ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Коли "спайдермен" Кличко вибачиться за ангідридну паніку

Піарники очільника столиці зі своїх рупорів запевняють киян, що саме мер міста вберіг населення від небезпеки пов`язаної з техногенною катастрофою на нафтобазі біля Василькова
Depo.
12 червня 2015 17:00
ФОТО: depo.ua
Коли "спайдермен" Кличко вибачиться за ангідридну паніку
Коли "спайдермен" Кличко вибачиться за ангідридну паніку

Вже кілька діб поспіль кияни з острахом чекають новин з палаючої нафтобази під Васильковом. Багато містян ще пам`ятають Чорнобильску катастрофу та її наслідки, тому прислухаються до будь-якої інформації про стан екології у столиці.

Цим і вирішив скористатися мер Віталій Кличко. Буквально на наступний день, 9 червня, після початку пожежі на нафтобазі очільник столиці видав страхітливу інформацію про те, що повітря у Києві переповнене таким собі ангідридом сірчистим. Начебто його рівень перевищує допустимі концентрації майже у сім разів.

І тут понеслося. Мер одразу ж дав вказівку не допустити спалювання відходів та приготування їжі на відкритому повітрі. Ага, от вже продавці шаурми так і послухалися мера. Усі останні дні торгівля цим наїдком йшла повним ходом, а він готується у спеціальних кіосках, які продуваються вітром аж на раз два. Чим це не відрите повітря?

Крім того, Кличко тоді швиденько розпорядився щоденно поливати вулиці міста за допомогою спеціальних автомобілів, а людям із хронічними захворюваннями серця і легень взагалі порадили сидіти вдома і чекати наступних повідомлень від мера.

Паніка була посіяна моментально. У місті те й діло усі говорили про катастрофічне забруднення повітря. Хоча голова Київської міської організації Всеукраїнського товариства охорони природи Микола Щепець заявив depo.ua, що небезпечні речовини фізично не могли потрапити до Києва зі сторони палаючої нафтобази, адже напрямок вітру був у протилежну сторону.

"А отже повітряні маси пішли не в сторону Києва. Тому для Києва причин для паніки немає", - зазначав Щепець.

Але усі ці роз`яснення спеціалістів були вже марними після панічної промови мера Кличка.

У соціальних мережах мешканці Києва ледве не готувалися до смерті через ангідрид сірчистий. Втім, більш помірковані користувачу Інтернету почали збавляти оберти паніки, викидаючи на сторінки соцмереж інформацію про те, що ж це за речовина така зі страшною назвою.

Виявилося, що ангідрид сірчистий - безкольоровий газ із різким характерним запахом, який нагадує запах горілих сірників. Ви відучували такі "аромати" у Києві? Схоже, що ні. Ця речовина викликає біль у горлі і хрипоту. Сам газ призводить також до почервоніння шкіри, а при високих концентраціях, про які і казав Кличко, можливі серйозні опіки слизових оболонок і очей. А якщо людина довго знаходиться на повітрі, забрудненим ангідридом, вона може навіть померти.

Щось не було чути, аби когось з мешканців столиці забрала "швидка" хоча б з одним із цих симптомів. Безумовно, така інформація одразу з`явилася б на сайті мерії, адже майже усі столичні лікарні моніторяться чиновниками з управління охорони здоров`я КМДА.

Повністю розбив міф про тотальне забруднення столиці від горіння нафтобази головний санітарний лікар Києва Олег Рубан. Він визнав, що повітря у місті дійсно дуже забруднене, але не від нафтобази, а від великої кількості автомобілів.

Буквально за два дні стало відомо, навіщо очільник Києва розіграв увесь цей "театр" із начебто забрудненим повітрям у місті.

11 червня прес-служба столичної мерії дала офіційну новину, що у столиці вже виявляється немає перевищення граничнодопустимих концентрацій забруднюючих речовин. Не було там вже і зашкалюючих норм ангідриду сірчистого.

У цій новині також було підкреслено, що такий відмінний результат якості повітря у столиці став можливим завдяки оперативній реакції Київського міського голови Віталія Кличка та проведеним запобіжним заходам за його дорученням.

Усе це нагадує приказку: самі створюємо проблему, самі її вирішуємо.

Не забуваймо й про те, що на наступний день після початку пожежі на нафтобазі Кличко сам поїхав туди, щоб контролювати роботу рятівників. Хоча мер не має жодного відношення до Васильківського району, який знаходиться поза його компетенцією. Крім того, меру Кличку не під силу дати фахову пораду рятівникам, адже ніякого профільного учбового закладу він не закінчував.

Сам же Кличко не соромиться використовувати трагедію з техногенною катастрофою задля підняття власного рейтингу, адже усе було розраховане на те, що після поливання кількох вулиць водою мер, як у тому коміксі, стане справжнім спайдерменом, який врятував Київ від невідворотного лиха.

Сьогодні вже й ніхто не згадує про якийсь там ангідрид сірчистий і тому подібне. Мовчить і мер Кличко, який здійняв паніку на пустому місці. Абсолютно ніхто з чиновників не був покараний через створення панічних настроїв серед киян, адже в такій ситуацій навпаки потрібно було усіх заспокоїти. В мерії навіть ніхто не вибачився перед мешканцями столиці за такий "пшик", що мав на меті лише попіарити мера Кличка.

Більше новин про життя столиці читайте на kyiv.depo.ua.