Як у Києві відзначатимуть День Гідності та Свободи (ПРОГРАМА)

Відповідно до Указу Президента України, 21 листопада 2015 року Україна відзначить День Гідності та Свободи

  • Київ
  • 20 листопада 2015 11:04

Як у Києві відзначатимуть День Гідності…

До другої річниці Євромайдану в столиці проходитимуть урочистості, меморіальні та культурно-мистецькі заходи, повідомляє Depo.Київ з посиланням на Вечірній Київ.

Програма:

Загальнодержавні меморіальні заходи та культурно-мистецькі програми відбудуться в епіцентрі подій дворічної давності - на Майдані Незалежності, вулиці Хрещатик та Алеї Героїв Небесної Сотні. Головним режисером дійства виступає Сергій Проскурня.

21 листопада з 16.00 до півночі триватиме студентський музичний марафон “Вільні творять майбутнє!”, слоган якого - “21-го вони прийшли перші для того, щоби ми пішли за ними”, адже Євромайдан почався саме з студентського мирного протесту. На сцені виступатимуть молоді гурти, учасники Євромайдану, які розкажуть власні історії з тих подій. Це 15 команд з різних регіонів країни, серед них є й українці, які живуть в Німеччині та Великобританії, але всіляко підтримують Батьківщину.

На Хрещатику в суботу відкриється виставка “Страйкплакат - творчість протесту” - 21 плакат, який став частиною історії Євромайдану. Триватиме ця експозиція до 30 листопада. Окрім того, на Майдані можна буде побачити фото-інсталяцію "Україна - це кожен", ініційовану Юліаном Кухлевським у грудні 2013 року. Вона присвячена простим українцям, які згуртувалися на Майдані навколо однієї ідеї.

У Національному музеї історії України (вул. Володимирська, 2) у п’ятницю відкривається мандрівна виставка "Правдиві свідчення: від Революції Гідності до сьогодення". Вона покаже, як переживання та думки учасників й очевидців драматичних подій відобразилися в сучасному мистецтві. Серед авторів - Гліб Вишеславский, Андрій Єрмоленко, Іван Семесюк, Оксана Чепелик та інші. На відкритті презентують книгу Наталії Мусієнко "Мистецтво Майдану". Виставка триває до 6 грудня.

Музей історії міста Києва запрошує 21 листопада з 18.00 на Мистецький Барбакан, що відбудеться на тлі унікальної виставки "Майдан: Від Незалежності до Свободи". У програмі : екскурсія експозицією, літературні читання та музичні виступи письменників, поетів та музикантів, серед яких Павло Коробчук, Світлана Поваляєва, Леся Рой, Іван Семесюк, Євгенія Чуприна та Олаф Клеменсен . Вартість квитка – 50 грн., усі кошти передадуть на допомогу бійцям АТО.

В музеї "Київська фортеця" (вул. Госпітальна, 24а) до 27 листопада триває виставка фоторобіт «Майдан – фортеця духу», що пропонує згадати задокументовані у світлинах події дворічної давнини.

21 та 22 листопада о 16.30 в столичному кінотеатр "Жовтень" (вул. Костянтинівська, 26) відбудеться українська прем'єра документального фільму Натальї Бабінцевої "Музей "Революція". Українсько-російська стрічка є першим системним кінодослідженням візуальної культури Майдану. Герої Натальї Бабінцевої - музейні куратори, мистецтвознавці, художники та творчі ініціативи, чиї роботи стали символами українського протесту. У фільмі знімались Олександр Ройтбурд, Нікіта Шалений, Олексій Сай, Іван Семесюк та Олекса Манн ("Мистецький Барбакан"), Павло Клубнікін ("Страйкплакат"), мистецтвознавиця Аліса Ложкіна, поет Артем Полежака, піаніст Мар’ян Мицик. За висловом одного з митців, Майдан став "тотальною інсталяцією", де повсякденні предмети змінюють призначення і раптом стають музейними артефактами, поруч з розфарбованими художником міліцейськими щитами та помпезними атрибутами скинутої влади.

Міська спеціалізована молодіжна бібліотека "Молода гвардія" до річниці Революції Гідності підготувала перегляд документального фільму Сергія Лозниці "Майдан" (21 листопада о 12.00 та 14.00 за адресою Повітрофлотський п-т, 10, 21 листопада о 12.00 та 22 листопада о 14.00 за адресою Льва Толстого, 49). Також в читальній залі на Льва Толстого 21 листопада протягом дня проходитиме перегляд записів відеоінтерв’ю активістів Євромайдану у проекті "Свідки говорять".

21 листопада о 19.00 у Колонному залі ім. М.В.Лисенка Національної філармонії України (Володимирський узвіз, 2) відбудеться концерт "Хорал безсмертя" з міжнародного концертного циклу "Елітні вечори камерної музики Євгенії Басалаєвої". Захід присвячується Дню пам’яті жертв Голодоморів, Дню Гідності та Свободи.

У концерті візьмуть участь знані українські виконавці та творчі колективи – народні артисти України Євгенія Басалаєва (фортепіано), Ірина Калиновська (орган), Лариса Кадирова та Оксана Білозір та інші. У програмі звучатимуть духовна музика та твори М.Лисенка, Б.Лятошинського, Л.Ященка, М.Шуха, В.Сєчкіна, В.Годзяцького, В.Назарова. Подією заходу стане прем’єрне виконання двох частин твору сучасного українського композитора Ігоря Корнілевича "Симфонія часу".

Цього ж дня о 19:00 в "Українському домі" презентують патріотичнувиставу-перформанс «RеУКРНАЦІЯ. Перезавантаження нації» з нагоди 2-ї річниці початку Революції Гідності. Вистава створена суспільним театром "Образ", а задіяні в ній непрофесійні актори з різних куточків України, зокрема волонтери й учасники АТО. За допомогою різних видів мистецтва (поезія, проза, відео, музика, танець) на сцені осмислюватимуть проблеми сьогодення, підніматимуть теми кохання, війни, еміграції, патріотизму, національної культури. Хедлайнером перформансу стане рок-гурт "С.К.А.Й", який виконає пісню Тараса Петриненка "Україна" та власну "Подаруй світло". Усі зібрані кошти з вистави будуть перераховані на користь потреб дiтей-переселенцiв, дiтей-сирiт та дiтей учасникiв АТО.

20 листопада о 18.00 Mediahub (вул. Суворова 4-6) організовує захід, присвяченому другій річниці Революції гідності у рамках проекту Українського інституту національної пам’яті "Майдан: усна історія". На вечорі презентують книгу «Майдан від першої особи. 45 історій Революції гідності», в якій історія Майдану розповідається від 45 осіб, які були безпосередніми учасниками тих подій. Серед них – студенти і підприємці, представники Самооборони Майдану і його духовна варта, автомайданівці, волонтери, журналісти, митці, правозахисники, політики… На презентації учасники проекту - Володимир В’ятрович, Євген Нищук, Юрій Дерев’янко, Дмитро Гузій, Петро Жук, Наталя Соколенко, Олександр Зінченко, Євген Романенко та інші – пригадають власні історії тих подій.

21 та 22 листопада Центр науки та мистецтва Diya (територія кіностудії Довженка, пр.-т Перемоги, 44) запрошуємо зануритись в атмосферу Майдану, згадати та відчути, як це було, ще раз пережити радість та сум, дух єдності та віри в Україну. У програмі проекту "Майдан:‪#‎ЗміниЦеТи!": лекції, поезія, свідчення очевидців Революції Гідності, пригощання, майстер-класи з в'язання маскувальних сіток, розпис касок, виготовлення щитів, майстер-клас з першої медичної допомоги, Пошта Майдану, вільний мікрофон, арт-виставка, інсталяції та інше. Вхід вільний.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme