Чому більшість Кличка у Київраді не може проголосувати навіть за дерева

Навіть проекти рішень, що подаються представниками фракції мера, вже з натяжкою набирають потрібну кількість голосів

Чому більшість Кличка у Київраді не може…

На останньому засіданні Київради її секретар Володимир Прокопів запропонував депутатам навести лад з озелененням столиці, а саме – біля будинків киян. Наприклад, мешканці будинку вважають, що в них на подвір'ї замало дерев. Тоді вони подають заяву балансоутримувачу прибудинкової території з проханням висадити, скажімо, кілька кленів чи берез. Далі вже балансоутримувач – зазвичай це житло-експлуатаційна організація – надсилає до Київради ці прохання. А потім секретар Київради Володимир Прокопів має давати вказівки "Київзеленбуду" проводити озеленення на прохання мешканців того чи іншого будинку. Одним словом, така собі піарна фішка від Прокопіва, який і подав даний проект рішення до міськради.

На перший погляд, наче усе і для киян (риторичне питання, чому це все має проходити через секретаря міськради, лишимо відкрити). Але, з іншого боку, у тарифі з утримання прибудинкової території, який мер Кличко нещодавно підвищив фактично удвічі, і так вже закладені кошти на озеленення дворів біля будинків. Наприклад, у відповідному розпорядженні КМДА вказано, що навколо будинку має проводитися догляд за зеленими насадженнями, а саме обкопування дерев і кущів, поливання. За необхідності має відбуватися висаджування нових рослин, і квітів це також стосується. Втім, сам Прокопів під час обговорення свого проекту рішення на засіданні Київради заявив, мовляв, усі ми знаємо, як наразі відбувається озеленення прибудинкової території. Отже, дивна виходить річ: наче у тариф квартплати має бути закладено кошти на нові дерева і кущі, а по факту нічого цього немає, що і визнають у керівництві міста.

Сам Прокопів у своєму проекті рішення прикинув, що якщо висаджування дерев біля будинків киян перекласти на "Київзеленбуд", то це додатково стане бюджету столиці у три мільйони гривень на рік. Тобто замість того, щоб виконувати рішення КМДА про озеленення дворів, проштовхується аж ціле рішення Київради, яке фактично дублюватиме вже діючі норми. Уявімо, що мешканці кожного будинку столиці, яких більше 11 тис., захочуть собі дерево на подвір'ї. Ціни на дерева різні, але, до прикладу, звичайний саджанець берези потягне на кілька сотень гривень. От і вийде на три мільйони по одному дереву біля кожного будинку. А кияни явно захочуть не одне дерево чи кущ. Де брати додаткові кошти - невідомо.

Врешті-решт, після тривалої дискусії і реклами проекту рішення про озеленення від Володимира Прокопіва депутати Київради голосування за цю ініціативу успішно завалили. З потрібних голосів – як мінімум, 61 – "за" було лише трохи більше 50. Зокрема, з 52 депутатів "Солідарності" у Київраді за проект Прокопіва "кличківці" віддали усього 41 голос, тобто 11 депутатів цієї фракції або були відсутні, або просто проігнорували голосування з різних причин. А це, у свою чергу, красномовно свідчить, що у Кличка в Київраді дуже хитка "більшість", якій навіть не вистачає голосів за ухвалення рішення від секретаря міськради, який також входить до промерської фракції "Солідарність".

Не допомогла Прокопіву навіть фракція "Єдність" екс-мера Омельченка, яка фактично є сателітом "Солідарності" у Київраді. Зі своїми 15 депутатами політсила екс-мера Омельченка разом з "кличківцями" складає ситуативну більшість у 67 депутатів і у багатьох випадках, якщо за якесь рішення не голосують фракції "Батьківщини", "Свободи" та "Самопомічі", саме "Єдність" долучається до ініціатив промерської фракції. Та як бачимо, цей тандем працює не завжди, а тому меру Кличку, як не крути, а доводиться вести діалог з так званими "опозиційними" фракціями у Київраді, які теж за певних обставин дають свої голоси за ініціативи мера і його команди.

А з цього випливає ще один не дуже радісний висновок. Якщо цього разу голосування було за досить сумнівну ініціативу і його результат – точніше, його відсутність – не відіб'ється на життєдіяльності столиці, то наступного разу питання може бути доленосним. Але це не означає, що для нього вистачить "більшості". Адже, як показує практика, дисципліна у соратників Кличка та їхнеіх сателітів така, що вони можуть просто не прийти. Мовляв, столиця може і почекати.

ФОТО: kievcity.gov.ua

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme