Як чиновники "благословили" скандальну забудову метро у Києві

Контролюючі органи навіть не заперечували, щоб бізнесмени почали будівництво торговельного центру біля виходів зі станції метрополітену у столиці

Як чиновники "благословили" скандальну з…

Depo.Київ продовжує розбиратися в тому, чому забудовується коло на виході зі станції метро "Героїв Дніпра", що на Оболоні.

Як усе це починалося ми нещодавно писали у матеріалі: "Як команда Кличка, увімкнувши "дурника", впихує у столицю черговий скандальний ТРЦ".

Наразі ми отримали відповіді на запити стосовно даного питання, то ж можемо додати ще кілька штрихів до загальної картини.

На "папєрєдніків" усе спихнути не вдасться

Ще на початку липня ми писали про те, що землю у колі біля метро виділили бізнесменам для будівництва ТРЦ ще за часів мера Омельченка.

Чинні чиновники мерії уточнюють, що конкурс із залучення інвесторів для будівництва торговельного центру на перетині Оболонського проспекту та вулиці Героїв Дніпра був проведений ще у 2003 році. Переможцем конкурсу і, як наслідок, інвестором стало ТОВ "Єлікон ЛТД", яке і уклало інвестиційний договір на будівництво торговельного центру у колі біля метро "Героїв Дніпра" з тодішнім Главком економіки КМДА та комунальним підприємством "Київський метрополітен".

Далі Київрада у 2005 та 2013 роках надала в оренду цій приватній фірмі земельні ділянки, на одній з яких – всередині кругової транспортної розв'язки – і розташоване коло з виходами з "підземки".

Після цього у метрополітені надали забудовнику технічні умови, згідно з якими потрібно було закріпити грунти у затунельному масиві метро та основу станції "Героїв Дніпра". Крім цього, інвестор мав облаштувати додаткову гідроізоляцію перекриття платформи станції. Тільки після цього забудовник міг приступати до будівництва.

У мерії забудовника вважають дуже відповідальним, адже, за офіційними даними, він розробив проектну документацію, яку погодило Державне підприємство "Проектний інститут "Укрметротунельпроект". Саме ця структура колись була розробником проекту станції "Героїв Дніпра".

У КМДА звітують, що забудовник за власний кошт закріпив грунти та основу станції "Героїв Дніпра". У метрополітені начебто навіть постійно слідкували, щоб виконання робіт не вплинуло на безпеку роботи підземки. Після усіх цих робіт забудовник отримав право облаштовувати буронабивні пальові фундаменти вздовж стін станції "Героїв Дніпра".

З усього цього випливає, що у мерії аж ніяк не були проти забудови виходів зі станції метро "Героїв Дніпра". Навіть, по суті, супроводжували даний проект у питанні безпеки. Тому чинній владі вже не вдасться усе спихнули на "папєрєдніків", за яких у колі була влаштована справжня вакханалія стихійних торговців та МАФів. Чинна влада нічого не зробила, аби виправити помилки своїх колег з минулого. Ба-більше: вирішила не навести лад, а вивести там чергове бетонне одоробло. Мовляв, гірше у порівнянні з тим, що сьогодні, вже не буде.

Контролюючі органи з самого початку знали, що у колі будуватимуть ТРЦ

В усій цій історії свою роль відіграє і Державна архітектурно-будівельна інспекція. У цій структурі, як і у мерії Києва, з самого початку знали, що у колі планують зводити ТРЦ.

Це кияни думали, що над станцією "Героїв Дніпра" просто почали проводити хімічне закріплення грунтів, адже кругом були таблички про це, ще й з емблемою метрополітену, що добряче приспало пильність. При цьому ні на сайті мерії, ні на сайті метрополітену про якісь роботи із закріплення грунтів взагалі не повідомлялося. Спадає на те, що столичні чиновники хотіли, все ж таки, відсторонитися від цього скандалу, тихенько пересидівши, доки все заспокоється.

Після закріплення грунтів Держархбудінспекція видала забудовнику дозвіл на початок зведення торговельно-розважального центру. Датується цей дозвіл 19 липня поточного року. Саме після цієї дати і почалися інтенсивні роботи з будівництва. А от паспорт будівництва з'явився лише на початку серпня. Хоча він мав тут бути ще на початку літа, адже саме закріплення грунтів і було початком зведення ТРЦ.

Як чиновники "благословили" скандальну забудову метро у Києві - фото 1

Так виглядає проект ТРЦ

У Держархбудінспекції запевняють, що забудовник подав усі потрібні документи більша частина з яких була погоджена саме в мерії. Погодження на будівництво було і зі сторони керівництва метрополітену.

У ДАБІ бідкаються, що після такого стосу дозволів вони просто не могли відмовити забудовнику у знищенні існуючого вигляду виходів зі станції метро "Героїв Дніпра".
А далі починається справжній детектив. Виявляється, що 14 червня та 25 липня на будівництво у колі на Героїв Дніпра виїжджали представники Держархібудінспекції. Але доступ до об'єкту будівництва для контролюючих органів був обмежений. Усі подальші перевірки стану будівництва були начебто неможливими через відсутність на місці відповідальних осіб "Єлікон ЛТД", яка забудовує виходи з метро. А згідно законодавства, перевірку будівництва ДАБІ може проводити лише у присутності представників забудовника.

Після цього Держархбудінспекція у письмовому вигляді запросила забудовника задля звірення усіх документів, але той не з'явився на зустріч. Більше того, у ДАБІ визнають, що забудовник тепер взагалі ухиляється від перевірки, а вплинути на нього у інспекції нема можливостей.

Тому ДАБІ відправило прохання до поліції, щоб вони посприяли у проведенні перевірки будівництва. Схоже, для цього правоохоронцям доведеться знайти представників фірми-забудовника. В що, прямо скажемо, не дуже віриться.

Як чиновники "благословили" скандальну забудову метро у Києві - фото 2

А поки забудова кола на виході зі станції метро "Героїв Дніпра" відбувається інтенсивними темпами. Незважаючи на ухиляння від перевірки, забудовник відчуває себе зовсім спокійно і до завершення будівництва йому потрібно просто не з'являтися на місці робіт.

Але виникає питання до того ж ДАБІ: навіщо було видавати дозвіл на будівництво, якщо забудовник не бажав зустрічатися з представниками Держархбудінспекції? Два рази представники цього контролюючого органу приходили на об'єкт і обидва рази вони не могли перевірити хід будівництва та усі документи. І саме між двома цими візитами якимось дивним чином утаємничений забудовник отримує дозвіл на забудову кола на Героїв Дніпра саме від Держархбудінспекції.

Більше того, у ДАБІ визнають, що не можуть відповісти на питання: чи безпечна взагалі ця забудова для метрополітену, адже майбутній ТРЦ має бути прямісінько над станцією підземки. Висновки контролюючі органи можуть надати лише після того, як забудовник дозволить їм подивитися на документи і допустить до об'єкту. Можливо, забудовник планує це зробити вже після відкриття скандального ТРЦ… Або після того, як на стінах станції "Героїв Дніпра", що розташована саме під колом, на якому ведеться будівництво, підуть тріщини.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme