Як Парцхаладзе подарував Київщину Тимошенко та Ляшку

Через власну "гру" очільника "Солідарності" у Київській області Льва Парцхаладзе у Київоблраді створена антипрезидентська коаліція

  • Київ
  • 12 листопада 2015 10:00

Як Парцхаладзе подарував Київщину Тимоше…

Призначення Ганни Старикової головою Київоблради  та формування коаліції, в яку не взяли "Солідарність, показує, що Київщина стала черговою втраченою областю для пропрезидентської політсили.

"В Київській обласній раді сформувалась коаліція Батьківщини, УКРОПу, Самопомочі, РПЛ і Свободи. Головою облради вчора обрано представницю Батьківщини Ганну Старикову, першим заступником буде наша людина Володимир Майбоженко, а заступником - кандидат від радикалів Микола Стариченко. Солідарність разом зі своїм партнером Опоблоком залишилась за бортом історії!", - так охарактеризував ситуацію в облраді нардеп Коломойського Віталій Купрій.

Варто зазначити, що такі невтішні підсумки БППС отримав в результаті планомірної та цілеспрямованої діяльності його очільника, та по сумісництву першого заступника губернатора Київщини, Лева Парцхаладзе. Про що йдеться?

По-перше, список "Солідарності" рясніє одіозними особами з сумнівним минулим. Варто лише подивитися, хто  став депутатом облради.

От наприклад, племінниця екс-"регіоналки" Тетяни Засухи Наталія Юрович пройшла по 17 округу. Ця 32-річна пані є головою Ковалівської сільради, що у Васильківському районі Київщини. Цю місцевість називають вотчиною Засух. Більше того, у 2010 році Юрович очолила Ковалівку саме як представник "Партії регіонів".

Галина Єрко пройшла по 11 округу. 29-річна дівчина є помічником-консультантом народного депутата Ярослава Москаленка, який за часів Януковича був першим заступником губернатора Київської області і регіонала Анатолія Присяжнюка. Подейкують, що Галина є родичкою чинного депутата Київської облради Георгія Єрка, який за часів того ж Януковича був головою Бородянської РДА і депутатом облради від Партії регіонів.

Ну і на "закуску" – В'ячеслав Соболєв, який виграв вибори по 33 округу. У жовтні розгорівся скандал з включенням цього політика до списку "Солідарності" на Київщині. Один з блогерів назвав Соболєва другом Януковича і можливим спонсором "ДНР" в якості власника мережі магазинів "Обжора". Після цього сам кандидат, а потім по ланцюжку - його патрон і голова київської партячейки "Солідарності" Лев Парцхаладзе та один із лідеров партії Юрій Луценко в унісон заявили, що мережу "Обжора" Соболєв продав ще у 2007 році. Після нетривалого внутрішньопартійного розслідування було прийнято рішення, що звинувачення на його адресу безпідставні. Втім, що робить у списках партії влади чиновник часів Януковича, ніхто так і не пояснив. Нагадаємо, свого часу він був заступником мера Донецька Олександра Лук'янченка. Соболєва також вважають близьким до міністра часів Януковича Юрія Бойка, що зараз очолює "Опозиційний блок". Як тільки президентом, у 2010 році, став Янукович, кар'єра Соболєва теж пішла вгору. Тоді усю енергетику в країні, на посаді профільного міністра, контролював саме Юрій Бойко. Майже одразу з призначенням Бойка у крісло заступника голови правління "Нафтогазу" сів Соболєв. Однозначно, що усі посади у "Нафтогазі" узгоджувалися у Міненергетики і без Бойка такі питання не вирішувалися.

У будь-якому випадку Соболєв, як і решта інших відомих широкому загалу діячів, зіграв відлякуючу роль у списку "Солідарності" для виборців Київщини. І це тільки вершина айсбергу. Якщо копнути глибше, можна багато кого із "біло-блакитних" зустріти в новій Київоблраді.

По-друге, Парцхаладзе публічно підтримував одіозних поплічників Януковича.

Так, на мера Білої Церкви балотується міністр часів Януковича-Азарова Костянтин Єфименко. Він, до речі, вийшов до другого туру. Єфименко йшов, як самовисуванець, але Парцхаладзе усіляко підставляв плече одіозному політику. Наприклад, Лев Ревазович перед виборами роздавав учасникам АТО, які проживають у Білій Церкві, земельні ділянки. На цій урочистій події поряд з Парцхаладзе сидів саме Костянтин Єфименко.

Крім того, уся Біла Церква була завішена біл-бордами, де основною фішкою мерської кампанії була саме підтримка його персони "Солідарністю". Хоча, додамо, він йшов на вибори, як самовисуванець. Цікаво, що у Білій Церкві на посаду мера взагалі не було кандидата від президентської партії. 

По-третє, у багатьох містах Київської області "Солідарність" з подачі Парцхаладзе або не виставляла зовсім кандидатів в мери, або від президентської політсили йшли маловідомі особи.

Візьмемо найбільші міста Київщини. Наприклад, в Обухові перемогу здобув чинний мер Олександр Левченко, який балотувався від "Нашого краю". Кандидатом від "Солідарності" був звичайний місцевий бізнесмен Володимир Геращенко, який у кінцевому результаті виборов лише третє місце на виборах.

Показовим є місто Бориспіль. Проти чинного мера Анатолія Федорука, який балотувався від "Нашого краю", Парцхаладзе виставив 28-річного розвідника-телефоніста зі Збройних сил України - Олексія Матлака. Врешті-решт він набрав менше 3% голосів, а переміг звичайно чинний мер Борисполя, який, до речі, у 2010 році висувався на очільника міста від "Партії регіонів".

В Яготині "Солідарність" взагалі не виставляла кандидата, а перемогу тут здобула чинний мер Наталія Дзюба, яка йшла на вибори самовисуванцем, а у 2010 році очолила місто, будучи регіоналкою.

У Ржищеві кандидат від "Солідарності" на виборах мера набрав усього 1,67% голосів. Переміг тут чинний мер Микола Спичак, який балотувався від "Нашого краю", а в 2010 році перемогу здобував, як представник "Партії регіонів".

У Броварах проти чинного мера Ігоря Сапожка, який у 2010 році став очільником міста, як регіонал, "Солідарність" виставляла приватного підприємця. Сапожко переміг його з відривом у більш ніж 30%.

Не було кандидата від "Солідарності" і в Українці. Тут переміг чинний мер міста Павло Козирєв, який у 2010 році став очільником міста за підтримки регіоналів.

Апогеєм передвиборчої кампанії Парцхаладзе стала мовчазна здача декількох міст навколо столиці представникам партії "Нові Обличчя", яка хоче вирубати усі ліси під Києвом і забудувати їх житлом.

Головним містом для цієї партії є Ірпінь, яким керує лідер даної політсили Володимир Карплюк, що є давнім знайомим скандального екс-ректора Мельника.  На останніх виборах Карплюк знову набрав найбільше голосів виборців. Його конкурентом від "Солідарності" був незасвічений раніше командир розвідроти Ігор Мазур. У результаті Карплюк набрав 53% голосів, а Мазур – усього 10%.

Не було кандидата від "Солідарності" на мера Фастова і перемогу тут здобув саме представник "Нових обличч" Михайло Нетяжук.

У Боярці також переміг представник "Нових обличч" Олександр Зарубін, конкурентом якого від "Солідарності" був маловідомий 36-річний адвокат Олександр Слободюк.

У Бучі "Солідарність" взагалі не виставляла свого кандидата на посаду мера. Перемогу тут здобув чинний очільник міста Анатолій Федорук. Свого часу він був очільником Бучанського осередку "Партії регіонів". На виборах Федорук балотувався, як самовисуванець, але він має тісні політичні стосунки з лідером партії "Нові обличчя" Володимиром Карплюком.

Отак, фактично за згодою Парцхаладзе пропрезидентська партія втратила контроль над Київською областю. У Київоблраді і у найбільших містах регіону будуть усім заправляти політичні опоненти "Солідарності"…

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme