ТОП-9 порад для пішоходів, як залишитися цілим в ожеледицю

Виконуючи прості поради, можна спокійно і без травм пересуватися вулицями, які комунальники не поспішають звільняти від льоду на тротуарах

ТОП-9 порад для пішоходів, як залишитися…

Попри героїчну боротьбу столичних комунальників з наслідками навіть не негоди, а нормальної зимової погоди, тротуари Києва у своїй масі так і лишилися неприбраними. І, що цілком природньо, на багатьох ділянках перетворилися на ковзанках. У зв'язку з чим Depo.Київ вирішив зробити підбірку простих порад, як мінімізувати ризик впасти на льоду з усіма неприємними наслідками.

Порада № 1

Взуття – від нього залежить дуже багато. Якщо черевики мають пласку підошву, то падіння, можна сказати, забезпечені, адже навіть прибрана тротуарна платика за день може підмокнути, а під вечір, зі зниженням температури, перетворитися на ковзанку. Таке зимове взуття має мізерне зчеплення з поверхнею, а тому пішохід в ньому – буквально мов та корова на льоду. Взимку потрібно носити черевики з рифленою підошвою, а ще краще – з шипами. Можна також спробувати так звані льодоходи, які продаються на багатьох базарах. Усе це вбереже вас від падінь на тротуарах, вкритих ожеледицею.

Порада № 2   

Маршрут. Чимало пішоходів йдуть знайомою протоптаною стежкою на тротуарі, але це місце якраз і є найбільш слизьким. Тому часто триматися країв тротуару, адже вони часто менш слизькі. А ще краще йти по снігу поряд з тротуаром, якщо є така можливість.

Порада № 3

Кількість і довжина кроків. Вони мають були коротшими і їх, відповідно, має бути більше. Варто мінімально відривати ступні від поверхні, не підносячи ногу надто високо, адже чим вижче нога, тим довше вона буде опускатися на землю в разі потреби, тим нестійкішою буде позиція. Таким чином підошви вашого взуття будуть мати майже постійне зчеплення з тротуаром.

І ще один важливий нюанс: за нормальних умов людина ставить ногу на п'ятку, проти на слизькій поверхні п'ятка чудово уїжджає вперед, і людина падає. Тож на ожеледиці треба ставати на всю стопу, обережно переносячи на нею вагу, наче пробуючи землю на стійкість.

Порада № 4

Ширше ноги. Під час пересування ноги потрібно ставити ледь не на ширину плечей, причому одна нога має завжди бути трохи висунута вперед. Така позиція дає змогу втримати рівновагу тіла, що дає набагато більше шансів встояти на ногах.

Порада № 5

Положення тіла. Ноги мають бути трохи зігнуті в колінах – потрібно намагатися, щоб кінцівки були наче амортизатори. Корпус трохи нахилений вперед – це підвищить стійкість. Цю пораду чимало хто висміює, мовляв, так довго не проходиш, але тут не йдеться про те, щоб згорбитися, скрючитися і так ходити. Насправді ж йдеться про зміни десь у десяток сантиметрів. Зовні вони навіть не будуть помітні. Але на практиці дадуть трохи знизити центр ваги, тим самим підвищивши стійкість. Повністю випрямлені ноги і випрямлена будуть сприяти падінням. Особлива назад, що є дуже і дуже небезпечним.

Порада № 6

Під час ожеледиці ніколи не тримайте руки в кишенях. Вільні верхні кінцівки дають змогу балансувати тілу, навіть коли людина вже посковзнулася і втрачає рівновагу. Більше того, в разі падіння з руками в кишенях значно підвищується ризик саме їх і травмувати, адже при падінні на спину хороший удар дістається ліктям (а суглоби лікувати довго і дорого), а при завалюванні на бік до удару об тверду землю одній з рук додається ще й вага всього тіла, помножена на силу самого падіння.

Порада № 7

Якщо стає зрозуміло, що падіння неминуче, є буквально мить на правильну дію – швидко присісти. Так, контакт "п'ятої точки" із землею неминучий – але він в такій ситуації в будь-якому разі неминучий. Але так висота падіння, і це буде таки стрімке присідання, а не потужний удар копчиком об лід.

Порада № 8

Падайте на витягнуті прямі руки – дуже погана прикмета, адже в такому випадку перелам кінцівки майже гарантований. Руки мають бути дещо зігнуті в ліктях – під час падіння під вагою тіла вони зігнуться, але саме це дасть необхідну амортизацію і убезпечить від травм.

Порада № 9

Падіння на спину - халепа розповсюджена і дуже небезпечна. Серед наслідків – перелам шийки стегна, забій хребта, травми голови. Всі вони небезпечні і лікуються досить довго. Тож в разі падіння на спину треба, передусім, втягнути голову ближче до плечей, притиснувши підборіддя до грудей. Щодо рук поради різняться. Одні знавці радять притискати лікті до тулуба – аби не бити ними з розмаху об землю. Інші, навпаки, радять випростати одну з рук в бік падіння – це дозволить дещо компенсувати силу удару, але цьому способу, все ж таки, варто спочатку трохи потренуватися у спорт-залі. Бажано - з тренером.

 

 

 

 

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme