Вавриш.

Тоді Кличко висловив думку, що Вавриш може навіть "кришувати" незаконні встановлення бігбордів. Начебто через таку діяльність столичний бюджет недоотримує мільйони гривень. Але далі мер лише порадив чиновнику написати заяву на звільнення. Хоча, як мінімум, можна було б Вавриша звільнити за погану роботу. Мабуть, очільник столиці не захотів псувати трудову книжку чиновника незручним записом.

Та навіть після таких гучних заяв зі сторони Кличка Андрій Вавриш пропрацював заступником головного архітектора ще місяць. Тільки у серпні минулого року його було звільнено за власним бажанням.

2 місце – головний архітектор Києва Сергій Целовальник

Минулого року Кличко неодноразово мав претензії до головного архітектора. Одного разу він навіть звинуватив керівництво Департаменту будівництва та архітектури, яким заправляв Целовальник, у неспроможності навести лад із бігбордами у Києві. Мовляв, підприємці скаржаться, що позитивні рішення на встановлення реклами можна отримати лише за гроші. Важко повірити, що сам Целовальник про це не мав гадки.

Після таких звинувачень мер Кличко заявив, що за результатами незадовільної роботи ухвалено рішення про звільнення головного архітектора міста. Та за три тижні мер підписав зовсім протилежне розпорядження, яким звільнив Целовальника за власним бажанням у зв'язку з виходом на пенсію.

Більше того, у документі на звільнення було вказано, що за багаторічну сумлінну працю на користь міста Целовальнику присвоїли шостий ранг державного службовця. Це, як мінімум, додасть пристойну суму до пенсії екс-чиновника, якого мер звинувачував у корупції. 

1 місце – депутат Кличка Віталій Даниленко

Ще у квітні минулого року цей депутат Київради з фракції мера ініціював створення комісії, яка перевіряла діяльність автозаправних станцій. Хоча до цієї проблематики Віталій Даниленко не мав жодного відношення, адже у Київраді очолював постійну комісію з питань молоді та спорту.

За чотири місяці від початку роботи комісії Даниленка затримали правоохоронці. За даними слідства, він вимагав з власників газових автозаправок гроші за те, що його комісія не буде перевіряти ці АЗС.

Навіть називалися цифри, що за кожен літр проданого скрапленого газу Даниленко бажав отримувати по 5 копійок. Пропонував депутат навіть інші схеми. Наприклад, він обіцяв посприяти підприємцям у піднятті вартості газу, але за кожні 50 копійок збільшення ціни хотів отримувати ще по 10 копійок. В ході слідства у Даниленка та його поплічників правоохоронці виявили кілька мільйонів гривень.

Йшли місяці і усі навіть почали забувати про корупцію соратника мера. Проте на початку червня виявилося, що Даниленко вже чистий перед законом, як сльоза.

Згідно ухвали Печерського суду від 26 травня, прокурор ГПУ закрив кримінальне провадження стосовно Даниленка 13 квітня "у зв’язку з невстановленням доказів для доведення їх винуватості в суді і вичерпанням можливості їх отримати".

26 травня суд повернув адвокату Даниленка Олександру Лисаку заставу у розмірі 1,04 млн грн, яку той вніс 10 серпня за депутата.

ФОТО: kievcity.gov.ua

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme