Чому важливо правильно розрахувати потужність генератора для вашого будинку

Готовність до потенційних відключень електроенергії дозволяє почуватися впевнено за будь-яких обставин. Важливо зробити правильний вибір між видами обладнання. Якщо для однієї категорії користувачів генератор 5 кіловат буде підходящим для запитування всієї техніки, то людям з підвищеними потребами може знадобитися пристрій більшої потужності. Щоб забезпечити комфорт для всієї родини, важливо знати як грамотно підійти до розрахунку потужності генератора

Михайло Хомченко

Розрахунок генераторної потужності для домашнього комфорту

 

Від специфікацій обладнання залежить, наскільки воно буде здатне покрити всі потреби у генерації електроенергії для побутової техніки. Проблема в тому, що навіть якщо вирахувати необхідну кількість ресурсів та придбати генератор відповідно до отриманої цифри, це не стане страховкою від екстрених ситуацій. Щонайменше перевищення норми споживання порушить роботу всієї конфігурації, яку доведеться заново вибудовувати.

 

Розрахунок необхідної потужності складає основі кількох чинників. Насамперед — загальні показники потужності пристроїв, що запитуються від генератора. Насамперед варто скласти список, приділивши пріоритет найвибагливішій техніці. До неї належать такі прилади:

  • холодильник;
  • пральна машина;
  • нагрівач води;
  • водяний насос;
  • опалювальна система;
  • освітлення.

Другими за значимістю у списку будуть менш вимогливі пристрої. До них можна віднести ноутбуки, смартфони, електрочайники, плити та інше обладнання. Розміри списку залежать від пристроїв, які будуть обов'язково використані під час вимкнення електрики.

 

Оптимальним вибором для великих приватних будинків, де використовується одразу кілька енергоємних пристроїв, стане генератор 10 кіловат. Наприклад, при середньому споживанні холодильника (150–300 Вт), пральної машини (2–2,5 кВт), системи опалення (до 3 кВт) та освітлення, такий генератор дозволить комфортно користуватися побутовою технікою навіть за тривалих відключень.

 

Для отримання інформації про потужність, яку споживає кожен із пристроїв, варто заглянути в інструкцію або ознайомитися з характеристиками на сайті виробника. Отримані значення слід підсумовувати.

 

 

Коефіцієнт запасу потужності як визначальний фактор

 

Вибираючи генератор, користувачі нерідко забувають про таку складову, як запас потужності. Домашній генератор просто не зможе працювати довгий час на межі можливостей, зумовлених його характеристиками. Такий режим призводить до зносу механічних деталей, перегрівання корпусу та надмірної витрати палива. Іноді така експлуатація взагалі призводить до механічної поломки.

 

Додатковий запас потужності повинен становити 20-30% від загальної споживаної потужності всіх пристроїв. У такому разі постачання будинку електроенергією буде безперебійним, а одночасно робота приладів найбільш ефективною.

 

Правильно розрахувати потрібну потужність генератора не так і складно. Нехай її можна мінімізувати, переглянувши потребу в конкретних девайсах, але запас потужності закладати все ж таки варто.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Київ