Чим жила Україна: Штраф Дарту Вейдеру, Ленін в соснах та "перепис" сміттєвих баків

Наша країна настільки велика, що жителі одного регіону часто не знають, чим живуть їхні сусіди

Наталія Литвинова
Журналіст відділу «Життя» і ведуча блогу Depo.Кухня
  • Київ
  • 17 листопада 2018 09:00

Чим жила Україна: Штраф Дарту Вейдеру, Л…

На тижні люди і раділи, і лаялись через сніг, міркували про Новий рік та кепкували з передвиборчої реклами, якою потроху завішують країну.

Київ

Тепло вдяглись кияни, а за ними - і дерева. У Києві по проспекту Григоренка і вулиці Анни Ахматової креативні люди зробили оригінальну фотозону – вдягли дерева у "светри" ручної роботи. Зробили це не для того, аби дерева зігріти, а для краси. Тим не менш, оаза з деревами стала відомою на весь Інтернет.

Київські правоохоронці продовжують розслідування липневого нападу на електричку у Києві і вже затримали перших підозрюваних. Злочинцями виявилися 20-24-річні юнаки. Трьом оголошено про підозру. За результатами обшуків у хлопців вилучили балаклави, балони з фарбою, запчастини від електрички, речовини, схожі на наркотичні, рукавички, відеокамери та інші речові докази. Але всіх учасників злочину встановити поки що не вдалось.

Інтернет на тижні сколихнула молода реперка і за сумісництвом вихователька дитсадка (вже в минулому) Альона Альона, яка випустила новий кліп під назвою "Голови". Лише за п'ять днів відео набрало більш ніж 188 тисяч переглядів. Над кліпом дівчина сильно не морочилась: жодних спецефектів та монтажу. Лише пробіжка та реп.

Родина американського сенатора Джона Маккейна підтримала ініціативу назвати одну з вулиць столиці на його честь. Скоріше за все, звикати до нової назви доведеться жителям вулиці Івана Кудрі, бо раніше Петро Порошенко звертався до міськради Києва про перейменування цієї вулиці на Маккейна. В цілому, прибічників перейменування багато - на сайті міської влади вже зареєстровано 11 різних петицій з цього питання. Та й певна історична справедливість проглядається: витравити з мапи столиці персонажа, який підривав Хрещатик в 1941-му, а натомість додати людину, як зробила чимало, аби Україна не лишилася без підтримки сильного у скрутну годину.

Донбас

Донеччиною бігатимуть закарпатські лані. Лісівники із заходу України передали в дар Донецькому обласному управлінню лісового та мисливського господарства двох самок. Ідея щодо "великого переселення" ланей прийшла в голову начальнику Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства Валерію Мурзі. І не просто так, а на знак дружби між Заходом і Сходом країни.

Чого лише не вигадають українці, аби якось залатати страшенні дірки в дорогах. Раніше в деяких регіонах в хід йшло каміння та великі картоплини, а у Сіверськодонецьку на вулиці Горького засипали ями на дорозі гіпсовими зліпками щелеп. Світлини зубів в асфальті, потрапивши у соцмережі, одразу викликали букет емоцій у користувачів. Деякі жартували, пропонуючи у купі щелеп знайти щелепу друга.

Гарячим душем посеред далеко не гарячого листопада облились в автобусі пасажири, які їхали Маріуполем. Прямісінько під час руху у транспорті прорвало патрубок пічного опалення, і гаряча вода почала розливатися та бризкати по салону, заливаючи пасажирів. Отак іноді в транспорті можна їхати не лише з вітерцем, але і "з струмінцем".

Львів

Чернівецькі митники, часу не гаючи, вилучили на кордоні "секонд-хенд" вартістю понад 1 мільйон гривень. Величезні пакунки із вживаними речами з Болгарії мали потрапити на адресу однієї з львівських фірм, але було встановлено невідповідність із даними, зазначеними у рахунку-фактурі. Загальна вага пакунків з речами тягнула на більше, ніж 10 тонн. Про подальшу долю "секондівського" одягу митники не повідомили.

У львівській поліклініці, що на вулиці Руській, під час ремонту майстри виявили унікальний художній розпис. Виявилось, що оздобили так майстерно стелю працівники фабрики відомого українського архітектора Івана Левинського, за проектом якого споруджували будівлю для страхового товариства "Дністер". Така знахідка є надзвичайно цінною, тому у бюджеті на наступний рік планують передбачити кошти на реставрацію всього сходового майданчика поліклініки.

