ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

"Київенерго": Столичні МАФи щороку крадуть електроенергії на 1 млн грн

Втрати від незаконних підключень до електропостачання столичних кіосків становлять 600 тис. КВт-годин, що в грошовому еквіваленті відповідає приблизно 1 млн грн
Depo.
16 червня 2015 16:06
ФОТО: depo.ua

Про це Київ.depo.ua повідомили у прес-службі "Київенерго".

Станом на 1 червня 2015 р. договірні відносини з "Київенерго" зареєстрували лише власники близько 500 МАФів. Розрахунок за спожиту ними електроенергію проводиться за договорами про постачання електроенергії на підставі показників лічильників. Поряд з цим нерідко до одного лічильника підключено декілька об'єктів. Крім того, об'єкти можуть бути підключені до мереж, які перебувають на балансі інших структур, наприклад, комунальних підприємств. Але свої індивідуальні домовленості з власником приладів обліку власники МАФів у "Київенерго" не реєструють.

"Щомісяця фахівці "Київенерго" складають у середньому 20 актів про порушення правил користування електроенергією з боку МАФів. Найбільш поширене порушення - самовільне підключення до електричних мереж. Щоб оперативно виявляти нелегалів, "Київенерго" провело повну інвентаризацію мереж, і тепер в рамках планових заходів інспектор може визначити й усунути нелегальне підключення. У кожному такому випадку складається акт про порушення і на підставі методики розрахунку обсягу та вартості неврахованої електроенергії нараховується компенсація", - повідомили в "Київенерго".

При цьому уточнюється, що несанкціоноване підключення до електромереж часто проводиться з порушенням техніки безпеки, через що зростають ризики виникнення пожеж та ураження людей електричним струмом.

Для легалізації споживання електроенергії власникам МАФів необхідно укласти договір з "Київенерго" у будь-якому з центрів обслуговування клієнтів компанії.

Нагадаємо, раніше мер Києва Віталій Кличко попередив голів РДА про персональну відповідальність за незаконні МАФи і забудови.

Більше новин про життя столиці читайте на Київ.depo.ua.