"Чарівні пенделі" Кличка не допомогли: Чому киянам на візках не слід чекати ліфтів на Майдані

Вже три роки столична влада обіцяє зробити підйомники на Майдані Незалежності, але сказати "віз і нині там" не вдається. Бо навіть "воза" вже нема 

Depo.Київ вирішив розібратися, коли ж люди з обмеженими можливостями зможуть насолодитися краєвидами Майдана Незалежності і безперешкодно пересуватися з одного його боку на інший за допомогою підземних переходів.

Цікавість до цього питання виникло ще три роки тому. Наприкінці лютого 2016 року у мерії "закинули" киянам ідею з облаштування на Хрещатику наземних пішохідних переходів. Мовляв, ті ж люди з обмеженими можливостями не завжди можуть скористатися спеціальними підйомниками, що розміщені, наприклад, в "трубі" – підземному переході під Майданом. Журналісти Depo.Київ тоді пішли перевірити, в якому стані ці підйомники, і виявилося, що пристрої давно не працюють. Кнопки, за допомогою яких потрібно викликати працівника, щоб запустить підйомник, не те, що не "відповідали" - їх давно і не раз замазали фарбою.

У березні того ж 2016 року кореспондент Depo.Київ особисто звернувся до мера Кличка за коментарем стосовно того, чому на Майдані не працюють підйомники для людей з обмеженими можливостями. Міський голова у присутності журналіста зателефонував тодішньому першому заступнику Геннадію Плісу і заступнику Петру Пантелеєву. І дав кілька "чарівних пенделів" підлеглим, аби вони вирішили проблему з непрацюючими підйомникам. Саме тоді був на слуху один з перлів мера Кличка, який казав, що дає "чарівні пенделі" своїм підлеглим, щоб вони краще працювали.

Час минав, проте навіть за рік ситуація з платформами для людей з обмеженими можливостями на Майдані не надто зрушилася з місця. Хоча ще у 2016 році у мерії начебто збиралися розробити проектно-кошторисну документацію, тільки не для ремонту наявних підйомників, а для облаштування ліфтів.

З того часу минуло майже три роки, але ні ліфтів, ні справних підйомників для маломобільних людей у серці столиці немає. Більше того, навіть ті старі непрацюючі підйомники тепер відсутні у підземному переході на Майдані Незалежності. Їх просто зрізали.

Depo.Київ направив запит до мерії, щоб дізнатися, чи взагалі будуть турбуватися про людей з обмеженими можливостями, які хочуть відвідати головну площу столиці. Комунальники звітували, що під час Революції гідності у переходах на Майдані Незалежності було пошкоджено два підйомники, і вони вже не підлягають відновленню. Решта підйомників перебувають у незадовільному стані і є морально застарілими. Тому було вирішено встановити тут спеціальні ліфти для людей з обмеженими можливостями.

На початку 2018 року дану ініціативу було включено до Програми соціально-економічного розвитку столиці на 2018 - 2020 роки. Згідно планів, монтаж ліфтів планують розпочати у травні 2019-го і закінчити більш ніж за півтора року – у грудні 2020-го. Проте у "Київавтодорі", який опікується питанням з монтування ліфтів, кажуть, що це призведе до зміни технічних параметрів самого підземного переходу, а тому виконати такі роботи з травня 2019 року до кінця 2020 року не вдасться. Після цього комунальники вирішили, що питання обладнання ліфтами підземних переходів на Майдані Незалежності потребує доопрацювання. Більше того, тепер є сумніви, чи взагалі доцільно проводити роботи зі встановлення ліфтів в комплексі з реконструкцією самого підземного переходу.

Якщо враховувати, що комунальники вже не сподіваються на відкриття ліфтів на Майдані Незалежності навіть до кінця 2020 року, то мине майже чотири роки з того часу, як мер Кличко з "чарівними пенделями" поставив підлеглим завдання вирішити проблему з непрацюючими підйомниками у самому серці столиці. Тим часом у Києві будують міст за 260 мільйонів гривень, який з'єднає парки "Володимирська гірка" та "Хрещатий". А от дати можливість киянам з обмеженими можливостями подивитися на, без перебільшення, історичне для українців місце – Майдан Незалежності, у столичної влади наснаги не вистачає. Навіть "пенделі" Кличка не допомагають.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Київ

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook