Як зміниться Київ: 10 новацій у Генплані міста (ІНФОГРАФІКА)

У новому Генплані Києва передбачається збільшення території міста, будівництво нових розв’язок і тунелів, заборона на забудову зелених зон

Як зміниться Київ: 10 новацій у Генплані…

За словами начальника КО "Київгенплан" Сергія Броневицького, документ, який готовий на 100%, вже пройшов узгодження всіх необхідних служб, передає depo.ua з посиланням на "Сегодня".

"Відбулося багато громадських слухань. Всі зауваження та побажання і від людей, і від юросіб бралися до уваги. Ухвалять його чи ні, вже залежить від депутатів Київради. Але він дуже необхідний місту. Документ розрахований на 20-35 років. Якщо Генплан таки приймуть, то за нинішнім законодавством кожні п'ять років повинна робитися його комплексне коригування. Щороку ведеться моніторинг всіх рішень Київради, всіх інвестиційних намірів, які враховуються при внесенні змін", - сказав Броневицький.

За останній рік проект нового Генплану дещо змінився, були відкориговані і додані деякі позиції. Обсяг житлобудівництва зменшується з 28,5 млн кв. м до 22 млн кв. м
Передбачається розвиток мережі велосипедних доріжок, чого раніше не було.
Не виключають в майбутньому збільшення території міста до 84 974,4 га або на 1416 га за рахунок приєднання селища Коцюбинське (але тільки після проведення референдуму та погодження з обладміністрацією) і земель сільгосппідприємств в районі Південних Осокорків.

Водночас багато пропозицій залишилися незмінними. Наприклад, будівництво транспортних розв'язок, тунелів для автотранспорту, нових станцій і гілок метро. Передбачена і заборона на забудову зелених зон, буферних зон заповідників "Софія Київська" і Києво-Печерської лаври.

Як зміниться Київ: 10 новацій у новому Генплані міста (ІНФОГРАФІКА) - фото 1

Проте деякі експерти вважають: якщо Генплан міста ухвалять, то будуть узаконені всілякі скандальні рішення, які приймалися в столиці раніше. Наприклад, численні землевідведення, до яких залишається багато питань. Але в Київраді запевняють, що це не так.

"Документ - це загальний план розвитку міста, який визначає, наприклад, якою має бути висотність будівель в тому чи іншому районі, де і скільки має бути садків, шкіл, лікарень", - пояснює секретар Київради Олексій Резніков.

У Київраді кажуть, що після проведення депутатських слухань буде вирішено питання про винесення Генплану на голосування. Тут два варіанти: або він буде прийнятий на одному із засідань цієї каденцією, тобто до проведення виборів у Києві. Або за Генплан проголосує нова коаліція вже після виборів, десь у листопаді.

Нагадаємо, зараз столиця живе за Генпланом до 2020 року, який був затверджений в 2002 році. У ньому багато показників і прогнози застаріли.

Депутатські слухання щодо нового Генерального плану Києва відбудуться 27 серпня, з 10:00. Наразі стенди з картами виставили в мерії

Більше новин про життя Києва читайте на Київ.depo.ua.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme