ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Кличко vs Береза, або Чому мовчання – золото

Мер Кличко позиціонує себе як прозахідний політик, але не дотримується виборчих цінностей розвинутих країн
Depo.
4 листопада 2015 16:00
ФОТО: depo.ua
Кличко vs Береза, або Чому мовчання – золото
Кличко vs Береза, або Чому мовчання – золото

Кияни з нетерпінням чекали на дебати між двома претендентами на крісло мера столиці – Віталієм Кличком і Бориславом Березою, пише Depo.Київ.

Береза повідомив, що залюбки подискутує з чинним мером про програму розвитку Києва. А от Віталій Володимирович вирішив, що участь у дебатах – це не для нього, мовляв, справ дуже багато, і на якесь "базікання" на телебаченні просто немає часу.

Втім, мер Кличко з успіхом знаходить час у своєму напруженому графіку для гри в шахи з восьмирічною дитиною або підтягування на турніку, щоб довести усім, що він - не сосиска.

Більше того, перед виборами Кличко регулярно відвідував усілякі об'єкти в день їх відкриття. Наприклад, минулого місяця заради мера з великим запізненням відчинили двері для киян до реконструйованого кінотеатру "Жовтень". Організатори заходу тоді заявили, що простим смертним доведеться почекати на вулиці, поки Кличко огляне відновлений кінотеатр і "прийме його в експлуатацію".

Втім, ця бутафорна перевірка не мала нічого спільного з реальною роботою мера, адже сам Кличко не має освіти будівельника і, відверто кажучи, не надто розбирається в архітектурних тонкощах. Та навіть як би й розбирався, то навряд чи б кінотеатр не запустили в експлуатацію в день анонсованого відкриття, адже приймати його у роботу заздалегідь має спеціальна комісія.

Мер Кличко також знаходить час, аби просто поспілкуватися з дітьми-переселенцями зі Сходу країни, і це рясно піарить прес-служба КМДА. Безумовно, діти заслуговують на увагу, але чи має це щось спільне з життєдіяльністю Києва, про яку Віталій Володимирович так переживає, що навіть від дебатів відмовився?  

Мер Кличко позиціонує себе як політика і чиновника із прозахідними цінностями. Але, наприклад, у США, куди Кличко частенько навідується, участь у дебатах зі своїми політичними опонентами є справою честі для будь-якого політика.

Звісно ж, американських політиків ніхто не змушує брати участь у дебатах, але відмова від таких дискусій з опонентами, по суті, ставить хрест на подальшій політичній кар'єрі потенційних кандидатів на владу. Мешканці США просто не зрозуміють такого вибрика зі сторони "відмовника" і, врешті-решт, не проголосують за нього.

В наших реаліях відмова Кличка від дебатів зі своїм опонентом криється зовсім не у заклопотаності очільника столиці. Все, вочевидь, набагато простіше: піарники Кличка просто побоялися випускати Кличка на дискусійний "ринг" з Березою. Бо якщо Віталій Володимирович видає безліч "перлів" під час простого спілкування з журналістами, то можна уявити, скільки "ляпів" він зробив би під час спілкування з Березою, якого, як відомо, за язик тягнути не потрібно.

Тому хід піарників із забороною Кличку брати участь у дебатах є абсолютно виваженим кроком. А киянам вистачить і "перлів" мера, які він видав раніше…

Більше новини про місцеві вибори читайте у розділі "Вибори-2015".