Аварійна будівля на столичному Подолі потребує негайної реставрації

Департамент охорони культурної спадщини КМДА вимагає у нового власника пам’ятки архітектури місцевого значення на вулиці Межигірській, 33/19 (Наказ Міністерства культури від 06.12.2016 № 1162, охоронний номер 970-Кв) укласти охоронний договір та терміново розпочати проведення першочергових заходів для уникнення подальшої руйнації

Про це йдеться у приписі Департаменту, направленому новому власнику пам’ятки ТОВ "КОМПАНІЯ НОВОБУД ІНВЕСТ", інформує Depo.Київ.

"Власники цієї пам’ятки змінюються так часто, що вже не встигаємо направляти кожному новому приписи. При зміні власника ми маємо наново направити припис. Як стало відомо, 24 травня цього року власник будівлі знову змінився. 6 червня Департамент направив новий припис. 25 червня ми отримали повідомлення від "Укрпошти" про те, що припис був отриманий власником. Таким чином, із моменту отримання припису у місячний термін – до 25 липня, новий власник має виконати умови цього припису", – повідомив директор Департаменту Олександр Никоряк.

Зокрема, у приписі зазначено, що власник має:

  • у місячний термін із моменту отримання укласти з Департаментом охоронний договір;
  • забезпечити проведення першочергових заходів для уникнення подальшої руйнації;
  • забезпечити проведення протиаварійних та невідкладних консерваційних робіт на підставі розробленої та узгодженої у встановленому порядку науково-проектної документації;
  • забезпечити приведення пам’ятки до належного стану на підставі погодженої у встановленому порядку науково-проектної документації.

Директор Департаменту нагадав, що законопроектом передбачено, що для юридичних осіб за недодержання вимог щодо захисту, збереження, утримання, використання, реставрації та вимог охоронних договорів і умисне доведення пам’яток до стану руйнації пропонується збільшити штраф із 17-170 тис. грн. до 255-510 тис. грн.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Київ

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook