Афера століття: Хто будуватиме "мерський квартал" для Кличка

У столичній мерії надумали здійснити мегапереселення чиновників в одну будівлю. Забудовники з команди Кличка вже мабуть потирають руки від майбутніх доходів

Афера століття: Хто будуватиме "мерський…

Ідея про те, що усі чиновницькі органи Києва потрібно переселити з центру столиці, почала обговорюватись ще у 2011 році. Називалися навіть потенційні місця для того, щоб збудувати нові адміністративні будівлі, де працюватимуть чиновники, насамперед, Київської міськдержадміністрації. Наприклад, в одному з варіантів згадувалась місцевість Теличка, що неподалік Південного мосту – наразі тут розкинулася величезна промзона. Цей варіант розглядався ще й тому, що тут можна відкрити станцію метро "Теличка", яка була закладена ще на початку 90-х років минулого століття – на перегоні між станціями "Видубичі" та "Славутич" можна навіть побачити платформи, але будівництво згодом згорнули через недоцільність. Втім, з часом розмови про переїзд мерії на Теличку припинилися.

І ось днями керівництво столиці вирішило реанімувати прожект з великим переселенням чиновників. Але якщо у 2011 році головним аргументом такого переселення називали потребу звільнити центр столиці від постійних заторів, то зараз вигадали нове пояснення. Мовляв, усі структури Київської міськдержадміністрації та Київради розкинуті по усьому місту і зазвичай усім підрозділам важко контактувати між собою. Крім того, багато структур мерії розміщені в енергонеефективних будівлях. Але найголовнішою "фішкою" у керівництво міста називає те, що звільненні від чиновників діючі будівлі у центрі столиці можна буде здавати в оренду, заробляючи на цьому чималі кошти.

Під усе це мер Кличко навіть підписав розпорядження, згідно з яким має бути розроблена концепція оптимізації розміщення органів влади столиці та комунальних підприємств. Простіше кажучи, мер і його команда хочуть, щоб усі органи столичної влади розмістилися в єдиній будівлі. Наразі втілення цієї ідеї є лише в зародку, але у мерії вже натякнули, що, можливо, потрібно буде навіть зводити з нуля нову будівлю, в яку відправлять працювати усі структури столичної адміністрації.

Варто спробувати хоча б приблизно прикинути, якою за масштабами має бути будівля для усіх чиновників мерії. Наприклад, у структурі КМДА є аж 20 Департаментів та 19 управлінь і різноманітних відділів. П'ять років тому у КМДА відбулося масштабне звільнення працівників, яких на той час було більше двох тисяч осіб. Тоді скорочення відбулося на 10%. Після цього штат трохи збільшували, але фактично можна вважати, що у Київській міськдержадміністрації після усіх так званих оптимізацій штату працює близько двох тисяч осіб. Якщо враховувати бажання столичної влади розмістити в одній будівлі ще й підрозділи Київради, то треба додати ще понад 200 людей. Саме така кількість працівників у секретаріаті Київради згідно штатному розпису на 2017 рік.

Таким чином разом набігає більше 2200 чиновників. Якщо навіть уявити, що на одному поверсі майбутньої будівлі будуть працювати по 100-150 людей, то реально потрібно зводити такий собі офісний хмарочос на поверхів 20 – з урахуванням додаткових та техприміщень, служб та комунікацій. Або ж кілька будівель меншої висотності.

Припустимо, що у мерії все ж надумають зводити будівлю для усіх чиновників. В те, що Київрада виділить для цього землю, можна навіть не сумніватися, адже себе, дорогих, там не обділять. Навряд чи земельну ділянку будуть шукати десь на околиці міста. Це в 2011 році йшлося про розвантаження центру міста, наразі ж головна ідея – згрупувати усіх чиновників просто в одній будівлі. Звичайно, мало хто з вищого керівництва міста воліє їздити на роботу, скажімо, на Троєщину чи Червоний Хутір. Тож ділянку, скоріше за все, підшуковуватимуть десь поблизу станції метро і таки недалеко від центру столиці, де вирує ділове життя. Та ж Теличка, про яку говорили п'ть років тому, навіть за кілька років не позбудеться статусу промзони, адже надто багато для цього має відбутися робіт.

Поруч з тим, звільнені тисячі квадратних метрів приміщень, де наразі розміщені департаменти та різноманітні управління, мерія з успіхом здаватиме під офіси. Враховуючи, що більшість департаментів все ж розташовані у самому центрі столиці, на вулицях Хрещатик, Прорізній та бульварі Шевченка, то надання в оренду даних приміщень принесе неабиякий дохід: на тому ж Хрещатику навіть невеличкий офіс потягне на кілька тисяч доларів оренди за місяць. Та усе це лише крихти поруч з тим, скільки мерія витратить грошей – офіційно і реально – на будівництво нової резиденції для своїх підлеглих.

Більше того, постає питання, хто ж буде зводити мегабудівлю для Київської влади. І тут у Кличка є великий вибір між "своїх" забудовників. Наприклад, за цю роботу з радістю візьметься комунальне підприємство "Житлоінвестбуд-УКБ", яким керує скандальний депутат з промерської фракції у Київраді В'ячеслав Непоп. Якщо це КП зводить по усьому місту висотки, то без проблем збудує і висотну офісну споруду.

Також є не менш скандальне комунальне підприємство "Спецжитлофонд" – те саме, яке під виглядом реконструкції з подачі мерії знесло 100-річний будинок на перетині вулиць Павлівської та Дмитрівської і будує там багатоповерховий житловий будинок. Керує цим комунальним підприємством ще один соратник мера Кличка – Володимир Шарій, який входить до фракції "Солідарність" у Київраді. Навряд чи мер проігнорує бажання своїх соратників-забудовників взятися за зведення величезного офісного центру для усіх чиновників КМДА.

Усе це дасть можливість освоїти цим комунальним підприємствам кілька сотень мільйонів гривень на будівництво нової резиденції для чиновників. Можна припустити, що виділять саме таку купу бюджетних грошей: на будівництво навіть звичайної школи у мерії зазвичай виділяють кілька десятків мільйонів гривень, а тут цілий офісний комплекс. Плюс з бюджету Києва доведеться витратити ще десятки мільйонів гривень на облаштування усіх приміщень, де будуть працювати чиновники, та навколишньої інфраструктури з під'їздними шляхами включно.

Тож поки що все це більше скидається на авантюру. Проте враховуючи, з якою швидкістю підписане розпрорядження про "розробку концепції оптимізації" – а це, між іншим, теж витрачені невідомо на що бюджетні гроші – виникає підозра, що мерія таки може піти на неї. І все це чиновницько-забудовницьке свято – за кошт, зрозуміло, міста.

ФОТО: http://kievcity.gov.ua

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme