Які пам`ятки комунізму Кличко ліквідує в Києві

Міська влада планує до Дня незалежності очистити Київ від комуністичної символіки. Відповідний проект рішення Київради вже почав "мандрувати" по профільних комісіях для узгодження

Які пам`ятки комунізму Кличко ліквідує в…

Depo.ua зробив підбірку столичної радянщини на яку чекає смерть.

Замість радянського - українське

Поки що проект рішення "Про заміну комуністичної символіки на будівлях та спорудах, які належать до комунальної власності громади Києва" затвердила тільки комісія Київради з питань власності. Причому, це відбулося одноголосно.

Але не варто сумніватися, що усі потрібні комісії цей документ теж пройде, а потім буде проголосований і Київрадою. Сумніви зникають після того, як мерія "зняла" радянську символіку з себе, коли з арки будівлі КМДА зникли серпи-молоти і червоні зірки.

Отож, в проекті рішення "боротьби з комунізмом" зазначено, що елементами комуністичної символіки є головна радянська емблема "Серп і молот", а також - усі зображення Леніна.

Замість демонтованих пережитків СРСР планується встановлення української державної символіки.

До Дня Конституції, згідно з проектом рішенням, комунальники мають скласти перелік споруд, на яких "блищать" обличчя Ілліча. І як подарунок киянам до Дня незалежності, ці символи мають бути демонтовані.

Крім того, дається перехідний період до 31 березня 2016 року, коли замість зниклої радянщини мають встановити українські символи.

Будуть потерпати мости і метро

Мабуть, найбільше пітніти у боротьбі з комунізмом комунальникам доведеться у метрополітені. Справжній "клондайк" СРСР є на станції "Театральна", яка за "совєтів" називалася "Ленінською".

Тут прямо на пероні висить величезний бюст "вождя", а стіни станції вкриті його цитатами. Щоправда, минулого року сам бюст дещо прикрили панно із зображенням зали театру. Але Ленін все рівно "живе" тут і чекає свого часу на демонтаж.

Дуже багато радянської символіки на столичних мостах. Так, наприклад, міст ім. Патона - практично музей СРСР. Серпи з молотами встановлені на колонах при в`їзді на міст. Крім того, величезні зірки розміщені на парканах споруди.

Величезні серпи з молотами висять на Повітрофлотському шляхопроводі, що знаходиться практично у самому центрі міста.

Мабуть настане край і скульптурам двох радянських чоловіків під Аркою дружби народів, які тримають над головами зірку із зображенням серпа і молота.

В мерії вже жваво обговорюється демонтаж радянської символіки зі щита пам`ятника "Батьківщина-Мати". Деякі гарячі голови навіть думали взагалі знести 102-метрову скульптуру. Втім, мабуть, більш розумніші спеціалісти пояснили, що це буде зробити дуже важко і затратно. Начебто, від цієї ідеї відмовилися з приводу того, що "Батьківщина-Мати", незважаючи на те, що збудована комуністами, є історичною пам`яткою.

Крім того, безліч радянської символіки є на старих будинках міста Києва. Наприклад, так званих "сталінках". Очевидно, прийде кінець величезній зірці на сталінській висотці, що знаходиться на перетині вулиць Хрещатик та Богдана Хмельницького. 

Ну і треба буде подивитися, як комунальники зніматимуть зображення Леніна з обеліску Перемоги на однойменній площі. От пустять сльозу перед мером Кличком кілька ветеранів ВВВ і передумає очільник столиці на повну боротися з комунізмом. Тим більше, у цьому році плануються вибори мера Києва і Кличку аж ніяк не захочеться втрачати потенційні голоси ветеранів.

Але нинішній владі Києва треба нагадати, що боротьбу з комунізмом слід проводити до кінця, а не шматочками. Вже були у столиці такі "ненависники" усього радянського у молодій команді мера Черновецького. Тоді один з його заступників власноруч зносив на Лук`янівці пам`ятник одному з ідеологів голодомору Косіору. Сам бюст тоді знищили, а от тумба під ним залишилась. Ще кілька років потому на ній залишались відбитки "Косіор", хоча ці літери були демонтовані разом з бюстом. Отака боротьба з радянщиною.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme