ТОП-9 порад водіям під час снігового апокаліпсису

Під час потужних снігопадів автовласникам потрібно бути дуже обережними, щоб не накоїти біди, використовуючи своїх "залізних коней"

ТОП-9 порад водіям під час снігового апо…

Depo.Київ зібрав найбільш корисні поради для водії у снігову негоду.

Порада перша. Сезонна гума

Багато водіїв не надають значення гумі, яка стоїть на колесах авто. Знаходяться розумники, які навіть взимку їздять на літній гумі або, в кращому випадку, на так званій всесезонній. Втім, зчеплення таких коліс з проїжджою частиною, вкритою снігом, жалюгідне. Під час снігових заметів найкраще буде використовувати шиповану гуму, адже вона дає найкраще зчеплення з обледенілою чи засніженою дорогою. Якщо не хочеться витрачатися на шипи, можна використовувати звичайну зимову гуму, яку усі відповідальні водії встановлюють ще з першим похолоданням. Якщо ж ні шипованої, ні звичайної зимової гуми на авто немає, то його краще взагалі не використовувати. 

Порада друга. Не ставити машину під вікнами будинків

Щоб автомобіль без ексцесів пережив зиму, краще ставити його на безпечній відстані від будівель. Кожної зими у соціальних мережах з`являються фотографії побитих машин, на які впала глиба льоду чи снігу з даху будинку. Після такого "поцілунку" рихтувальні і малярні роботи на кілька тисяч гривень вам забезпечені. Тому краще поставити машину подалі від будинку, щоб вберегти її від пошкоджень.        

Порада третя. Чистити авто від снігу

Якщо машина стоїть на вулиці, то її бажано регулярно чистити від снігу. Більшість водіїв використовують спеціальні щітки, але дехто полюбляє збивати сніг з кузова звичайним віником. А от якщо цього не робити, за кілька днів сніг перетворюється ледь не на лід, що значно ускладнить процес "марафету" автівки в подальшому. 

Порада четверта. Не паркувати машину на узбіччі надовго

Якщо не хочеться відкопувати автівку зі снігового полону, варто не залишати її на ніч на першій смузі дороги. Зазвичай снігоприбиральні машини працюють вночі і відгрібають сніг з дороги саме на узбіччя. Після такої "подарунку" відкопувати машину доведеться довго, адже увесь сніг з дороги буде на ній.  Втім, якщо проїжджа частина не розчищена, це стосується і денної пори, адже слід очікувати, що тут таки проїде снігоприбиральна техніка. Більше того, якщо авто буде заважати прибиранню снігу, його взагалі можуть евакуювати. Тому під час снігопадів краще ставити машину на спеціальні парковки, що забезпечить відсутність проблем.    

Порада п`ята. Боротьба з примерзанням дверей    

Мабуть, кожен водій стикався з проблемою, коли взимку неможливо відкрити двері автівки. А все тому, що волога потрапляє на гумові ущільнювачі дверей і під час морозів буквально "склеює" їх. Тому слід змащувати ущільнювачі спеціальними засобами – зазвичай це можна зробити на будь-якій автомийці. Деякі автомобісти кажуть, що це можна зробити і самому за допомогою технічного вазеліну. 

Порада шоста. Остерігатися крутих підйомів

Хоча комунальники і стверджують, що регулярно посипають підйоми піском та сіллю, на практиці це не завжди так. Інколи біля крутих узвозів навіть чергує рятувальна техніка, щоб оперативно витягувати машини, які застрягли. Тому за можливості краще планувати маршрут так, щоб оминати підйоми і не буксувати в очікуванні рятувальників.

Порада сьома. Тримати дистанцію

Взимку взагалі не слід ігнорувати це правило дорожнього руху. На слизькій дорозі гальмівний шлях збільшується у кілька разів, а іноді авто взагалі може "поплисти" на дорозі, як човен. Тому, щоб не "наздогнати" машину, яке їде попереду, краще тримати значну дистанцію, яка дозволить вчасно загальмувати. Та й по місту під час снігопадів краще не гасати, як полюбляють деякі водії: оптимальною швидкістю буде 40-60 км/год. 

Порада восьма. Мати якісні двірники

Щітки на склі дуже впливають на безпеку руху. Зазвичай навіть під час снігопаду чи після нього лобове скло автомобіля стає брудним від бризків з-під автомобілів, що їдуть попереду, тому двірники працюють практично безперервно. А якщо вони поганої якості, то будуть лише розмазувати бруд по склу, що ще більше ускладнить видимість. Тому економити на двірниках не варто: щітки на лобовому склі мають бути такі, як треба. Також слід не забувати заливати в бачок для омивання скла рідину-"незамерзайку": разом з якісними двірниками вона забезпечить відмінну видимість через лобове скло, що посприяє безпечному руху на дорозі.

Порада дев`ята. Залишити авто і скористатися громадським транспортом

На перший погляд, ця порада – наче тролінг водіїв. Але насправді, скориставшись громадським транспортом під час снігової негоди, можна позбутися зайвих проблем. Під час негоди кількість аварійних ситуацій на дорозі значно зростає. І навіть у тих, хто на 100% впевнений у своїй професійності та обачності, немає гарантії, що інші водії такі ж самі. Між тим, оформлення навіть незначної ДТП забирає багато часу. Та й чи варто стояти у шалених заторах, які також мають місце під час снігопадів? Тому якщо є можливість відмовитися від власної автівки, нею варто скористатися. І поїхати автобусом-тролейбусом, а ще краще – метрополітеном, якщо він є місті.   

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme