Повіти і волості на Київщині: Губернатор Шандра хоче забрати ліси під забудову?

Чиновники Київської обладміністрації і мешканці області бачать децентралізацію по-різному

Повіти і волості на Київщині: Губернатор…

В Україні починає реалізовуватися закон, що надає змогу добровільно об`єднуватися територіальним громадам. Однак, перші спроби провести такі об'єднання вже натикаються на певний опір з боку обласних та районних чиновників, які бачать цей процес зовсім по-іншому.

Зокрема така ситуація склалася на Київщині, де цим правом вирішили скористуватися чотири села - Княжичі, Музичі, Бобриця і Забір`я.

Так, громада Бобриці, провівши аналітичні обрахунки, прийшла до висновку, що усі чотири села можуть злитися в одне ціле на основі географічної та природної єдності. Зокрема, їх єднає долина ріки Ірпінь, долина ріки Бобриця, в тому числі спільна система гідротехнологічних споруд, що утворюють каскад озер площею майже 300 га. До того ж вони мають спільні лісові масиви, включно з територією заказників.

Якщо це об`єднання відбудеться, то утвориться нова місцева територіальна громада з населенням близько 10 тис. осіб.

А от адміністративним центром територіальної громади, зважаючи на розвинену інфраструктуру, може стати село Княжичі.

Варто додати, що на основі підрахунків, у 2015 році загальні доходи місцевих бюджетів чотирьох сільрад складають 3,75 млн. грн. При цьому, ефектом від об'єднання громад буде передача податку на доходи фізичних осіб, 60% якого зараз надходять до районного бюджету, у бюджет нового адміністративного утворення.

От і виходить, що новоутворена територіальна громада з сіл Бобриця, Княжичі, Забір`я і Музичі може розраховувати у 2015 році на об`єднаний бюджет майже у 12 млн. грн. Результат дійсно заслуговує на увагу.

Тому Бобрицька сільрада вже прийняла рішення дати згоду на добровільне об'єднання територіальних громад Бобрицької, Забірської, Княжицької та Музичанської сільських рад в територіальну громаду з адміністративним центром у селі Княжичі. 

Княжицька сільрада своїм рішенням підтримала цю ініціативу. На підході ще два села - Забір`я і Музичі - в яких йде жваве обговорення про об`эднання з Княжичами і Бобрицею.

Але на заваді громадам цих сіл стають чиновники з обласної адміністрації, які нав`язують людям об`єднання навколо міста Боярка.

За словами мешканця села Забір`я Юрія Сезонова чиновники їм розповіли, що новим адміністративним утворенням має керувати мер Боярки. У селі ж замість сільського голови залишиться так званий староста, який буде представляти інтереси людей перед мером.

Втім, це лише маленька біда у порівнянні з тією, яка може чекати на селян. Логічно, що коли села приєднають до Боярки, то це надасть право  міській владі змінювати межі міста, а отже і різноманітні будівництва можна вести вже на більшій території.

Мешканці Забір`я категорично проти такої ініціативи керівництва Київської області.

"Впевнений, що як тільки нас приєднають до Боярки, одразу знищать усі ліси, що навколо нашого села і набудують там багатоповерхівок чи котеджів для багатіїв. Земля тут на вагу золота і бізнесмени одразу зажадають перетворити мальовниче село на кам`яні джунглі", - впевнений Юрій Сезонов.

Селяни кажуть, мовляв, чиновники звичайно обіцяють, що будуть узгоджувати усі забудови з представниками сіл на території яких плануватимуть зводити якийсь об`єкт. Втім, мало у це віриться. Як найкраще тут буде приклад столиці. Мер і депутати Київради не надто радяться з громадою певного району, щоб збудувати на їхній території, наприклад, житловий будинок. Через це Київ погруз у суцільних скандальних забудовах. Що вже казати про обласні ліси, де можна збудувати шикарні палаци для багатіїв, які не люблять зайвих поглядів громадян.

Люди бояться залишитися без лікарні і школи

До того ж мешканці Забір`я впевнені, що в разі приєднання до Боярки на них чекають побутові проблеми у вигляді зникнення лікарні, школи та інших соціальних установ.

"У нашому селі більше двох тисяч мешканців і це тільки зареєстрованих, а якщо взяти усіх тимчасово проживаючих, то буде близько трьох тисяч душ. Маємо свій дитячий садок, школу, лікарню. Якщо нас приєднають до Боярки, то усе це не буде фінансуватися з центрального бюджету, а отже позакривається. Тоді у лікарню треба буде їхати хтозна-куди, адже в Забір`ї її не буде", - каже Юрій Сезонов.

За його словами, люди хочуть створити територіальну громаду без участі Боярки.
Адміністративне новоутворення має складатися з кількох сіл, що межують між собою.

Місцева громада впевнена, що сама зможе дати лад побутовим питанням і без участі чиновників з Боярки.

"Крім того, ці два села переплетені родинними зв`язками. Наприклад, у Забір`ї живе молода сім`я, а у Бобриці - їхні батьки. І таких випадків дуже багато, - розповідає Юрій.

Втім, він каже, що чиновники з обласної адміністрації впираються як можуть цій ініціативі людей.

"В обладміністрації кажуть, що ми повинні довести свою спроможність керувати територіальним новоутворенням. Їх також цікавить чи зможемо ми формувати власний бюджет. Представники громади вже неодноразово їздили у Київську обладміністрацію з обгрунтованими доказами, що ми можемо самі керувати своїми селами, але чиновники й слухати не хочуть. Лише бажають аби ми приєдналися до Боярки", - каже Юрій Сезонов.

За словами народного депутата Вадима Денисенка, біда в тому, що абсолютно правильну ідею з децентралізації можна запросто спаскудити.

"Чиновники з області мислять категоріями, перш за все, деребану землі, а не категоріями нормального життя людей протягом наступних десятиліть. Стосовно Забір`я, то це класичний приклад, коли обласна адміністрація починає вигадувати велосипед. Головна тема у чиновників - громади повинні бути економічно самодостатніми. У зв`язку з цим чиновники починають вигадувати різні критерії аби люди не підпадали під самодостатність", - каже Денисенко.

Втім, він додає, що це проблема не тільки Київщини, але й усіх інших регіонів.

Київ.depo.ua буде й надалі слідкувати за перебігом подій боротьби громади Забір`я з чиновниками Київської обладміністрації.

Шановні читачі, якщо у вас є приклади гальмування чиновниками реалізації Закону України "Про добровільне об'єднання територіальних громад", надсилайте їх на електронну скриньку d.gontar@depo.ua. 

Більше новин про життя столиці читайте на kyiv.depo.ua.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme