У столиці активізувалися квартирні шахраї: Як аферисти дурять наївних киян

Аферисти, які раніше обманювали киян на розіграші безкоштовних машин, тепер перейшли на ринок нерухомості

У столиці активізувалися квартирні шахра…

Городянам "дарують" квартири, яких немає, виманюючи особисті дані та гроші, повідомляє Depo.Київ з посиланням на Сегодня.

Як розповіла потерпіла, киянка Наталія Ломака, їй прийшло смс, у якому було написано, що вона виграла нову квартиру в Києві. Однак, як пізніше з'ясувалося, будинку, де нібито знаходиться житло, не існує.

Деталі пропонували дізнатися за телефонами та на сайті.

За словами жінки, на сайті презентабельно розповідається про будівництво нового житлового комплексу на вул. Богданівській, 17а у Солом'янському районі та про акцію з розіграшем квартир. Її учасниками стають користувачі ряду платіжних терміналів.

"Я зателефонувала за вказаним номером. Мені сказали, що для отримання квартири потрібно зареєструватися та надіслати паспортні дані, ідентифікаційний код, а потім заплатити податок з подарунка. Після чого я отримаю квартиру", - зазначила потерпіла.

Однак, як зауважила Ломака, її все це насторожило.

В інтернеті додаткової інформації про житловий комплекс не було. Крім того, здивувало киянку і те, що просили реєструватися негайно, інакше квартира дістанеться іншому.

Киянка знайшла контакти компанії, що нібито будує це жило. У центрі продажів їй повідомили, що ніякого розіграшу квартир немає. Більше того, про зазначений житловий комплекс вони нічого не знають.

Крім того, як з'ясувалося, опис житлового комплексу на сайті аферистів, а також схеми квартир вкрадені з іншого комплексу Солом'янського району. А зазначені контакти раніше "засвітилися" у автомобільних аферистів.

Немає такого житлового комплексу й на офіційному порталі Містобудівного кадастру Києва. У Департаменті з питань архбудконтролю КМДА також повідомили, що в реєстрі ніякої інформації про комплекс немає.

Голова департаменту кіберполіції Сергій Демедюк радить у разі виникнення найменших сумнівів щодо подібних акцій звертатися до них через офіційний сайт за допомогою зворотного зв'язку.

Водночас, за його словами, близько 80% подібних афер йдуть з тимчасово окупованих територій України, де кіберполіція не може затримати організаторів схем. Вони можуть зловити тільки посередників на підконтрольних територіях.

Демедюк також застеріг українців, що зараз активізувалися ще й банківські шахраї.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme