З киян деруть плату за холодну воду, як за гарячу

Мешканці столичної Оболоні скаржаться, що їх змушують платити за холодну воду, як за гарячу

З киян деруть плату за холодну воду, як…

Про це в коментарі кореспонденту Depo.Київ розповіли мешканці Оболоні.

Зокрема, наприклад, у кількох будинках по вулиці Петра Панча немає нормального гарячого водопостачання.

"Усе почалося ще минулої зими. Відкриваєш гарячу воду, а з крану тече ледь тепла вода. Її потрібно спускати ледь не півгодини, щоб вода хоч трохи нагрілася", - розповідає мешканка будинку № 4 по вулиці Петра Панча Ганна Михайлівна.
За словами жінки, звернення до ЖЕКу і навіть у "Контактний центр міста Києва" мало чим допомогли.

"Минулої зими ми ледве вибили перерахунок за гарячу воду, адже за законом якщо з крану тече гаряча вода нижче 40 градусів, то за ню я маю платити як за холодну. Але усе то на паперах записано - насправді кілька тижнів доводилося сваритися з жеківцями, щоб вони зробили замір температури води і склали акт на перерахунок", - додає киянка.

Жінка доповнює, що кілька місяців ще приходили платіжки зі зниженим тарифом на гарячу воду, але він все рівно рахувався не як за холодну.

"Наприклад, у ЖЕКу самі визнавали, що температура води, яка тече з-під "гарячого" крану у нашому будинку складала близько 20 градусів! Тут немає жодного сумніву, що ми повинні платити за таку воду, як за холодну, а мені приходили платіжки, де вказувалося, що перерахований тариф складає 25 гривень за куб гарячої води, хоча повинно було бути трохи більше 10 гривень, як за холодну воду!" - дивується Ганна Михайлівна.

Жінка резюмує, що у столичній мері усю вину скинули на "Київенерго".
"Син відправляв листа у "Контактний центр міста" і там повідомили, що "Київенерго" повинно ремонтувати так звані циркуляційні системи гарячого водопостачання, адже саме через їхнє пошкодження немає нормальної гарячої води.
Втім, і звернення жінки до монополіста теж нічого не дало.

"Ще взимку дзвонили на гарячу лінію "Київенерго". Казали, що може виправлять ситуацію. Ось вже наступна зима на носі, а результату - нуль", - резюмує мешканка проблемного будинку.

Слід нагадати, що згідно Постанови Кабміну від 17.02.2010 № 151, температура гарячої води у точці розборку, тобто у квартирі споживача, має складати мінімум 50 градусів. Якщо температура гарячої води складає від 45 до 49 градусів то справляється плата на 10% менше ніж встановлено тарифом. Якщо вода складає від 40 до 44 градусів тепла, то сплата з ню повинна бути на 30% менша. А от якщо вода нижче 40 градусів, то плата за гарячу воду має справлятися за тарифом холодної. Наприклад, у Києві вартість одного куба гарячої води складає близько 40 гривень, а холодної - трохи більше 10 гривень.

Тобто, кияни у будинках яких є проблеми з циркуляційними системами гарячого водопостачання, реально переплачують сотні гривень за воду. Влада міста практично самоусунулася від цього процесу.

Більше новин про життя Києва читайте на Depo.Київ.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme