ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Активісти дотисли "культурну" комісію Київради, щоб вона підтримала музей на Поштовій площі

Комісія Київради підтримала збереження артефактів та створення музею на Поштовій площі

Depo.
22 лютого 2018 10:30
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє Depo.Київ з посиланням на "Громадське".

Зокрема, Комісія Київради з питань культури, туризму та інформаційної політики проголосувала за проектне рішення щодо збереження артефактів та розміщення музею на Поштовій площі.

Про це повідомляє кореспондентка Громадського.

У проектному рішенні йдеться, зокрема, про припинення інвестиційного договору з інвестором розкопок на Поштовій площі. Тепер рішення мають винести на чергове засідання Київської міської державної адміністрації.

Активісти вимагають, щоб КМДА проголосувала за розірвання інвестиційного договору з інвестором, передачу розкопок на баланс міста та, відповідно, подальше фінансування робіт з міського бюджету. На засідання прийшло близько 50 активістів, які вимагали припинення будівництва ТЦ на місці розкопок на Поштовій площі.

"Наразі розкопки на Поштовій площі не ведуться, оскільки інвестор заборгував археологам близько 500 тисяч гривень. Територія сьогодні ніяк не охороняється, її постійно підтоплює, крім того, інвестор планує залити бетоном всю територію", — каже директор Центру археології Києва.

Археологи виступають за продовження розкопок, збереження території та створення там підземного музею.

Активістка Анабела Моріна говорить: "Це рішення про повернення Поштової площі місту, як воно і має бути. Після того, як КМДА проголосує за рішення, місто зможе платити зарплату археологам, адже це може робити лише інвестор, який постійно припиняє фінансування. Підтримка громадськості допомогла не завалити проект".

Більше про життя столиці та області читайте на Depo.Київ

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook