ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Через бюрократію держава втратила базу відпочинку у Пущі-Водиці

Вищий господарський суд визнав неправомірним продаж профспілкової бази відпочинку в Пущі, однак повернути майно в державну власність неможливо
Depo.
15 травня 2015 12:06
ФОТО: depo.ua

Вищий господарський суд визнав неправомірним продаж профспілкової бази відпочинку в Пущі, однак повернути майно в державну власність неможливо

Про це йдеться у постанові ВГСУ від 12 травня, повідомляє Київ.depo.ua.

Так, як повідомляють "Наші гроші", йдеться про базу відпочинку у Пущі-Водиці по вул. Вишгородській, 85/79 у м. Києві. Раніше вона належала Федерації профспілок України. У 2004 р. Федерація продала цю базу Малому багатогалузевому приватному підприємству "Оста" за 1 млн грн. На той момент майновий комплекс мав у складі сім корпусів, сауна й гараж, загальна площа нерухомості складала 1 040,8 кв.м.

У 2011 р. київська прокуратура, діючи в інтересах Фонду держмайна, подала в суд на Федерацію та фірму "Оста". Договір вимагали розірвати, а майно витребувати у державну власність.

Прокуратура стверджувала, що Федерація не мала права продавати базу без погодження з ФДМУ, оскільки за правом власності база була майном державним, а не профспілковим.

Позов до суду прокуратура тоді подавала з пропущеним строком давності (він складає три роки), однак просила його поновити з огляду на те, що про порушення дізналися лише в 2011 р. - в ході прокурорської перевірки відчуження майна профспілок.

Перший суд став на бік прокуратури, договір визнав недійсним і наказав повернути базу державі. Разом з тим суд відмовився накладати арешт на майно, не вбачаючи в тому необхідності.

У тому ж 2011 р. "Оста" рішення суду оскаржила.

Апеляція розтяглася на три роки, в тому числі через судово-будівельну експертизу. У 2014 р. рішення першого суду зрештою було повністю скасоване, окрім того виявилося, що бази відпочинку за вказаною адресою вже по факту немає - новий власник перебудував її під житло, вклавши в перебудову 4,76 млн грн.

При цьому варто зазначити, що сама "Оста" в 2012 р. ліквідувалася, тобто апеляційний суд приймав рішення за позовом і на користь вже неіснуючої юридичної особи.

Загалом справа двічі пройшла по колу всі інстанції, вирішувалося питання первинного власника й строків давності. Стосовно самої фірми, провадження у справі припинили з огляду на ліквідацію.

Зрештою ВГСУ дійшов до висновку, що право власності на спірний об'єкт мала не Федерація, а держава Україна. Тобто Федерація мала погоджувати продаж бази із державою в особі Фонду держмайна. Разом з тим загальна позовна давність у цій справі таки сплила, а тому витребувати майно неможливо.

Фірма "Оста" на момент купівлі бази та початку судової тяганини належала Володимиру Остапенку, перед ліквідацією була переоформлена на Олену Кудіну.

Згідно з даними майнового реєстру, поки тривали суди, сама база відпочинку змінювала власників. До 2012 р. вона перебувала у власності ТОВ "Укрздровтур" Світлани Костюченко.

Через місяць після того, як прокуратура виграла перший суд однак так і не домоглася арешту майна - фірма заклала його в іпотеку тому самому Володимиру Остапенку. Коли строк іпотечного займу закінчився, у березні 2012 р. майно перейшло до Остапенка, який є власником нерухомості по цей день.

Більше новин про життя столиці читайте на Київ.depo.ua.