Як столична влада "відмазує" МАФіозний Київ

Вже котрий рік у столичній мерії обіцяють викорінити стихійну торгівлю, але насправді її стає лише більше

Як столична влада "відмазує" МАФіозний К…

Меру Кличку доведеться попотіти, аби щось відповісти на запит киян стосовно знищення стихійної торгівлі. Відповідна петиція мешканців столиці вже набрала понад 10 тисяч підписів і повинна бути розглянута владою Києва.

Автор ініціативи правильно зазначає, що через стихійну торгівлю люди не зможуть швидко евакуюватися з місць масового скупчення народу під час якоїсь надзвичайної події. Кіоски і торгаші захопили усе: зупинки громадського транспорту, метро, підземні переходи і тротуари.

Кожен наступний керівник Києва лише обіцяє, що поборе засилля потворних кіосків. Навіть мер Черновецький це обіцяв, хоча саме за його часів столиця України почала стаханівськими темпами перетворюватися на суцільний потворний МАФ. Потім був Олександр Попов, який теж обіцяв. Зараз те ж саме робить і мер Кличко.

Але наразі це питання вже набуває масштабної загрози для киян. Наприклад, в середині січня на станції метро "Дружби народів" сталася пожежа через займання МАФу. В результаті станцію довелося зачинити на дві годин, щоб загасити полум'я.

Тоді начальник метрополітену заявив, що вони не укладали договір з торгашами на розміщення даного кіоску, тому що він не відповідав правилам пожежної безпеки. А справа про демонтаж ларька знаходиться у суді.

У свою чергу, перший заступник Департаменту транспорту Іван Шпильовий заявив, що головна функція метро – перевозити пасажирів, а не розвивати стихійну торгівлю. Таким чином чиновник "відмазався", мовляв, його відомство начебто теж не має стосунку до встановлення МАФу.

Простими словами цю ситуацію можна пояснити так: прийшли якість торгаші, "склепали" кіоск без відома керівництва метро і мерії, а потім, коли МАФ захотіли демонтувати комунальники, власник кіоску подав до суду, щоб захистити... факт самозахоплення.

Дивно, чому торговці не почали встановлювати кіоски на перонах станцій, адже керівництво метро просто спостерігає, як відбувається захоплення їхніх територій. Хоча, здавалося б, змонтувати кіоск – це не годинна справа, можна оперативно відреагувати на свавілля "бізнесменів".

Це все одно, що спостерігати, як невідомі хазяйнують у вашій квартирі, а ви навіть не телефонуєте у поліцію.

У метро заявляють, що не можуть демонтувати 154 кіоски - всі ці справи начебто лежать у судах. Тобто, виходить, це вже якесь масштабне рейдерське захоплення територій метрополітену.   

Якщо дійсно справи про демонтаж ларьків знаходяться у судах і затягуються, то нехай мерія надасть прізвища "зацікавлених" суддів, оскільки рішення щодо законність чи незаконність встановлення МАФу можна ухвалити досить швидко, а не затягувати місяцями чи навіть роками.

Втім, мер Кличко нещодавно знайшов пояснення, чому його підлеглі так мляво борються з свавіллям "бізнесменів": працівників мерії б'ють тітушки під час демонтажів кіосків, а поліція не захищає комунальників.  Але тоді Кличку треба на рівні країни піднімати питання, чому правоохоронці саботують ініціативу міської влади з очищення Києва від потворних МАФів. Тим більше, що мерія частенько "підгодовує" МВС з бюджету Києва, і протягом кількох років планує виділити 500 млн. гривень на розвиток "главку" столичної поліції.  Навіщо віддавати гроші киян правоохоронцям, якщо вони не хочуть наводити лад у місті?

Між тим, активісти постійно викривають стихійних торгашів, яких, як з'ясовується,  "кришують" ті самі правоохоронці. Наприклад, один з торговців, що "стоїть" біля станції метро "Героїв Дніпра", прямо заявляє, що він може торгувати в зоні, де це заборонено, адже йому дозволив... дільничний.

Інший приклад: буквально навпроти Оболонської райдержадміністрації вже кілька років поспіль процвітає справжній кіосковий хаос. Тут вже пройти важко, але голова району робить вигляд, що усе під контролем.

Наприкінці травня минулого року один з депутатів Київради виклав у соцмережах лист від Оболонської райдержадміністрації стосовно розміщення кіоска на зеленій зоні по проспекту Оболонському, 5. Виявилося, що торгаші просто відшкодували пошкодження газону після встановлення свого МАФу. Таким чином чиновники навіть підтримують розвиток стихійної торгівлі: заплатив – торгуй хоч на дереві.

Як столична влада "відмазуватиме" МАФіозний Київ  - фото 1

В низці випадків кияни та гості міста буквально стають заручниками торгівлі "по-столичному" . Скажімо, зараз в наземному переході біля кінцевої станції трамваю на вулиці Старовокзальній "Київпастранс" ремонтує ескалатори та інше обладнання, перегородивши одні з двох наявних сходів. Пасажирам залишився єдиний прохід, та й  до нього підходи здавна "прикрашені" кіосками. Через те, що внизу облаштувалися торгаші, люди потрапляють у справжній затор. Що буде в разі форс-мажору (наприклад, пожежі в тих же ларьках рівнем вище) коли людей треба буде евакуювати з приміщення - питання риторичне.

Як столична влада "відмазуватиме" МАФіозний Київ  - фото 2

І ось так виглядають більшість підземних переходів в столиці. Торговці різним непотребом зазвичай захоплюють ледь не половину ширини переходу. І полюбляють виставляти свої столики ще вглибше в пішохідну зону.

Як столична влада "відмазуватиме" МАФіозний Київ  - фото 3

Це лише кілька прикладів того, як столиця перетворилася на МАФіозе місто. А поки мер Кличко обіцяє навести лад зі стихійною торгівлею і хаосом з кіосками, їх стає ще більше. Причому у деяких випадках очільник столиці особисто цьому сприяє. Згадаємо хоча б скандали з розміщенням ларьків столичного монополіста з виробництва хліба, коли Кличко під виглядом турботи про киян надав дозвіл "тикати" хлібні МАФи де завгодно - хоч на газоні, хоч на тротуарі.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme