Як недолугість "Ахметенерго" і Кличка вилилась у "космічні" платіжки для киян

Уся програма обладнання лічильниками тепла звелася нанівець через те, що прилади обліку не охороняються належним чином

  • Київ
  • 22 листопада 2016 19:00

Як недолугість "Ахметенерго" і Кличка ви…

Епопея з "космічними" платіжками за опалення продовжується. Напередодні у мерії заявили, що ціни за теплі батареї у жовтні відповідають усім критеріям розрахунків для тих будинків, де немає теплолічильників, тож і перерахунку в них не буде.

Зменшать плату за теплі батареї лише мешканцям 654 будинків, де є лічильники тепла, але працівники "Київенерго" не змогли зняти з них показники і тому нарахували "по повній". Це при тому, що, нагадаємо, за новим методом розрахунків платіжки у будинках без лічильників і з ними мають бути практично однаковими.

Також у мерії заявили, що в тих будинках, де лічильники були вкрадені, за опалення мешканці сплачуватимуть на основі показань приладів обліку за попередні періоди. Та слід нагадати, що мерія разом з "Київенерго" таки зірвали програму з обладнання столичних будинків теплолічильниками. Мер Кличко вже не раз вихвалявся, що понад 90% столичних будинків обладнані приладами обліку, проте він "забуває" сказати, що переведеними на теплолічильниками мають бути усі будинки Києва.

Ще навесні 2015 року очільник столиці обіцяв, що до початку опалювального сезону 2015/2016 усі будинки будуть з приладами обліку тепла. Тоді на ці потреби навіть виділили 50 млн. гривень з бюджету Києва. Та наразі вже стартував опалювальний сезон 2016/2017, а близько 10% будинків і досі лишаються без теплолічильників. У цифрах це приблизно 1 тис. житлових будівель, хоча і у поточному році міська влада виділила на лічильники 40 млн. гривень. Та програма обладнання будинків приладами обілку буксує на усі колеса. 

Втім навіть, якщо у будинку є лічильники, то це не означає, сплата за теплі батареї буде меншою. І у мерії, і у "Київенерго" визнають, що прилади обліку крадуть. Ледь не щомісяця злодії забрають по кілька десятків пристроїв. Лише за 9 місяців поточного року з будинків зникло близько 220 лічильників тепла, а за останні кілька років ця цифра складає понад 400 одиниць. Один прилад обліку коштує близько 50 тис. гривень, і зі столичного бюджету виділяються десятки мільйонів гривень на їхнє встановлення.

Проте паралельно з цим дороге обладнання практично не охороняється. Ще на початку літа 2015 року у мерії обіцяли встановити сигналізації у підвалах, де розміщені лічильники. Задум був такий: як тільки злодій зайде у підвал, то одразу спрацює оповіщення на пульт Державної служби охорони, яка висилатиме на місце своїх бійців. Прибувають вони досить швидко, тому крадіям навряд чи вдалося б викрасти прилад обліку. Та з того часу, вочевидь, нічого так і не змінилося, раз вже кілька сотень теплолічильників стали наживою крадіїв. 

Варто згадати і про скандал між "Київенерго" та чиновниками з мерії наприкінці літа минулого року. Тоді монополіст перевірив 700 підвалів будинків, і лише кілька десятків з них були готові до монтування лічильників. Виявилося, що абсолютна більшість підвалів перебували в антисанітарному стані і лічильники там просто не змогли б працювати. Та й загалом майже усі підвали нагадували базар, адже в них могли зайти усі, кому заманеться. Тобто для крадіїв лічильників були відчинені усі двері у підвали.

Якщо викрадення лічильників продовжуються, то проблема досі не вирішена. А це вже питання до команди Кличка, яка не може забезпечити хоча б мінімальну безпеку у підвальних приміщеннях будинків. 

Усе це призводить до того, що кияни вимушені переплачувати за опалення через, по суті, недолугість монополіста і чиновників мерії. Та й загалом виходить так, що з бюджету міста викидаються мільйони гривень на прилади обліку, а потім вони просто стають здобиччю крадіїв. Логічно, що викрадені лічильники потрібно буде встановлювати знову, адже у мерії не відмовляються від мрії обладнати усі будинки теплолічильниками. Тому гроші з міського бюджету доведеться викидати знову або ж запропонувати киянам встановити лічильники за власний кошт. Таку фішку у мерії вже намагалися просунути минулого року. Тоді за покращення видали таку ідею: місто дарує будинку теплолічильник, а мешканці за власний кошт його встановлюють. Хоча зазвичай це повинно відбуватися безкоштовно.

Усі прорахунки чиновників та монополіста традиційно перекладуть на гаманець киян. Адже, як виявилося, розмір платіжок за опалення для будинків з лічильниками дуже відрізняється від вартості опалення для житлових будівель без приладів обліку. І різниця ця не на користь останніх.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme