UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Директор Інституту нацпам'яті пропонує декомунізувати однойменний міст Патонами

Реконструкція переходу через Дніпро – слушний час, щоб прибрати з нього заборонену радянську символіку

Про це директор Українського інституту національної пам'яті Антон Дробович розповів в ефірі телеканалу "Україна 24", передає Depo.Київ.

Він розповів, що УІНП розглядає можливості "цивілізованого вирішення питання" радянських пам'ятників, що залишилися в Києві. "Всі ці об'єкти (міст Патона, пам'ятник Щорсу, статуя Батьківщини-матері, – ред.) – знакові для Києва, до них часто апелюють противники декомунізації. Важливо, щоб було цивілізовано вирішене питання видалення цих радянських символів. На мосту Патона зараз проводиться реконструкція, і це найбільш слушний час, там лише дві розетки з радянськими гербами, якщо їхати з лівого берега, серпи та молоти легко демонтувати, а зірки не підпадають під декомунізацію. З огляду на те, що недавно помер Патон, може, логічно було б поставити портрети обох Патонів замість цих гербів, щоб люди пам'ятали про династію науковців?" – зазначив Дробович.

Нагадаємо, що цьогоріч на мосту Патона почалися відновлювальні роботи. Міст зведений у 1953 році (будівельні роботи почалися ще до Другої світової, – ред.) і останнім часом потрапляв в новини переважно у зв'язку з автомобільними заторами та аваріями на прокладених ним комунікаціях, зокрема проривами водогонів.

Зазначимо, реставрація мосту Патона у Києві, за попередніми даними, коштуватиме майже півмільярда доларів. 

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme