Дев'ятий символ Києва: Бронзовий слоник з минулого (ФОТО)

У Києві відкрили вже дев'яту міні-скульптурку, що стають справжніми символами міста

Про це у Facebook написала киянка та автор проекту "Шукай" Юлія Бевзенко, повідомляє Depo.Київ.

Міні-слоник виготовлений з бронзи. Поруч зі скульптурою, як завжди, міститься QR-код, просканувавши який можна дізнатися багато цікавої інформації.

Яка історія скульптурки?

У 1930-ті роки в Хрещатому парку з'явились численні водяні басейни і фонтани, серед них була окраса парків на схилах міста – фонтан "Слон", який розміщувався в тому місці, де стояла літня будівля Купецького клубу.

З хобота Слона бив шестиметровий струмінь води, доповнювали ефект зустрічні потоки вздовж бортика. Фонтан відразу полюбився і дітям, і батькам. Конструкція виявилася досить стійкою, фонтан один з небагатьох пережив військові бомбардування і після війни став символом міста, яке вистояло, символом відродження. Його любили зображувати на післявоєнних листівках, знімати у фільмах.

Після Другої світової війни компанію фонтану в парку складали стереокінотеатр "Дніпро" (зараз на цьому місці Київський Ляльковий театр) та популярне в ті часи літнє кафе "Слоник" (біля оглядового майданчика, звідки відкривався вид на Поділ). Взимку публіка танцювала в критому опалюваному приміщенні "Червона троянда". Фонтан "Слон" простояв у парку до 1970-х років.

Цю скульптуру присвятили київському відродженню, пише Вечірній Київ.

Яка легенда у скульптурки?

Потри мене та життя буде вирувати.

Де знайти?

Близько Арки дружби народів.

Додамо, що 27 квітня в історичному центрі Києва встановили вже четвертий міні-символ столиці. А наприкінці травня у рамках проекту "Шукай" міні-скульптурки увічнили перший київський екіпаж та трамвай.

Нагадаємо, раніше вулиці вже прикрасили бронзовими каштаном, київським тортом та котлетою по-київськи. До речі, гіди розповідають туристам, що якщо потерти пальцем масло з котлетки, то найголовніше бажання здійсниться вже цього року.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Київ

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook