ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Чому комуністам не вдалося влаштувати "червоний шабаш" у Києві

Незважаючи на анонсований комуністами масштабний мітинг в Києві, зібрання "червоних" стало млявим і не змогло розбурхати столицю
Depo.
2 травня 2015 01:00
ФОТО: depo.ua
Чому комуністам не вдалося влаштувати "червоний шабаш" у Києві
Чому комуністам не вдалося влаштувати "червоний шабаш" у Києві

Київ.Depo.ua розібрався, чому Симоненко і компанії не вдалося розхитати спокій у місті.

Комуністи заздалегідь почали готуватися до одного з найулюбленіших своїх свят - Дня солідарності трудящих.

Лідер КПУ Петро Симоненко кілька тижнів тому навіть заявляв, що до столиці України може приїхати його російський поплічник Генадій Зюганов.

Самі ж комуністи планували масовий мітинг на Хрещатику за участю кількох тисяч чоловік, мовляв, покажемо "режиму", що "нас багато, і нас не подолати".

Втім, чим ближче було до часу "Х", тим менше гонору залишалося у комуністів. А напередодні їх взагалі приголомшили у столичній мерії, відмовивши у санкціонованому мітингу на центральній вулиці Києва.

Здавалося, що КПУ і їхні прибічники не будуть звертати увагу на таку заборону, адже «нас багато, і нас не подолати». Проте комуністи вирішили взагалі «злитися» в останній момент і провести свою акцію біля музею Великої Вітчизняної війни.

Буквально з початком мітингу стало зрозуміло - червоні, як завжди лише базікають. П`ять тисяч мітингувальників, анонсованих кілька тижнів тому, сьогодні перетворилися на кілька сотень старих прибічників компартії, які мабуть бачили ще Сталіна.

Чому комуністам не вдалося влаштувати "червоний шабаш" у Києві - фото 1

Від стандартного набору фраз типу "Мір. Труд. Май" у перехожих плавився мозок. Цікаво, що напередодні в СБУ заявили: комуністи готують провокації проти самих себе, щоб звинуватити владу у замаху на основаи демократії.

На мітингу дійсно було багато незрозумілих молодиків окрім самих комуністів.

Наприклад, під час палких промов лідерів КПУ з`явилися підлітки у білих кепках. Так, саме підлітки, адже деяким було від сили років 16-17. Одразу ж подумалося, що ось вона - провокація про яку згадували в СБУ і зараз "білокепочники" почнуть гамселити комуністів.

Але хлопчаки виявилися звичайними любителями потусити за гроші. Вони звичайно заперечували, що стоять не безкоштовно. Втім, на питання, які вимоги висувають, юні дарованія лише потискали плечима: охороняємо громадський порядок. Нічого, що на місці комуністичного мітингу було кілька сотень повністю екіпованих правоохоронців?

Чому комуністам не вдалося влаштувати "червоний шабаш" у Києві - фото 2

Та й кепки з написом "Єдність - у різноманітті" натякали на те, що КПУ повинна жити вічно, щоб зберегти демократію в Україні. Сам Симоненко неодноразово кричав, що спроби заборонити Компартію призведуть ледь не до тоталітаризму. А тут от молодь у білих кепках навіть показує приклад, що нам потрібне різноманіття, плюралізм.

Пізніше розвіялися усі сумніви у заказушності цього цирку, адже хлопчаки дістали прапор Бразилії, який, погодьтеся, ніяк не вписувався у святкування першотравня. Навіть у комуністів.

Щоправда були все ж таки намагання влаштувати провокації після яких і подумалося про слова спецслужби стосовно бажання комуністів самих себе побити, а потім сказати на камери російських телеканалів, що це вибрики "хунти".

Так, кілька десятків агресивно налаштованих молодиків намагалися прорватися на мітинг КПУ, щоб виказати своє ставлення до того, що відбувається у країні. Ну, це вони так заявляли, мовляв, демократія усе дозволяє.

Але після кількох кричалок, які порівнювали міліціонерів зі сміттям, правоохоронці погнали тітушок подалі від музею ВВВ. Близько десятка найактивніших навіть покаталися у міліцейському автозаку.

Після цього мітинг продовжився без будь-яких ексцесів. Щоправда, ще був облитий кефіром головний комуніст країни, але цей "замах" скоріш теж влаштував невідомий хлопчина заради приколу, надивившись Жириновського, який полюбляє облити свого опонента водою чи соком.

А вже після того, як закінчилася акція КПУ, її лідер Симоненко тікав по печерських схилах від людей, які кричали йому навздогін: "Гнида, щоб ти здох".

Але на якийсь замах це взагалі не тягне. Не віриться, що кілька молодиків не могли наздогнати 62-річного пенсіонера Симоненка, щоб відгамселити його.

А де після мітингу ділися агресивно налаштовані молодики - взагалі невідомо. Саме у цей час у них була можливість побити зазомбованих виступом Симоненка прихильників Компартії, адже міліція після мітингу теж почала роз`їзжатися. Проте у той час було вже не так багато телекамер, щоб показати криваве обличчя "хунти" і як наслідок побоїще не мало б потрібного ефекту.

Отож, чи то замовники побиття комуністів найняли недосвідчених тітушок, чи то сам комуністичний спектакль мав обмежитися лише "Симоненком у кефірі" і млявим мітингом. Підкачали навіть націоналісти, які ще напередодні хотіли відлупцювати комуністів. Але ніяких масштабних бійок у центрі Києва під соусом червоного шабашу так і не відбулося.

Більше новин про життя столиці читайте на kyiv.depo.ua. `