Готуються до зими усі: люди, тварини і птахи. Вже й лебедів зі Стрийського парку у Львові відправили зимувати в домівку до врятованих тварин на вулиці Довбуша, 24. Екологи кажуть, що лебеді обов'язково мають жити у теплому приміщенні, бо птахи делікатні і люблять комфорт.

Дніпро

Лід зрушився: вперше за 17 років відкрився військовий аеродром під Кривом Рогом, і в небо піднявся військово-транспортний літак "АН-26". Варто було лише відновили покриття злітно-посадкової смуги, а вже скільки позитиву. У планах на наступний рік – збудувати стоянку для військових літаків.

З космодрому Воллопс, штат Вірджинія, США, планували запустити частково виготовлену у Дніпрі ракету-носій, яка мала доправити на орбіту вантажний корабель із науковим обладнанням для міжнародної космічної станції. Планували, але відклали, бо ракету запускати – це не дрова рубати. Але в суботу, 17 листопада, все склалося і космічний корабель "з дніпровським акцентом" успішно відправився до зірок.

Одеса

Малиновський райсуд стягнув з Дарта Вейдера 6098 грн за умисне знищення шлагбауму паркінгу, яке є спільним майном співвласників ОСББ "Білий Парус". У суді нагадали, що події мали місце 16 березня поточного року, коли помічник депутата Одеської міськради Дарт Вейдер "умисно знищив (пошкодив) шлагбаум паркінгу ОСББ "Білий Парус", що на вул. Літературній, 1-а.

Тим часом фахівці Українського науково-дослідного інституту з розробки та впровадження комунальних програм і проектів почали вивчати морфологію одеського сміття. Їхнє дослідження дозволить вивчити обсяг і складові відходів. Далі науковці, озброївшись інформацією, визначать необхідну кількість контейнерів для роздільного збору сміття. Також фахівці стверджують, що дослідження дасть змогу визначити, які сміттєпереробні лінії необхідно встановлювати на території Одеси.

Хоч до Нового року більше місяця, а в Стамбульському парку вже активізувались викрадачі ялинок. На тижні там затримали чоловіка, який викопував п'ять декоративних ялинок з метою подальшого перепродажу. Правда, бізнес-ідея викрадача, як кажуть, накрилась мідним тазом, бо ялинки повернули на свої місця, а чоловіка навпаки - передали поліції.

Харків

На даху історичної будівлі по вулиці Сумській у Харкові почали зводити дивну споруду. За словами головного архітектора області Михайла Рабіновича, вже відправлені запити на обласний та міський ДАБК, тобто, фахівці з'ясують, чи є законним це будівництво. "Там має бути проектна документація. Якщо це пам'ятка, там має бути комплексна експертиза. Зараз цим займаються", - заспокоїв архітектор.

На тижні учень однієї з харківських шкіл влаштував "стрілянину" із пластмасової зброї пластмасовими кульками прямо в навчальному закладі. Восьмикласник вистрілив у стелю, від неї кулька зрикошетила, добре, що нікого не зачепило. Але всі, хто в дитинстві грався пластмасовою зброєю, знають, що від кульки, навіть не справжньої, відчуття після прямого попадання аж ніяк не приємні.

Харківщина продовжує дивувати мешканців. У місті Зміїв нещодавно виявили підземний хід. У Зміївському краєзнавчому музеї стверджують, що Зміїв має набагато давнішу історію, ніж вважається. Тож дослідження Харківщини триває.

Запоріжжя

У Мелітополі відвідувачі парку геть розбестили білок, які там живуть. Звірятка так звикли, що їм приносять хліб, печиво і різноманітні горішки, що просто простягнуту людську дружню руку вони лишають без уваги. Саме таку білку зафільмували мелітопольці: звірятко, зазирнувши у порожню долоню, крутнуло носом та побігло геть.

У Запоріжжі наводять порядки "переписом" сміттєвих баків. Іншими словами – кожен контейнер отримає своє маркування. Це дасть змогу при нагоді швидко знаходити відповідальних за контейнери. Особливо це актуально у випадках, коли баки ламають.

Херсон

Природа продовжує дивувати херсонців. Тут, попри перші паморозки, досі квітне бузок. Містяни не знаходять пояснень природнім викрутасам, а просто радіють побаченому.

Закарпаття

Аеропорт "Ужгород" на відповідність європейським вимогам перевірила ціла команда фахівців. Аби подивитись, як йдуть справи, сюди завітали представники EASA (Європейська комісія по контролю за повітряним простором), Міністерства транспорту Словацької Республіки, Державіаслужи України та "Украероруху". Фахівці приділили увагу обладнанню, приладам Гідрометеослужби, злітно-посадковій смузі та комплексним спорудам. Комісія з 15 осіб прийняли позитивний висновок, на основі якого EASA найближчим часом підготує звіт і направить словацькій стороні. Далі – справа за переговорами.

Чопські прикордонники не уявляють своєї роботи без допомоги Фокстер'єра Білки. Цій моторній собаці, аби "внюхати" тютюн, достатньо 10 секунд. Тільки за останні три місяці Білка разом зі своїм напарником, господарем Тарасом, виявили контрабандний тютюн на суму 100 тис. грн. А ще ця собака дуже симпатична, дружня і завжди готова до найскладніших завдань. З Балкою контрабанда не пройде.

Відома саркастична фраза про "село неасфальтоване" досі актуальна для деяких населених пунктів України. Кілька високогірних сіл Усть-Чорнянського куща вперше в історії отримали якісні асфальтні дороги. Подібної дороги тут не було з моменту заснування сіл, тобто ніколи.

Вінниця

Зате у вінницькому коледжі в соснах заховався Ленін. Правда, не цілий, а лише бюстик. Містяни жартують зі знахідки і кажуть, що Володимир Ілліч таким чином "заховався від декомунізації в соснах".

Чого лише не вигадають заради того, аби українські водії їздили уважніше. Одна з останніх новацій – "Некерований автобус", який подорожуватиме країною у пошуках найкращого водія. Таким чином правоохоронці намагаються звернути увагу до безпеки на дорогах та дотримання правил дорожнього руху. А сам автобус хоч і виглядає креативно, проте фраза, що транспорт на колесах є привидом, змушує задуматись і кермувати обачніше.

Кропивницький

На Кропивниччині в одному з лісництв почали готувати новорічні сосни. За останні дні споживачі придбали у лісівників 456 сосен. Окрім цього, працівники з листопада почали охороняти хвойні насадження від тих, хто рушає вночі з сокирою з лихими намірами.

Те, що знання – сила, довів Богдан Галась, випускник обласного навчально-виховного комплексу, двічі переможець Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів членів Малої академії наук у секції "Етнологія". Богдан презентував тему "Історико-етнологічний аналіз конфлікту на Сході України". Робота хлопця виявилася настільки сильною, що йому призначили президентську стипендію.

Полтава

На Полтавщині депутат райради "забув" задекларувати п'ять автівок. Посадовець придбав п'ять автомобілів, згодом один продав. Про свої авто депутат не повідомив НАЗК, тож, п'ять придбань – п'ять протоколів.

Полтаві потрібні донори крові. На обласній станції переливання крові кажуть, що дефіцит виникає в усіх группах з резусом мінус, бо таких людей набагато менше. Здавати кров приходять як "новачки", так і донори зі стажем. Але бажаючих все одно мало. Медики чекають допомоги від молодих і здорових людей, які здатні здавати кров за першим дзвінком.

Хоч як би жваво не проходила декомунізація, монументи Леніна досі час від часу нагадують про себе. У ніч на 11 листопада в селі Круподеринці на Полтавщині повалили пам'ятник Леніну, який раніше жителі села відмовилися демонтувати добровільно. Хто валив "вождя", невідомо, проте в поліції повідомили, що бюст Леніна в Круподеринцях не перебуває на балансі сільради, тому є безгоспним.

Хмельницький

У Хмельницькому львів'яни взялися модернізувати парк ім. Чекмана. До роботи підійшли ґрунтовно. Спочатку архітектори вивчили історію створення парку, дослідили його життя, поговорили з підприємцями, які тут працюють, й людьми, котрі за ним доглядають. Докорінно парк міняти не будуть. Лише з'єднають входи, виходи та найцікавіші локації мережею стежок. Також приведуть до ладу стихійні входи у парк та відреставрують цікавинки.

На Острові Кохання в Хмельницькому встановили герб міста. Для тих, хто не в курсі, на гербі зображені три білі схрещені стріли. Але люди з бурхливою фантазією, а особливо закохані, можуть дофантазувати, що ті стріли є стрілами Амура.

У Кам'янці-Подільському стартувало голосування за проекти Громадського бюджету на наступний рік. Пропонують дитячий спортивний майданчик, майданчик для ВМХ та катання на скейті, велосипедисти хочуть трасу для даунхілу, хочеться людям і ігрового комплексу і "Європейського містечка". Голосування за проекти вже розпочато і триватиме до 30 листопада.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme