100 мільйонів на вчителів і ганьба з декомунізацією: Як Київрада з назвами вулиць боролася

Останнє засідання Київради виявилося не таким напруженим, як зазвичай, але деякі спірні питання серед депутатів все ж були 
 

100 мільйонів на вчителів і ганьба з дек…

Перед початком засідання до мерії нагнали спецпризначенців. На Хрещатику стояло два автобуси поліції, а біля входу до будівлі Київради було кілька десятків правоохоронців у повній амуніції. Крім вулиці спецпризначенці були майже на усіх поверхах будівлі мерії.

Засідання розпочалося з традиційних привітань з днями народження депутатів. Вітав, як завжди, мер Кличко. Посидівши трохи у президії, очільник столиці пішов геть, а засідання продовжив вести секретар Київради Володимир Прокопів. Майже одразу серед депутатів розпочалися дуже жваві дискусії щодо потреби затвердження нових орендних ставок для різноманітних торговельно-розважальних центрів та інших комерційних приміщень. Так звана опозиція у міськраді одразу заявила, що влада міста не має йти назустріч товстосумам, які керують ТРЦ. Мовляв, якщо прийняти нові орендні ставки, які пропонують чиновники Кличка, то бюджет міста втратить близько 60 мільйонів гривень. Після таких слів деяких обранців, питання про такі "знижки" було провалене на голосуванні.

Ще однією ініціативою була пропозиція щодо проведення усіляких громадських слухань стосовно перейменування тієї чи іншої вулиці. Автори проекту рішення вважають, що потрібно більш досконало вивчати думку громадськості перед тим, як змінювати назву вулиць. Зараз для цього використовується електронне голосування на сайті мерії. Проте противники таких ініціатив вважають, що районні адміністрації просто "потонуть" в питаннях проведення громадських слухань, адже їх буде дуже багато. Та й загалом серед більшості депутатів Київради лунали думки, що усі ці громадські слухання ставлять під загрозу процес декомунізації у столиці. Мовляв, потрібно швидкими темпами перейменовувати вулиці міста, які названі на честь комуністичних лідерів. Зрештою питання про громадські слухання під час перейменування вулиць та об'єктів було направлене на доопрацювання.

В той самий час депутати на останньому засіданні Київради перейменували чергову вулицю. Тепер у Деснянському районі замість вулиці Маршала Жукова буде вулиця Кубанської України. На думку міської влади, це сприятиме відновленню історичної пам'яті про козаче державне утворення на Кубані.

Проте найбільш дискусійне питання було стосовно виділення вчителям додаткових 100 мільйонів гривень на зарплати. Здавалося б, за такі рішення мають голосувати без роздумів усі депутати, але було одне "але". Спочатку чиновники з мерії заявили, що за дев'ять місяців поточного року бюджет міста перевиконаний. Зараз дохідна частина бюджету становить більше 108%. Тому чиновники вирішили "підкинути" грошей вчителям. Проте деякі опозиційні депутати зайняли зовсім іншу позицію. Вони заявили, що повністю підтримують виділення 100 мільйонів гривень вчителям, але це питання потрібно голосувати окремо від ще одного. Йшлося про те, що одним рішенням депутати мали дати 100 мільйонів гривень педагогам і майже 200 мільйонів гривень направити на збільшення статутного капіталу комунального підприємства "Київтеплоенерго". Тому почалися суперечки, що це зовсім різні галузі і потрібно за кожну голосувати окремо. У свою чергу депутати з промерської фракції запевняли, що це просте коригування бюджету і ніякої "зради" тут немає. Зрештою рішення про 100 мільйонів гривень для вчителів і майже 200 мільйонів для тепловиків підтримали 67 депутатів при 61 потрібному.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme