Через будівництво на Микільській Слобідці руйнується Патріарший собор, - УГКЦ

Українська греко-католицька церква заявляє про руйнування Патріаршого собору на Микільській Слобідці у зв'язку з будівництвом житлового комплексу "Сонячна рів'єра" і проситиме інші країни захистити собор

Depo.
19 травня 2017 17:00
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє Depo.Київ з посиланням на прес-службу УГКЦ.

Відзначається, що забудовник відновив будівельні роботи, але не вів з представниками УГКЦ переговорів щодо усунення можливого руйнівного впливу будівель на Патріарший собор.

"Державні, контролюючі будівництво, органи нам не надали жодних експертиз евентуального впливу будівель на собор. Навіть заяви столичної влади, що забудовник зменшить поверховість, – також залишились тільки словами", - наголосили в УГКЦ.

Церква також зазначає, що заяви про нібито її домовленість зі скандальним забудовником не відповідають дійсності.

"Церква далі обстоює позицію, згідно з якою має бути збережене цільове призначення земель довкола Патріаршого собору УГКЦ, з урахуванням вимог щодо збереження пам'ятки ландшафту "Історичний ландшафт Київських гір і долини р. Дніпра", з врахуванням прибережної захисної смуги в 100 метрів", - йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, ще у квітні 2015 року повідомлялося, що через будівництво на Микільській Слобідці тріскається Патріарший собор. Ще тоді активісти і місцеві мешканці наголошували: будівництво ведеться з порушеннями. Зокрема, щоб надати легальних форм будівництву в забороненій 100-метровій зоні Дніпра, було створено висновок "Інституту Генерального плану міста Києва" - про те, що насправді це не берег "великої ріки" Дніпро, а лише "середня річка" Десенка, і захисна смуга тут становить тільки 50 метрів.

Більше про життя столиці та області читайте на Depo.Київ