Чому "Ахметенерго" разом з Кличком врубили киянам космічні ціни за опалення

Столичне "Київенерго", попри обіцянки не драти три тарифні шкури, вирішило нараховувати плату за опалення по повній програмі

Чому "Ахметенерго" разом з Кличком вруби…

Кияни продовжують відходити від стресу, який пережили після отримання платіжок за опалення, надане у листопаді. Декому - наприклад, з тих, хто живе у трикімнатних квартирах - доведеться викласти більше тисячі гривень!

Сьогодні представники столичного монополіста, яким є "Київенерго", пояснили, чому мешканцям столиці прийшли платіжки з космічними цифрами. І знову винними в усьому стали теплові лічильники.

По-перше, вони є не в усіх будинках Києва. По-друге, не всюди взяті на комерційний облік. У жовтні монополіст для таких будинків без лічильників придумав систему сплати за опалення, яка враховувала температуру навколишнього середовища. Тобто чим тепліше на вулиці, тим меншою має бути сплата за опалення. Тому за жовтень - перший і, до того ж, не повний місяць опалювального сезону - майже усі кияни отримали платіжки, де сплата за тепло була лише кілька сотень гривень навіть для будинків без лічильників.

У платіжках за листопад температура навколишнього середовища при розрахуванні плати за опалення для будинків без лічильників вже не враховувалася. Тож рахунки прийшли повноцінні і, відповідно, захмарні.

У "Київенерго" запевняють, що у всьому винен Кабмін, який не дозволив використовувати систему нарахування сплати за опалення, яка була випробувана у жовтні. Тож тепер киянам в будинках без теплових лічильників "Київенерго" буде лупити найвищі тарифи на опалення, і розраховуватися вони будуть виходячи з квадратури квартири.

Відчуйте, як то кажуть, різницю: у листопаді стандартна трикімнатна квартира на 65-70 кв. метрів спожила менше 1 Гкал тепла. Це можна порахувати тільки у будинках з теплолічильником. 1 Гкал тепла коштує 657 гривень. Тому у платіжках за тепло для таких квартир було вказано трохи більше 500 гривень. А от для будинків без лічильників нарахування йде за формулою "1 кв. метр опалювальної площі – 16,14 гривні". Тому і виходить сума більш ніж у 1 тис. гривень.

Непогана така різниця – 500 гривень і 1 тис. гривень.

І тут слід згадати позицію столичної мерії піврічної давності. Тодішній перший заступник мера Кличка Ігор Ніконов заявляв, що кияни, у чиїх будинках немає лічильників тепла, будуть сплачувати за опалення на 25% менше за тарифні розрахунки. Чиновник тоді пояснював, що саме 20-25% складає різниця між номінальним і реальним споживанням тепла, які має покрити мерія у якості знижки.

Якби цієї обіцянки дотрималися, то кияни ніяк не змогли б отримати платіжки за опалення більше 1 тис. гривень: навіть за стандартну трикімнатну квартиру з урахуванням знижки від мерії мало б бути гривень 700-800.

За даними того ж "Київенерго", близько 90% мешканців Києва мають змогу сплачувати за опалення за показниками лічильника. У мерії наводять цифру у 93%. Якщо враховувати, що у столиці офіційно мешкає близько 2,9 млн. осіб (а насправді - набагато більше), то як мінімум 200 тис. киян сплатять за опалення майже удвічі більше, ніж ті щасливчики, що мають у будинку лічильники тепла.

Але й останнім радіти не доводиться, бо багато хто з них отримав ті ж самі захмарні суми, вирахувані, виходячи з площі помешкання. Щоправда, в рахунках є пояснення, мовляв, ця халепа спіткала лише тих, чиї лічильники взяті на облік у листопаді, але вже в грудні все буде виправлено. Тільки от якщо подивитися списки будинків з лічильниками, що є на сайті того ж "Київенерго", то можна помітити, що під платіжну "роздачу" попали й ті, чиї лічильники були взяті на облік ще наприкінці жовтня. Чому так, представники монополіста пояснювати не стали.

А тим часом профільний заступник Кличка Петро Пантелеєв навіть не згадує про знижки від мерії, обіцяні свого часу Ніконовим...

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme