ТОП-7 місць у Києві, де можна на Масляну наїстися смачних млинців

Цими вихідними українці відзначатимуть одно з найбільш "смачних" народних свят – Масляну

ТОП-7 місць у Києві, де можна на Масляну…

Про це повідомляє Depo.Київ.

Отже, в останні дні перед початком Великого посту кияни та гості столиці матимуть змогу від душі наїстися млинців, вареників та кулішу. А ще - взяти участь у веселих народних забавах.

Національний музей народної архітектури та побуту України

На свято "Українська Масляна" запрошують гостей у неділю. У програмі - відтворення стародавнього обряду "Колодій", якого наші предки вважали покровителем шлюбу, здоров'я і злагоди, виступи фольклорних колективів, частування традиційними варениками та млинцями, катання на конях, конкурси та народні забави. Також буде діяти ярмарок майстрів, де можна буде придбати сувеніри. Наприкінці свята відбудеться обряд спалювання Кострубатого Діда, який уособлює злі сили зими.

Коли: 26 лютого, 13:00

Скільки: 40 грн

ВДНГ

У програмі свята - народні гуляння, козацькі забави, в яких гості також зможуть взяти участь, ярмарок з сувенірами ручної роботи, майстер-класи для дітей, виступи народних колективів, а також дегустація млинців та вареників.

Коли: 25-26 лютого, 10:00

Скільки: вхід вільний

Парк "Київська Русь"

Свято розпочнеться із зустрічі київського князя Володимира, під час якої всіх гостей пригощатимуть млинцями, бубликами та іншими ласощами. Протягом дня в цьому справжньому середньовічному місті можна буде побачити олійних вертеп на давньослов'янське мовою, обряд "Колодій", кінно-трюкове і вогняне шоу. У програмі також традиційний день масляної стовп з призами, ігри, хороводи, дегустація середньовічних страв, млинців і медовухи.

Коли: 25-26 лютого, 13:30

Скільки: дорослим - 160 грн, дітям - 50 грн, студентам і пенсіонерам - 100 грн

Парк "Феофанія"

Всі вихідні тут будуть проходити народні гуляння для дітей і дорослих, бої на мішках, хороводи, танці навколо багаття, майстер-класи в теплій хатинці. Також для гостей виступить народний колектив "Берегиня", пройде дегустація млинців та інших ласощів від паркових кафе.

Коли: 25-26 лютого, 13:00

Скільки: 20 грн

Мамаєва Слобода

Тут на протязі вихідних збираються пригощати гостей справжніми козацькими варениками. Група музикантів створить атмосферу козацької Наддніпрянщини, запропонує станцювати з фольклорним колективом. У величезному казані будуть варитися вареники з сиром і традиційна каша тетеря, покуштувати які пропонують під вишневу наливку або медовуху. На слобідський ярмаркової площі можна буде поторгуватися за сувенір, покататися на конях або гойдалках.

Коли: 25-26 лютого, 12:00

Скільки: 50 грн

Етнографічний комплекс "Українське село"

Народні обряди тут проводитимуть фольклорні гурти автентичного співу "Рожаница" та "Дымерской смутьяны". У програмі - ритуал "Колодій", народні забави, спалення солом'яної баби Марени, майстер-класи з народних промислів. Млинці, вареники, козацький куліш і глінтвейн під відкритим небом також передбачаються.

Коли: 25-26 лютого, 13:00

Скільки: вхід вільний

Парк Шевченка

Виставка-ярмарок зустріне гостей морем млинців, вареників та інших ласощів, які здавна готували на Масляну. Можна буде придбати вироби з глини, соломи, дерева. Під час ярмарку проходитимуть виступи фольклорних колективів, майстер-класи з народних промислів, конкурси та забави.

Коли: 16-26 лютого

Скільки: вхід вільний

Нагадаємо, Масляна є одним з найстаріших свят слов'янських народів. Справжня забава, яка зберегла свої традиції в наші дні з язичницької культури. Цей смачне і неймовірно ситне свято триває цілий тиждень, який передує настанню Великого посту. Сьогодні Масляна є одним з церковних свят і називається ще Мясопустним або Сирним тижнем.

Назва свята "Масляна" пов'язана з тим, що в тиждень перед Великим постом з раціону харчування виключалися м'ясні продукти, а ось молочні ще вживати було можна, як і традиційні складові для приготування млинців: молоко, яйця, масло, сметана. У народі це свято асоціюється з смачними печеними млинцями та веселими гуляннями. Мета таких гамірних масових заходів полягала в тому, щоб розбудити весну від сну і прогнати геть зиму.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme