Будівництвом біля ядерного реактора у Києві зацікавився Кабмін (ДОКУМЕНТ)

Кабінет міністрів України перевіряє законність будівництва біля дослідного ядерного реактора в Києві

Будівництвом біля ядерного реактора у Ки…

Про це повідомляє Київ.depo.ua з посиланням на "Радіо Свобода".

Йдеться про житловий комплекс "Панорамне містечко", який зводять у 300-метровій санітарно-захисній зоні реактора Інституту ядерних досліджень Національної академії наук України. Житлове будівництво на цій території заборонене законом, адже це небезпечно через ризик радіаційного зараження.

26 травня уряд доручив міській владі та Державній архітектурно-будівельній інспекції України перевірити забудову на Ракетній, 24 у Києві. Цим займається спеціальна міжвідомча комісія на чолі з Департаментом містобудування Київської міської адміністрації. Окрім них, до робочої групи увійшли представники Інституту ядерних досліджень, Державної інспекції з ядерного регулювання, Державної санітарно-епідеміологічної служби та Держслужби з надзвичайних ситуацій.
За результатами роботи комісії комплекс на Ракетній може стати перестати бути житловим.

"За законом, жити там постійно не можна. І та секція, яка залізла в санітарно-захисну зону, її треба перевести у іншу категорію призначення. Наприклад, під громадську забудову, де люди буде тільки тимчасово перебувати. Навіть гуртожиток там не можна влаштовувати", - пояснює Головний архітектор Києва Сергій Целовальник.

Про свою готовність спільно з міською владою вирішувати проблему Ракетної, 24, заявили і самі забудовники. Відповідний лист вони надіслали до міської адміністрації.

Будівництвом біля ядерного реактора у Києві зацікавився Кабмін (ДОКУМЕНТ) - фото 1

Ситуацію ускладнює те, що перша черга житлового комплексу вже добудована, забудовники вже вручили ключі від квартир їхнім власникам.

Орендар цієї землі та замовник будівництва ЖК "Панорамне містечко" - компанія "Техенерго". Від початку будівництва нею володів фонд "ВІК" - народного депутата України Ігоря Кононенка та його сина Віталія Кононенка. Після розслідування журналістів, яке вийшло 26 березня, компанію переписали на ТОВ "СБ ЛТД" - підрядника цього будівництва. Ця компанія заснована двома офшорними компаніями, на які й оформлені всі фірми відомого у столиці забудовника Анатолія Войцеховського. Цей бізнесмен має багато недобудов у столиці.

Будівництво на Ракетній, 24 з квітня також розслідує Генеральна прокуратура.

Нагадаємо, у Києві готуються побудувати будинок на території Інституту ядерних досліджень НАН України. Зокрема, житловий будинок планують звести в санітарній зоні ядерного реактора, на проспекті Науки, 42/1. При цьому на ділянці вже проводять підготовчі роботи до початку будівництва.

Більше новин про життя столиці читайте на kyiv.depo.ua.

 

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme