Будівля "Квіти України" отримала охоронний статус

Департамент охорони культурної спадщини вніс будівлю "Квіти України" до переліку об’єктів культурної спадщини Києва

Надія Собенко

Навчально-методичний павільйон "Квіти України" отримав статус щойно виявленого об’єкту культурної спадщини. Про це повідомив заступник голови КМДА Володимир Прокопів, передає Depo.Київ з посиланням на сайт КМДА.

"Своїм наказом Департамент охорони культурної спадщини вніс будівлю "Квіти України" до Переліку об’єктів культурної спадщини Києва", – він.

Копія цього наказу направлена до Міністерства культури та інформаційної політики України з метою внесення павільйону до державного реєстру нерухомих пам’яток України.

"Упродовж місячного строку власник повинен укласти охоронний договір на щойно виявлений об’єкт. Крім того, "Квіти України" тепер підлягають захисту, згідно зі ст. 37 Закону України "Про охорону культурної спадщини", – наголосив Прокопів.

Він нагадав, що згідно із Законом "Про охорону культурної спадщини", будь-які роботи на щойно виявлених об’єктах здійснюють винятково за наявності письмового дозволу відповідного органу охорони культурної спадщини на підставі погодженої із ним науково-проєктної документації.

Нагадаємо, що архітектори розробили альтернативний проєкт ревіталізації будівлі колишньої оранжереї "Квіти України".

Як відомо, КМДА 21 липня анулювала контрольну картку на проведення робіт біля будівлі навчально-методичного центру "Квіти України".

Довідка. 5 липня власник будівлі "Квіти України" на вулиці Січових Стрільців, 49, опублікував концепт реконструкції павільйону

Раніше у спільноті "Зберегти Квіти України" повідомили, що 30 річний дівочий виноград, який обвивав будівлю "Квітів України" зрізали,  а сам будинок хочуть реконструювати – зробити надбудову і підземний паркінг.

За словами активістів, представники забудовника виноград зрізали без попередження. Вони опублікували фото зів'ялої рослини. За словами досвідчених арбористів, рослині орієнтовно 30–35 років. За попередніми планами забудовника, залишати виноград не планують.

"Попри озвучений представником забудовника Олексієм Пишним намір зберегти виноград і працювати в "синергії" з громадою, на практиці сталося з точністю до навпаки. Заяви забудовника про "любов до нашого міста" виявились просто словами", – зазначили активісти.

Активісти зазначають, що павільйон розташований в історичному ареалі, але забудовник не має погодження головного архітектора міста та автора проєкту будівлі Миколи Левчука. 

12 липня забудовник почав зносити історичну будівлю "Квітів України".

Активісти повалили паркан довкола будинку та заблокували роботи, зайнявши будівлю. 

В будівлі всю ніч були активісти, які зайняли "Квіти України" 12 липня та створили графік чергувань. Всередині розташувались представники організації "Штаб оборони Києва" та небайдужі громадяни.

13 липня столична громада продовжила чинити опір знесенню модерністської будівлі "Квіти України" в центрі Києва.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Київ