UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Через спалах АЧС на Київщині знищено майже чотири тисячі свиней

На свинофермі ТОВ "Агрофірма "Глушки" (Глушки Білоцерківського р-ну Київської обл.) знищено 3,77 тис. свиней, щоб уникнути розповсюдження і для ліквідації спалаху африканської чуми свиней (АЧС)

Згідно з повідомленням Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, АЧС було підтверджено лабораторно 22 липня Державним науково-дослідним інститутом з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи (Київ) під час дослідженні матеріалу двох трупів свиней, які належать агрофірмі, інформує Depo.Київ.

Рішенням Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Білоцерківській райдержадміністрації від 23 липня встановлено карантин, територія свиноферми "Глушки" визначена епізоотичним осередком із африканської чуми свиней.

Станом на 24 червня в рамках плану заходів щодо профілактики, недопущення поширення та ліквідації АЧС у господарстві ТОВ "Агрофірма "Глушки" вбито 3,765 тис. свиней безкровним методом і спалено разом із виявленими трупами тварин.

Наразі Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області продовжує вживати заходів щодо локалізації та недопущення розповсюдження захворювання відповідно до вимог інструкції з профілактики та боротьби з африканською чумою свиней.

Суб'єкти господарювання всіх форм власності попереджені про обмеження пересування живих свиней, торгівлі свинями та виготовлених із них продуктів. Суб'єктам господарювання, діяльність яких пов'язана з розведенням, утриманням та обігом свиней, рекомендовано не здійснювати господарські зв'язки з територіями, прилеглими до осередку.

Нагадаємо, на свинофермі під Києвом стався спалах АЧС.

Довідка: Африканська чума свиней (АЧС) — це заразне захворювання, деякі ознаки якого можуть розвиватися доволі швидко, але не завжди є специфічними для встановлення остаточного діагнозу. Збудник АЧС це ДНК-вмісний вірус сферичної форми, що належить до родини Asfaviridae. Він дуже складний і проявляє значну генетичну мінливість. Вірус АЧС заражає клітини імунної системи та ініціює вироблення величезної кількості специфічних антитіл, які, на жаль, не здатні до повної нейтралізації збудника. Це і є однією з основних причин чому виготовлення ефективної вакцини проти нього наразі неможливе. АЧС достатньо легко передається від хворої до здорової тварини, чому сприяє надзвичайна стійкість вірусу в навколишньому середовищі.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"