Круте піке Київради: Як депутати бойкотом засідань наближають свою політичну смерть

Київрада не збиралась майже чотири місяці, але цього виявилось замало, щоб провести довгоочікуване засідання

Круте піке Київради: Як депутати бойкото…

В четвер, 12 вересня, мало відбутись засідання Київради, яка не збиралась майже чотири місяці – з 16 травня. Хоча попередні роки депутатам вистачало лише місяць-півтора літнього відпочинку. Останній місяць перед сьогоднішнім запланованим засіданням у мерії те й діло говорили, що довга перерва у засіданнях начебто викликана політичною грою, що виникла між мером Кличком та головою Офісу президента Андрієм Богданом. Втім, засідання 12 вересня усі чекали з нетерпінням, адже воно мало дати відповідь на питання – "жива" ще Київрада чи її потрібно "перезавантажувати" після тривалого "простою".

Як завжди, депутати Київради із запізненням почали сходитись на засідання, яке мало стартувати о 10:00. Навіть о 10:30 у кулуарах міськради було лише з десяток-два депутатів. Не працював навіть міні-буфет, який на початку року з’явився прямісінько біля входу до зали Київради: зазвичай депутати із задоволенням купували тут каву з пиріжками, але 12 вересня ця ятка чомусь не працювала. Об 11:10 засідання Київради теж не розпочалось. Навіть монітори в кулуарах, на які зазвичай виводиться картинка із зали засідань, були вимкнені, хоча зазвичай працюють навіть до початку засідання. Зрештою із запізненням майже на півтори години у залі засідань Київради таки подали голос. До трибуни вийшов мер Кличко і одразу заявив, що робота міськради зірвана. Мовляв, хтось "працює" з депутатами Київради, аби вони не приходили на засідання. За словами Кличка, у залі просто не було кворуму – мінімум 61 депутата – для початку засідання. Далі мер почав скаржитись, що усе це відбувається напередодні опалювального сезону і старту напрацювань бюджету міста на наступний рік. Таким чином мер наче заздалегідь попередив киян, що як опалювальний сезон буде зірвано, то в усьому звинувачуйте депутатів-прогульників.

Зрештою виступ Кличка тривав лише кілька хвилин. Насамкінець міський голова заявив, що збиратиме голів фракцій  щодо можливого розпуску міської ради як такої, що не може працювати. Після чого пішов із зали засідань. А далі почався бенефіс депутатів Київради, які у кулуарах розповідали, яка доля чекає на столичну владу у майбутньому і чому засідання, що мало відбутись 12 вересня, було зірване. Наприклад, головний "свободівець" міської ради Юрій Сиротюк заявив, що засідання фактично бойкотувала фракція "Єдність" та депутатська група "Київська команда", яка утворилась після розпуску фракції "Самопоміч" у Київраді.

Та ж "Єдність" від самого початку роботи чинної Київради в унісон з промерською фракцією голосувала за різноманітні рішення, зокрема і щодо забудови міста скандальними висотками. Проте голова фракції та колишній мер столиці Олександр Омельченко у тих самих кулуарах заявив, що насправді у залі засідань Київради було щонайменше 70 депутатів. Але, як стверджує Омельченко, багато депутатів просто не реєстрували свої картки, а тому неможливо було "набрати" кворум для засідання. Усе це колишній мер Києва пояснив тим, що багато депутатів міської ради просто висловлюють невдоволення роботою мера та його команди. Мовляв, Кличко разом із секретарем Київради Володимиром Прокопівим майже чотири місяці не могли скликати засідання сесії міської ради, а так не годиться.

Більше того, екс-мер столиці навіть почав усім розповідати, що 8 грудня у Києві відбудеться повне перезавантаження влади. Так, за даними Омельченка, у Комітеті Верховної Ради з питань місцевого самоврядування хочуть реанімувати скасовані колись районні ради у Києві. Для цього народні депутати мають ухвалити відповідний закон. Проте, на думку Омельченка, разом з цим парламент зробить усе, аби паралельно з обранням районних рад обрати вже й нового мера столиці, і депутатів до Київради. До того ж, Омельченко додав, що мер Кличко не може за законом самотужки розпустити міську раду, а от Київрада може висловити недовіру Кличку. Усе це скидалось на те, що Олександр Омельченко виступав наче посланцем у Київраді від команди президента Зеленського, яка дуже хоче позбавити Кличка влади у Києві. Бо зазвичай Омельченко зовсім не балакучий і намагається уникати журналістів, а тут сам вийшов у кулуари, щоб усім розповісти, яка доля очікує Віталія Кличка в майбутньому.

Тепер абсолютно невідомо, коли відбудеться і чи взагалі відбудеться засідання нинішньої Київради. Секретар Володимир Прокопів заявив депутатам, що після того, як Кличко поговорить з головами фракцій, буде відомо, на коли заплановане засідання. Проте, якщо враховувати, що 12 вересня засідання Київради було бойкотоване більшістю депутатів, то не факт, що мер матиме змогу зустрітись з усіма головами фракцій. Таким чином, схоже, Київрада увійшла в круте піке з якого поки невідомо, як вийде і чи вийде взагалі у поточному складі.   

Читайте також: Навіщо Кличко хоче розпустити Київраду

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Київ

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook