Кличко і податки: Як мер столиці хоче держбюджет обділити

Керівництво столиці хоче бути хитрішим за своїх колег з інших міст країни, залишаючи в себе доходи від одного з основних податків, що платять кияни

Кличко і податки: Як мер столиці хоче де…

26 вересня депутати Київради мали добряче попрацювати, адже їм потрібно було закінчити пленарне засідання, що розпочалося ще 14 вересня, а потім розпочати нове. Але незважаючи на це, не усі поспішали ставати до роботи. Наприклад, засідання Київради повинно було розпочатися о 10:00, але фактично депутати почали працювати лише о 10:40, тому що довго не могли зібрати кворум – 61 голос зі 120.

Практично одразу у залі засідань стало гаряче. На голосування депутатам запропонували питання про подовження оренди земельної ділянки під АЗС однієї з великих міжнародних мереж. Втім, у депутатів від фракції "Свобода" це викликало справжню паніку, мовляв, ці автозаправні комплекси належать російському бізнесу. Масла у вогонь підлило й те, що сама Київрада кілька місяців тому проголосувала за те, щоб жодна столична компанія не співпрацювала з російськими фірмами. А у випадку із землею для АЗС виходило так, що сама ж міськрада наче порушує своє ж рішення. Промерські депутати та секретар Київради намагалися загладити ситуацію аргументами, що може у цих АЗС і є частка російського бізнесу, але прослідкувати це дуже важко. Врешті-решт, проект рішення щодо землі для "ворожих" АЗС не набрав потрібної кількості голосів.

Ще одна скандальна тема зав'язалася стосовно питання про затвердження проекту землеустрою щодо відведення землі міністерству оборони на вулиці Бориспільській, 17. Офіційно військові мають на цій земельній ділянці експлуатувати адміністративно-господарські будівлі. Втім, у деяких депутатів закралася думка, що місто виділить міноборони землю, а потім на ній зведуть висотні житлові будинки. Дискусія тривала досить довго і депутати з промерської фракції казали, що для захисників країни потрібно ледь, не думаючи, виділяти землю. Проте були й такі думки, що потрібно контролювати цей процес, а гарантії в тому, що на відведеній землі будуть саме казарми для військових, немає. Тому і цей проект рішення не був підтриманий.

Варто додати, що під час усіх цих баталій у залі засідань не було мера Кличка, який має вести засідання Київради. Замість нього в котрий раз це робив секретар Київради Володимир Прокопів. Хоча в часи, коли мером столиці був Черновецький, саме політсила Кличка та й він сам, завжди піднімали питання про те, чому очільник міста не веде засідання Київради. Тоді цим зазвичай теж займався секретар Київради Олесь Довгий.

Загалом депутати попрацювали рівно 2 години 20 хвилин і після цього пішли на обід. До речі, на той час не були розглянуті усі питання порядку денного поточного пленарного засідання. Але кого це хвилює, коли хочеться їсти, а неопрацьовані питання можна перенести на наступні пленарні засідання.

Так і зробили. О 13:00 усі депутати пішли на обід, а за свої місця для голосування вони мали сісти вже о 14:00. Зрештою нове пленарне засідання за звичкою розпочалося з півгодинним запізненням. Втім, цього разу депутати вже мали радість побачити мера Кличка, який майже одразу вийшов на трибуну. Мер довго розповідав, як центральна влада не любить столицю. Мовляв, на ремонт доріг наступного року грошей майже не дадуть та ще й усіх пільговиків планують "повісити" саме на владу Києва. Усе це очільник столиці вів до того, що потрібно щось робити. Тому Кличко знайшов вихід: знову звернутися до Верховної Ради, щоб вона посприяла у вирішенні питань столиці. Так вже було, наприклад, з вагонами метро, коли мер заявив, що місто не буде платити гроші за вагони, які взяли у лізинг на кабальних умовах ще за часів Черновецького. Хоча контракт потрібно виконувати. Проте Кличко хотів, щоб центральна влада дала Києву можливість не платити гроші за вагони, адже компанія, що їх надавала, має російське коріння.

Втім, деякі депутати Київради нагадали меру Кличку, що він є головою партії "Солідарність", а фракція цієї партії у парламенті є найбільшою. Тому Кличку порадили "натиснути" на "своїх" депутатів заради процвітання столиці. Але Кличко швидко знайшов відповідь на це. Мовляв, він вже давно написав заяву на складання повноважень голови партії "Солідарність", а тому немає жодного впливу на колишніх однопартійців. Хоча не усіх депутатів Київради влаштувала така відповідь. Один з них навіть відкрив сайт партії "Солідарність" на своєму планшеті і заявив, що на офіційній сторінці політсили вказано, що саме Кличко є її головою. Проте заради справедливості варто зазначити, що на сайті "Солідарності" взагалі немає інформації щодо голови партії.

Зрештою Кличко вів усю дискусію до того, що Києву потрібно залишати 100% податку на доходи фізичних осіб. Наразі у місті залишається 40% цього податку, а 60% йде до державного бюджету. Варто зазначити, що минулого року мер пропонував Кабміну схему "50 на 50" – половина ПДФО залишається у місті, а інша половина йде до держбюджету.

Втім, тоді меру відмовили. Але апетити у очільника столиці схоже, ростуть дуже добре, адже тепер він зовсім не хоче ділитися з державним бюджетом, залишаючи усі доходи від ПДФО собі. Серед депутатів Київради були пропозиції погодитися на те, щоб в столиці залишалося 60% ПДФО, а залишок віддавати державі. За такою схемою розподілу податків живуть усі міста України. Втім, мер Кличко був непохитним – 100% податку на доходи фізичних осіб треба лише Києву. Зрештою, за таке звернення до Верховної Ради та Кабміну проголосували 95 депутатів зі 120. Проте не потрібно бути провидцем, щоб зрозуміти: ніхто не подарує Кличку щастя у вигляді 100% ПДФО.

Сотні міст 40% з даного податку віддають до державного бюджету, з якого потім виплачуються пенсії, надаються субсидії та інші блага для населення. І лише мер Кличко ледь не методом шантажу хоче усі гроші від податку на доходи фізосіб залишати у Києві. На ділі це - колосальні суми, адже лише у бюджеті Києва на 2017 рік були закладені доходи від податку на доходи та збори з фізичних осіб у розмірі більше 13 млрд. гривень. Тому важко уявити, що буде, якщо мери усіх міст почнуть займатися таким фінансовим популізмом, як очільник столиці, вимагаючи такий жирний шмат пирога лише собі.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme