Як Кличко під вибори "скинув баласт" Попова

Мер Кличко довго затягував зі звільненням Сергія Целовальника з посади, щоб зробити цей піар-хід прямісінько перед виборами

Як Кличко під вибори "скинув баласт" Поп…

В останній день вересня мер Кличко урочисто заявив, що таки звільнив з посади головного архітектора Києва Сергія Целовальника. Варто зазначити, що це звільнення ні в кого не викликало подиву. Адже у своєму кріслі Целовальник протримався більше п'яти років і встиг попрацювати при трьох очільниках столиці - Леоніді Черновецькому, Олександрі Попові і Віталії Кличку. Скоріше здивувала дата і обставини. По-перше, його звільнили саме у той час, коли він "тимчасово" передав своє крісло заступнику "у зв'язку з непрацездатністю", тобто пішов на лікарняний. І цілком ймовірно, що Сергій Анатолійович ще використає цей пунктик для свого повернення через суд. А по-друге, Кличко тягнув зі звільненням до останнього. Вочевидь для нього, як для його попередників, Целовальник був досить зручним головархітектором. І хоча за Сергієм Анатолієвичем тягнеться величезний шлейф скандалів, Кличко спробував використати його відсторонення з незрозумілим вердіктом "не впорався" як один із козирів перед виборами. Але навряд чи ця піар-вистава додасть йому балів, скоріше викличе зайві незручні питання.

Depo.Київ вирішив нагадати, чим запам'ятався киянам Сергій Целовальник.

Ще на початку своєї кар'єри у столичній мерії він почав епатувати публіку. Якось йому не сподобалася поведінка журналістки одного з телеканалів, і він закрив її в якомусь кабінеті чи комірці. Це викликало шквал критики з боку журналістської спільноти, але Целовальник, попри кричущість випадку, залишився на своїй посаді.

Саме за часів Целовальника Київ остаточно і масово спотворили забудовами. Ось лише декілька з них:

Монстр на Подолі

Це бетонне одоробло почали будувати на київському Подолі на початку 2011 року. За проектом забудовника, на місці старої будівлі по вул. Нижній Вал, 27-29, мали звести семиповерховий будинок, дещо "вписаний" в загальний стиль вулиці. Забудовник потроху будував свій бізнес-центр і, дивлячись, що столична влада не звертає на нього жодної уваги, "вимахав" аж 12-поверхову бетонну коробку. Слід зазначити, що на цьому місці забудова не має перевищувати 27 метрів, але наразі там стоїть майже 40-метровий монстр. Столична влада тільки зараз почала битися в конвульсіях, мовляв, змусимо забудовника розібрати верхню частину будинку. Але виникає просте питання: чому цим ніхто не переймався, коли зводилися 8-9-10 поверхи, які не були передбачені проектом - при тому, що громадські активісти про проблему ледь не кричали?

Замість флігеля Казанського - черговий готель

Біля самісінької Володимирської гірки більше 100 років стояв будинок колишнього архітектора Києва Миколи Казанського. Втім, в ніч на 30 грудня 2010 року історичну будову знесли, а на її місці почали будувати черговий чи то готельний, чи то офісний комплекс. Зараз вони дуже "гарно" вписуються у місцевий ландшафт, адже з Поштової площі тепер видно не Володимирську гірку, а лише готелі і бетонні коробки.

Руйнування Андріївського узвозу

За часів керування архітектурно-будівельним життям столиці Целовальником стався, мабуть, один з найгучніших скандалів, коли заради будівництва ТРЦ на місці колишньої фабрики "Юність" були зруйновані кілька будівель на Андріївському узвозі. Також забудовники зрізали і кілька десятків дерев, а також частину Замкової гори. На розчищеній території мали збудувати ультра-сучасний діловий центр "Андріївський плаза". Цікаво, що проект забудови розроблявся в проектній компанії самого Целовальника на замовлення однієї з компаній олігарха Ріната Ахметова.

Втім, після гучних протестів активістів столиці будівництво так і не розпочалося. Більше того: компанії забудовнику довелося геть відмовитися від своїх планів, долучити до діла активістів, котрі зовсім нещодавно її критикували, і запевнити громадськість, що територія буде розвинута тільки після консультацій з киянами і з оглядом на їхні побажання.

Це лише "краплі в морі" будівельних скандалів, що відбулися в столиці за п'ять років Целовальника: крім згаданих випадків були і нищення Гостинного двору, і красномовні пожежі в садибі Мурашка та інших історичних будівлях, і недолуга реконструкція розв'язки на Поштовій площі з "обов'язковим" вписуванням туди нікому не потрібного підземного торгового центру. Чи не єдиний скандал, в якому Целовальнику не можна закинути байдужість до долі столиці, - це спроби УПЦ МП побудувати свій мегахрам на заповідних фундаментах древньої Десятинної церкви. З апетитами церковників головний архітектор столиці боровся напрочуд вперто і до останнього, навіть в якийсь момент лікарню зліг - серце не витримало. 

Вже цього року у Департаменті містобудування і архітектури, який очолював Целовальник, почалися гучні скандали щодо незаконної реклами, розміщеної по усій столиці. Мер Кличко навіть звільнив заступника Целовальника Андрія Вавриша, який відповідав за наведення ладу з розміщенням реклами у місті. Очільник столиці казав, що підозрює Вавриша навіть у "кришуванні" незаконного рекламного бізнесу столиці. Втім, за деякими даними, Вавриш сам написав заяву на звільнення, а Кличко її тільки задовольнив.

Важко повірити у те, що сам Целовальник не знав чим займається його заступник Вавриш. Логічно, що і він мав відповідати за рекламний безлад у Києві як директор Департаменту, що курує це питання. Отже, звільнення Целовальника, напевне, планувалося вже давно. Але Кличко вирішив притримати цей хід до найкращих часів, а кращого часу, ніж напередодні виборів, не вигадаєш.

Більше новин про життя Києва читайте на Depo.Київ.

 

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme